Примерна схема за захранване 6

  • 48 190
  • 586
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 112
здравейте момичета
според вас детските рецептите в бон апети предлагани от д-р Антонова
за рано или късно захранени даца са?
днес менюто е:
Пролетна салата - за деца над 10-месечна възраст
Кюфтенца с бял сос -за деца на възраст над 1 година

# 31
  • Мнения: 63
Цитат
според вас детските рецептите в бон апети предлагани от д-р Антонова
за рано или късно захранени даца са?
Д-р Антонова препоръчва захранване след 6 месец. Ако това се брои късно захранване - значи Да! На мен предложенията ми допадат. Ще ги сготвя най-скоро, но мисля за каймата....от къде да получа най-прясна? Вместо цяло яйце ще добавя само жълтък...

# 32
  • Мнения: 63
Цитат
според вас детските рецептите в бон апети предлагани от д-р Антонова
за рано или късно захранени даца са?
Д-р Антонова препоръчва захранване след 6 месец. Ако това се брои късно захранване - значи Да! На мен предложенията ми допадат. Ще ги сготвя най-скоро, но мисля за каймата....от къде да получа най-прясна? Вместо цяло яйце ще добавя само жълтък...

# 33
  • Мнения: 192
Здравейте, момичета! Записвам се в темичката с въпрос - онзи ден накупих доста пюрета на Хип и чак сега видях,че в съдържанието на Зеленчуци с ориз е  написано пълномаслено прясно мляко - мога ли да го дам? чета редовно темата и предполагам отговора ви, но пак да питам  Blush
Ама и те са странни хора в Хип - как може за 4 месец да го дават това пюре  Rolling Eyes

# 34
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте, момичета! Записвам се в темичката с въпрос - онзи ден накупих доста пюрета на Хип и чак сега видях,че в съдържанието на Зеленчуци с ориз е  написано пълномаслено прясно мляко - мога ли да го дам? чета редовно темата и предполагам отговора ви, но пак да питам  Blush
Ама и те са странни хора в Хип - как може за 4 месец да го дават това пюре  Rolling Eyes
аз не бих го дала. Купи друг вид пюре на Хипп, само в 1 или 2 има мляко, в 1 има кисело мляко.

# 35
  • Мнения: 2 336
попаднах на още една схема http://picturesbgmamma.multiply.com/journal/item/1
Допълнение
GrOzNoTo^_^PaTe тук съм качила схемата която не можеш да отвориш дано ти свърши работа
http://tedkamar.multiply.com/journal

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 13:04 от ted_

# 36
  • Мнения: 173
Искам да въведа лук. Мога ли да започна с пресен (обработен, не суров) или е по добре първо да включа стар кромид лук?

# 37
  • София
  • Мнения: 5 730
Аз се включвам пак с въпрос:
Днес ходих за каши и едната която съм взела е на Нестле но чак сега видях че се води ЕТАП 3 или от 8 ич месец..... Thinking казва се Нежни фибри /овес с сини сливи/ та въпроса ми е: Рано ли е за тази каша? Все пак сме захранени с глутен и с сини сливи и сме нямали проблеми,а педи ми каза да я взема защото действала разхлабващо Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 3 524
димяни, на нестле всички надписи по опаковките са съобразени с  новия начин на късно захранвяне от 6 месец, така че според мен нямаш проблем Peace

джой, за лука аз общо взето съм против да се дава бебето поне предии 10 месеца (макар аз да гообичам ), но реално в пюретата има по около 1% съдържание, което мисля че не е страшно.  Rolling Eyes ако искаш ти да го приготвиш, според мен за пресния (имайки предвид че сме март, че са от оранжерии и че вероятно са тъпкани с нитрати) май не е добра идея, но това ми е лично мнение де Simple Smile Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 5 730
Елпет,много са ми странни тея ЕТАПИ .....
Ще дам тея дни няколко лъжички,да не е ударно но си мисля,че няма да имаме проблеми  Peace

Лук аз слагах кромид 1 път но мн малко за една пилешка супа която му приготвих и то защото съм давала купешки на които пише праз 1% или просто лук 1%,но знам,че най-добре е праз ако се дава по рано!

# 40
  • Мнения: 527
Момичета да питам за бишкотите,бисквитките и т.н. на Плазмон.Искам да дам на малкия,но всички имат захар,че и мляко.Какви бисквитки давате?
И второ-вече сериозно ме притеснява непиенето на течности на малкия,кърмя го 3 пъти в денонощие,рядко повече.Категорично не пие вода,сок също не иска,или 50 мл. максимум ако изпие ,но аз сок съм давала изключително рядко.Единствено приема чай от лайка,и то най-много 70 мл.КАк да го науча да пие течности,вече има сериозен прием на твърда храна и не е нормално според мен да не пие нищо Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 5 730
Ние сме по малки но вода не искаме..... Crossing Arms
И аз се чудя вече...
Бисквити на Плазмон давам но 1,2 пъти седмично!
Не знам кои няма мляко и захар Thinking

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте:) да се включа и аз ,че следя темата с интерес.След многото четене и питане днес въведох месо с пуйка с тикава на Хипп .Все пак реших да дам днес 2 лъжички към зеленчуковото,утре 4 и други ден да дам останалото количество,навсякъде пише че се дава през ден,ама как се захранва с месно пюре  newsm78,затова аз така реших,правилно или не  newsm78 дано всичко е наред Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 5 730
sis7,аз захраних с месце като едно бурканче от 190 мл. разделих на 3 и го давах 3 поредни дни а на 4 ия си дадох зеленчук и на 5 ия вече цяло месно пюре! Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 685
sis7,аз захраних с месце като едно бурканче от 190 мл. разделих на 3 и го давах 3 поредни дни а на 4 ия си дадох зеленчук и на 5 ия вече цяло месно пюре! Peace
благодаря ти   bouquet и аз точно така реших да правя Simple Smile
Вие колко големи сте?
оффф видях много съм заплесната .....сигурно си захранила по рано с какво и кога даваш бисквити,аз със захарта и глутена мисля да поизчакам

Общи условия

Активация на акаунт