Примерна схема за захранване 6

  • 48 206
  • 586
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 546
адаптирано мляко е млякото за деца от 0-6 месеца
частично адаптирано е млякото за деца от 6-12 месеца
а от 1-3 години незном как го водят, до там не сме стигнали още  Laughing

# 346
  • под дъгата
  • Мнения: 630
От 1г. го водят пълноценно мляко или нещо подобно беше.

# 347
  • Мнения: 1 449
аз да питам, грах от замразения от кой месец мога да давам? а готвени домати?

Грах:
- 8-10 м. (в доста схеми и около 6-7 м.)
- 12-18 м. като самостоятелно ястие (алтернатива на месото заради високото съдържание на протеини, въпреки че не са толкова добри)
- в началото: неголямо количество в едно хранене (богат на растителни белтъчини)
- ценен състав откъм витамини и минерали (желязо, калций, витамин С и др.)
- трудносмилаем (заради белтъчините)
- махат се люспичките до 12-15 м. според детенцето (ако не е готово пюре)
- може да е алерген
- замразеният грах се вари лесно в малко вода или на пара (заедно с други зеленчуци)

Домат – готвен, пюре: 8 м.
Проблемът в суровите домати е преди всичко киселината (лимонова киселина - като тази в цитрусите), както и хистаминът.

# 348
  • Мнения: 527
адаптирано мляко е млякото за деца от 0-6 месеца
частично адаптирано е млякото за деца от 6-12 месеца
а от 1-3 години незном как го водят, до там не сме стигнали още  Laughing
]
Да,вярно че от 6-12 м. е частично адаптирано,но пак пише,че е от обезмаслено мляко.А на кашите Хип,пише пълномаслено PeaceНе знам,дали е подходящо за нас.

# 349
  • Мнения: 92
naddejdda    Twisted Evil не всички са финни ... вашите 9.200кг. сме ги минали още в 3 - тия месец  Whistling , на 6м и 11 дена бяхме 10.700кг и 73см. Както вече са ти отговорили, при минималното количество, с което захранваш, най- ероятно е ген и детенцето ти върви едричко. Моето детенце е захранено на 5м и 14дена, до тогава е бил само на кърма. Но той си хапва добре от първата лъжичка, дано все така да е. ( Преди половин месец мерките ни бяха 11кг, 76см  Hug )
Оризова каша бих препоръчала безмлечна, безглутенова на Милупа. Доволни сме.
Каши досега съм давала само прахообразни. В бурканче  newsm78 сигурно ще пробваме скоро. И аз като natalii  съм чувала, че съдържат повече плод тези кашички.
 

 

# 350
  • София
  • Мнения: 1 834
Моля ви, кажете къде се продават пюрета "НАМЕ"? ( в района на Дружба или  Младост)

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 16:32 от Home raider

# 351
  • София
  • Мнения: 3 524
Моля ви, кажете къде се продават пюрета "НАМЕ"? ( в района на Дружба или  Младост)
ами в дружба има в кауфланд доколкото помя а и в хита не може да няма. има и в слатина при нас в едно малко магазинче на ул слатинска и гео милев Peace

# 352
  • София
  • Мнения: 1 834
Благодаря ти,Еlpet. В Кауфланд няма почти 99 % съм сигурна. Ще трябва някъде другаде да търся или да мисля друг вариант. Искам да намеря на Hame моркови с ориз, за да мога да въведа ориза. Понеже повечето пюрета на Хип съдържат и ориз или оризов грис и да мога да ги давам. Каша още не искам да давам.
Дайте идея как да го въведа, ако не намеря пюре на Hame.

# 353
  • София
  • Мнения: 3 524
хм ами за кауфланд да ти кажа все пак провери за хаме-то Peace
а за ориза- аз лично го въведох с оризова безмлечна каша на нестле с рожкови, прие я много добре, а от рожковите тя сладни (без мляко и глутен е кашата) Peace

# 354
  • Мнения: 157
Аз въведох ориза с безмлечната оризова каша на Милупа

# 355
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Пробвали ли сте йогурта на Нестле с плодове за деца над 8 м? Харесва ли се?  newsm78 Дали мога да го давам като закуска? Доста сме злояди и се чудя какво да давам вече   ooooh! Добре, че поне си суче наволя.

# 356
  • Мнения: 527
Моля ви светнете ме за този йогурт.От какво мляко се прави,защото навсякъде чета само "йогурт",без пояснения.А нали отбягвам прясното мляко и киселото до една година Wink

# 357
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
От кисело мляко се прави. Наистина се отбягва до годинка, но скоро въведох попаратат и видях, че няма реакция към млечните и реших, че може да дам и йогурт.

# 358
  • Мнения: 527
И аз въведох попара,за сега няма реакции уж,но триябва ли да избягвам и кисело мляко,или може?Сори за тъпият въпрос,но това с млякото не го разбирам,щом съм въвела сирене и краве масло,би трябвало и с млеката да няма проблем newsm78

# 359
  • Мнения: 6 443
natalii,за мен йогурт си е кисело мляко  Peace А защо сиренето и други млечни продукти се дават,но не и кисело мляко-незнам. Thinking

Аз не бих давала този йогурт-като си представя с колко оцветители,консерванти и какви ли не неща из него. Sick

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт