Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 130 891
  • 787
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 580
Здравейте "хашимотки", от около година съм с това заболяване , тогава симптомите станаха нетърпими и тръгнах по лекари.Искам да ви попитам имали ли сте проблеми с косопада и ако да как Сте се справили.Аз се боря с него , но неуспешно  Cry
ПС пия Euthyrox и Selen

# 556
  • Мнения: 902
И аз имам въпрос: селенът, който го пиете има ли някакви допълнителни помощни вещества към негооцветители и др. подобни)? newsm78
и още един въпрос: в Европа Armour продава ли се и задължително ли ми трябва рецепта за него? всъщност мога ли да си взема тироксина без рецепта?

http://www.lowdosenaltrexone.org/
попаднах на едно лекарство

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 08:59 от killah

# 557
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Aз не знам защо, но напоследък много често си мислех за надбъбречната жлеза. За мен всички системи в тялото са свързани и съвсем случайно попаднах на нещо интересно от Др. Майкъл Боркин. Той твърди, че за добро хормонално здраве и нужен баланс и тъй като всички жлези с вътр. секреция са взаймообвързани, трябва да се обърне внимание на всяка една, а не да се хвърляме през глава към даден хормон.
Напр. надбъбречната жлеза за него стои на върха на еднокринната пирамида. Следва панкреаса, щитовидната, яйчниците, паращитовидна жлеза, епифизна жлеза, хипофиза, и накрая хипоталамуса, който е контролния панел на системата.

Според него всичко започва с надбъбречната жлеза. След нейното влошаване започва хаоса в системата и една по една жлезите се предават. Това е жлезата, която служи като буфер за всякакъв - физически и емоционален стрес и когато се претовари, става напр. свръхпроизводство на естроген и др. хормони, което удря най-вече възпроизводствения процес. Жлезата забавя действието си и се забавя цялата ендокринна система.

Вижте на какво попаднах, докато се мъчех да преведа от англ. епифизна жлеза. Та, де майтап, де истина, това било третото ни око и според древните там се криела душата  на човек.
http://www.experiencefestival.com/a/Pineal_Gland_Conarium_Epiphy … Cerebri/id/135593

Зачетох се горе и в една статия за проучване на ДНК от руски учени, които твърдат, че само 10 процента се използват за създаването на протеини, останалите 90 били баласт. Да, ама не! Природата си знае работата. Тези 90% следвали законите на човешката реч - синтаксис, граматика, семантика и съответно може да им се въздейства с проста човешка реч.
http://www.experiencefestival.com/a/Spirituality_and_Science/id/4161

Аз пак се отплеснах, но какво да се прави, Хашимотка съм си. Аз напоследък с Ашуагандата наистина се чувствам по-добре, но не мога да кажа, че лесно си събирам мислите и убийте ме, но не мога да се стегна да систематизирам текст, който току що съм прочела.
А, да, за всякакви емоционални проблеми - В-комплекс!!!!

Та мисълта ми беше Thinking че много неща зависят от нашето мислене. Както и Есме писа...  Но наистина не е лесно.
Обаче, не е невъзможно.

Отивам да си легна преди да напиша някоя небивалица...
Уф, още нещо - децата се сдобиха с трамполин и аз със все телеса, срам, не срам... скачам по няколко пъти на ден. Става ли за раздвижване за нас? Защото днес имах усещането, че главата ми е пълна с пясък и при подскоците го чувах как се движи нагоооре-надоолу  Confused

# 558
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 838
Искам да ви попитам имали ли сте проблеми с косопада и ако да как Сте се справили.Аз се боря с него , но неуспешно  Cry

 Confused да, имах преди откриване на заболяването. сега съм окей. при мен има и друго - по наследство се сдобих с белите коси на 20 год. и съм наказана до каря на живота си да се боядисвам Confused по този повод всеки месец мацвам по една боя на корените, а това също изтощава косата, но косопад поне нямам. в сряда съм на фризьор и този път сериозно ще помислим с любимата ми фризьорка най-удачния вариант за подстрижка и боя Tired

# 559
  • Мнения: 9 052
Искам да ви попитам имали ли сте проблеми с косопада и ако да как Сте се справили.Аз се боря с него , но неуспешно  Cry

 Confused да, имах преди откриване на заболяването. сега съм окей. при мен има и друго - по наследство се сдобих с белите коси на 20 год. и съм наказана до каря на живота си да се боядисвам Confused по този повод всеки месец мацвам по една боя на корените, а това също изтощава косата, но косопад поне нямам. в сряда съм на фризьор и този път сериозно ще помислим с любимата ми фризьорка най-удачния вариант за подстрижка и боя Tired

пробва ли това

http://www.ciao.de/Schwarzkopf_Poly_Ansatz_Kaschierstift__2287222

това е "молив" по скоро  пластмасова твърда четка с тубичка отдолу zа каширане на корените. Иzполzва се елементарно, на суха коса, сутрин може да намажеш директно пред огледалото където ти се вижда не добре и да си иzлеzеш беz да миеш , покрива добре и тряе 2 или 3 иzмивания ... но хубавото е, че можеш да си го носиш в чантата и когато zабележиш "проблем" веднага да намажеш .
Аz съм доволна има всякакви цветове.

