Примерна схема за захранване 6

  • 48 172
  • 586
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 527
natalii,за мен йогурт си е кисело мляко  Peace А защо сиренето и други млечни продукти се дават,но не и кисело мляко-незнам. Thinking

Аз не бих давала този йогурт-като си представя с колко оцветители,консерванти и какви ли не неща из него. Sick
Да,и за мен е кисело мляко Simple SmileИ аз не разбирам за млечните,нека някой просветен да каже Peace

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Момичета да ви питам според вас пречи ли да въведа изварата като я сложа в месно пюре.Тоест 2 лъжички пюре с извара към полвин бурканче месно пюре.И да прибавя ли пак АМ,само да поясня че от както не сучим (отказа ми Sad) гледам на всяко ядене да добавям АМ,ама сега като въведох сирене и извара дали да си продължавам с АМ,че нали те се водят млечни,Може да е глупаво,ама това захранване ми взе акъла,простете Hug

# 362
  • Мнения: 94
Благодаря за отговорите, педито относно пълнотата каза да му давам повечко зеленчуци и нощем да м почива стомахчето поне 8 часа /тия хора вярват ли си/. Така че ще си слшам детето, той сам започна напоследък денем да яде на 3часа и половина, а и виждам, че две долни зъбчета напират вече наистина.
Мисля да му дам оризче на Милупа, обаче ми се върти идея да му дам две лъжички истински пълнозърнест ориз, пасиран. Дали е подходящо за бебе на 6.5м?
И още имам във фризера замразени вишне-череши, мога ли да му дам пюренце?

# 363
  • Мнения: 6 442
Момичета да ви питам според вас пречи ли да въведа изварата като я сложа в месно пюре.Тоест 2 лъжички пюре с извара към полвин бурканче месно пюре.И да прибавя ли пак АМ,само да поясня че от както не сучим (отказа ми Sad) гледам на всяко ядене да добавям АМ,ама сега като въведох сирене и извара дали да си продължавам с АМ,че нали те се водят млечни,Може да е глупаво,ама това захранване ми взе акъла,простете Hug
Според мен не е мн подходящо точно месно пюре за изварата.По-добрият вариант е зеленчуково. Peace Продъльавай да слагаш АМ.Количеството на сиренето и изварата не е достатъчно. Peace

# 364
  • Мнения: 1 449
И аз въведох попара,за сега няма реакции уж,но триябва ли да избягвам и кисело мляко,или може?Сори за тъпият въпрос,но това с млякото не го разбирам,щом съм въвела сирене и краве масло,би трябвало и с млеката да няма проблем

Млечните продукти с пресечен белтък (сирене, извара, кисело мляко) могат да се въведат преди 1 год. Белтъкът в маслото също е обработен. Друг е въпросът дали да са от краве мляко.

Пресеченият белтък на сиренето и изварата (получен под въздействието на маята и изваряването на суроватката) е малко по-лесно усвоим от пресеченият белтък на киселото мляко (получен в резултат на млечно-киселата ферментация). Оттук – и редът на въвеждане.

От друга страна, бактериите в киселото мляко имат благоприятно въздействие върху храносмилането, а сиренето като концентриран белтъчен продукт и поради високата масленост не се препоръчва в голямо количество (до 30-40 г преди 12 м.). Оттук – необходимост от редуване на различни млечни продукти, без прясно мляко.

Белтъкът на прясното мляко е с непреработена верига и се пресича в стомаха (под въздействието на стомашните сокове). Храносмилателните ензими в детското стомахче не са достатъчно, за да го преработят безпроблемно, затова е трудносмилаемо и се отлага за по-късен етап.

# 365
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Косе Босе, а сега вече когато сме след годинката може ли сиренцето вече в попарата да не  е колкото кибритена кутия, а повечко? И до кога по принцип се изкисва?

# 366
  • Мнения: 527
Косе Босе,благодаря ти Wink
И да попитам,мога ли да давам бисквити  на Хип,каши с бисквити и т.н. ,след като в тях има мляко?

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 11:08 от natalii

# 367
  • Мнения: 94
Косе Босе, не откривам нищо за коприва и лапад във форума. Откога може да давам?

# 368
  • Мнения: 2 652
Косе Босе, не откривам нищо за коприва и лапад във форума. Откога може да давам?

И аз искам да направя супичка от коприва, така че чакам някой да каже.
А лещата какво се води - зърнено? И от кога?
А авокадото плод ли е? С какво го давате, че е доста мазничко?

# 369
  • София
  • Мнения: 5 721
Авокадо мисля,че се дава към годинка!
Лещата не знам но я има в много от държавните и часните кухни от 10 -11 месец!

# 370
  • Мнения: 6 442
Лапад-към 10 месец. Peace За коприва незнам кога точно,но аз дадох малко след лапад.
Леща-има една без люспи и за 11 месечно не е проблем  Peace
И да попитам,мога ли да давам бисквити  на Хип,каши с бисквити и т.н. ,след като в тях има мляко?
Ако не е пълномаслено мисля,че може  Peace

# 371
  • Мнения: 1 449
Косе Босе, не откривам нищо за коприва и лапад във форума. Откога може да давам?

Коприва
- около 10 м. (може и малко по-рано, ако е в сезона)
- не е силен алерген (има изследвания на различните разновидности коприва, според които именно видът, който се консумира масово, е с най-слаб алергенен потенциал)
- власинките не са проблем - достатъчно е да се попари (тук няма аналогия с мъхестите плодове)
- привлича нитрати (има естествената способност да акумулира нитрати, затова – да е от чиста местност)
- богата на витамин С, както и витамин К и др.

Лапад
- 10 м. (когато се въвежда спанак)
- ниско съдържание на оксалова киселина (за разлика от спанака и другите листни)
- богат на витамин С (3 пъти повече от спанака)
- средноцелулозен (задушеният лапад има повече целулоза от суровия)
- нитратите се концентрират в дръжките и средната жилка на листата (махат се)

# 372
  • Мнения: 112
Според д-р Антоанета Антонова, педиатър - коприва се въвежда след 1 годинка. Ето и една рецепта за каша с коприва  от детската кухня на бон апети.

# 373
  • Мнения: 192
Moмичета, вече от два месеца сме захранени - въъвела съм няколко зеленчука, няколко плода и каши давам също.Не съм заместила изцяло хранене - та да питам - кога мога да продължа с месо и с глутен - и кое е по-добре да дам първо от двете?

# 374
  • Мнения: 2 652
Според д-р Антоанета Антонова, педиатър - коприва се въвежда след 1 годинка. Ето и една рецепта за каша с коприва  от детската кухня на бон апети.


И аз точно тази каша харесах да направя. Чудя се, обаче, за орехите - или като са смлени няма проблем? Може би за по-сигурно да се заменят с картофче.

Общи условия

Активация на акаунт