Аталанта , кои покаzатели гледаш zа надбъбречната жлеzа и как се иzследва .

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 10:44 от jabata_dil

# 560
  • Мнения: 580
Прасунчо,косата ти се е възстановила и е спрял косопада ,когато започна лечението ли и ако не е тайна каква е терапията ти и кой е лекуващият ти лекар ?

Jabata dil, благодаря за съвета,но не съм виждала този продукт тук.Би ли ми казала ,дали си го взимала в Бг или само от Германия?

ПС благодаря Ви за отговорите   bouquet

# 561
  • Мнения: 9 052
zа сега не съм го търсила в България , в Германия определено го има по дрогериите . Ако искаш ми пиши адрес на лични, мога да ти пратя едно zа проба, не са големи,  но пиши кой номер искаш и кой цвят. 

# 562
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 838
denik, да, след като започнах лечението косопадът спря. преди това положението беше страшно - падаха ужасно много косми Sad
терапията в момента е еутирокс 50 и в най-скоро време трябва да посетя ендото д-р Николай Райков за евентуални промени на дозата.

jabata_dil , мерсаж за предложението  bouquet ! майка ми ми показа подобно нещо на Avon - на същия принцип, формата е на гребен (ама и аз как го обясних Embarassed). и все пак ще се консултирам с фризьорката си и ще докладвам какво сме измъдрили. то е повече от ясно, че ще си нося и белите коси доживот Wink дразня се само, че е още един постоянен ангажимент Confused
извинявам се за офф-а Embarassed

# 563
  • Мнения: 580
Здравейте отново,дано не ставам досадна с въпросите си , но искам да Ви попитам , дали случайно Сте чували ,че трябва да се намаля дозата на хормоните през лятото ? Някъде четох подобна информация, но не си спомням никакви подробности нито източникът  Rolling Eyes

# 564
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 838
denik, това ми го казаха и на мен и двамата ендокринолози, с които съм се консултирала. обаче все пак май зависи от нивото на хормоните.

# 565
  • Мнения: 580
Благодаря за бързия отговор ,Прасунчо  bouquet
ПС предполагам,че едното ми нищо не е споменало ,защото пия минималната доза -25mg

# 566
  • Мнения: 498
denik, лятото принципно някои ендокринолози (разбира се при стриктно следене) дори и спират приема на еутирокса, аз минлата година лятото два месеца някъде не съм пила и нямах проблем, дори съм пила и 12.5 мг., така че има и по-ниска доза от 25  Wink Но разбира се, зависи от стойностите на ТСХ-то и т.н.

# 567
  • Мнения: X
Здравейте, обещах да пиша щом взема изследванията. Ами след като спрях л-тироксина съответно ТСХ е 6.171 и явно пак ще се почва хапчето, дано този път не ми прави белички. Относно селена, не знам помогнал ли е той или нещо друго, но ТАТ е влезнал в норма от 50 сега е 16.8, но затова пък МАТ е станал от 29.9 на 43.3 Simple Smile. Това е от мен плюс много усмивки  Hug

# 568
  • София
  • Мнения: 27
Синчец - операцията не беше наложителна, но тъй като ми обясниха, че всъщност ктайният резултат
от Хашимотото е унищожаване на жлезата, което не е ясно кога настъпва, аз реших да си спестя чакането и
да си махна жлезата от сега. Е не ми беше обяснено какво е Хашимотото всъщност и че то си остава, но
се надявам да нямам проблеми.
Пипилота - благодаря а отговора и за хубавите думи!
Аз имах страхотен косопад около година преди да ме оперират и той не се оправи и след операцията.
Сега по време на бременността нямам косопад, но нзма, че след това ще трябва да мисля какво да правя.
Ако някой има някакво средство ще бъда благодарна!

# 569
  • Мнения: 9 052
За косопада съм zабеляzала по себе си
Много е важен начина на живот и хранене, както и една хубава почивка на море (солена вода и смяна на климата), грижа zа себе си . След като се роди бебето ще имаш много повеЕч zадължения и по малко време zа себе си и zа почивки. Ак можеш ги направи сега.
Моята коса, когато вzеме да страда мяткам малкия на баща му и си правя маска zа коса със zехтин и други масла , много дълго раzресване и престой преz нощта. НА сутринта иzмивам и косата се чувтва перфектно.
Пробвай и смяна на шампоана, по въzможност беz химия и оцветители, ако имаш шампоан с естествени соли ... не чЕти етикетите с малско от неzнамсикво си и цвят и мирис на нещо си ... това си е химия. По въzможност по беzцветен и беz толкова аромати. Питай най добре в аптеката, ако иам на основата на минерални води или нещо подобно .

Общи условия

Активация на акаунт