ººº Първомартенска тема на испански мами и мадами ººº

  • 19 521
  • 278
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 382
Здравейте моми4ета, 4ета ви аз ама хи4 не ми остава време да пи6а.
Вес мерси за теми4ката. Heart Eyes
Мимиии стра6но се радвам за теб.Най сетне 6те сте по спокойни. Hug Heart Eyes
Добре до6ли на новите мами. Hug
Мимки 6те стискам палци да се обърне бебка, пък ако не дано вси4ко мине добре.То хи4 не ти останало.
6те стискам палци и на Вивиан Peace.
Тони да вземе6 да ми прати6 тайно еклери, 4е аз в къ6ти такива изку6ения не мога да хапвам, откакто моя отслабва ако ми се прияде 6околад трябва да се крия.Ти си героиня 6том до сега си устояла на цигарите, само така. Hug
ЛейдиЛаура страхотен хляб.Аз сега се сдобих с ма6ина за хляб, 4е го мъ4а да стане хубав като твоя.
Габи не и прави касо на тая твоя колежка, 4е нервите после никой не ти ги връ6та.6тях да се хваля със снимки от моя хляб, ама за отрицателно време из4езна, и май му липсва6е малко сол.Следва6тият път 6те се похваля.
МарияИлиева направо не ми се вярва какви психопатки има.Аз съм останала с впе4атление, може би гре6а, 4еьпове4ето педагожки не6то им хлопа.Надявам се поне синът ти да не се травмира, милия.Успех на изпитите. Heart Eyes
АНЕТТ малко със закъснение,4естити ви 5 месеца.Представям си как бързо ти минават.6том от сега се мята на 4орисо, като порасне как ли 6те му осмогне6. Grinning
Аз тази година съм ре6ила сама да си правя мартениците.А да ви попитам вие боя за яйца от къде си намирате,4е миналата година се охлепахме с някаква темперна боя. SickДа знам дали да казвам да ми пра6тат от бг.

# 46
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Здравейте и от мен!

Сега,за да няма недоумения да поясня,вчера си направихме една мини форумска среща, аз,Мимки, Вес и Йоана(къде без нея  Grinning).Направихме една голяма разходка из Мадрид и затова днес сме малко скапани Grinning.Мимки,бях се притеснила,че не се появяваш днес във форума,мислех си да не си тръгнала да раждаш ама сега като те видях се радвам,че няма да е на днешната дата Wink,утре вече може.А настинката как е?
Вес,съжалявам,че Йоана е допринесла за мускулната ти треска днес Embarassed,аз явно вече съм свикнала и не ми прави впечатление.Днес не се оттървах от още една двучасова разходка,ама не се оплаквам,тя е полезна и за двете Mr. Green.Иначе и аз съм като парцал цял ден,явно доста сме се преуморили.А на Йоана нищо и няма.Днес мислех да не я водя на градина,за да си почине добре и да си поспи сутринта,да ама не,в 8.30 вече пееше в леглото готова за нови подвизи.
 Хайде на следващата среща да се съберем повече хора Peace.

Момичета,дори и да не пиша много често,ви чета всеки ден и съм в течение на нещата.Добре дошли на новите мами  bouquet

Мимии,много се радвам за новата ви квартира,дано вече всичко да е наред.Жалко,че са затворили гуардерията,на Иви сигурно много ще му липсва.Ти не се ли запозна с някоя от другите мами,че да го водиш да си поиграе с дечицата им,пък ако ще и в патиото им да е?

maria_ilieva,много неприятна ситуация.Дано да си получи това,което заслужава тази "педагожка".А на теб ти желая късмат на изпита!

yani_ta,на мен боя ми праща майка ми от България.Заредила ме е още от миналата година.Вие за кой Великден ще боядисвате яйца-българския или испанския Grinning?

Ние утре всичките ще сме накичени с мартеници.Моя мъж го научих на този обичай и сега чака с нетърпение да дойде Баба Марта.

# 47
  • Мнения: 64
Мария, винаги можеш да разчиташ на нас Wink Само научи испански, изобщо не е труден. Френският е къде-къде по-голямо предизвикателство. Единствено с испанските глаголи може да се поизпотиш. Но си струва усилията! Испанският се нарежда на второ място по популярност сред западните езици. А и в Пловдив има добри школи. Така че - давай смело и безотговорно !!! Ще успееш !!!
Anett, испанците са много небрежни към всякакви документи и вечно забравят или закъсняват за срещи (дори и делови).  Не се ядосвай излишно. Имам повече от 15 години опит работа с испанци и испаноговорящи. Не отричам, има и задръстени сред тях, но пак повтарям - повечето ми правят страхотно впечатление - особено ако покажеш, че уважаваш културата им. Когато се запознах с хазяйката ни в Марбея (60г.), си помислих, че е учителка - беше толкова интелигентна и отракана. Събра ни очите с най-последния модел HP лаптоп. #Crazy А на всичкото отгоре съвсем свободно ползваше безжичен Интернет.  После се оказа, че цял живот е била чистачка със средно образование. Mr. Green
Може и да са "националисти", може и да е трудно за чужденците там, но аз в Испания се чувствам по-добре от колкото в БГ... А относно национализма, да не забравяме, че думата "шовинизъм" произлиза от името на Никола Шовин (войник на Наполеон) Wink
Била съм в 8 държави, има и много по-тежки случаи на национализъм.  Laughing
Lady_laura, благодаря ти от сърце за линка към рецептата, ще я пробвам този уикенд!   bouquet

# 48
  • Мнения: 3 098
Браво на вас,4е сте се срещнали и забавлявали!
Ние "валенскианките"не можем се събра да се видим посмъртно. Mr. Green
Gali1975 ,добре си се ориентирала в обстановката. Wink
Да ви се опла4а тука в нашия град ни бомбандират с оферти.Много агресивни,бре.Звънят по вратите,по телефона,пропаганди пускат по пощите,такова 4удо до сега не бях виждала.Днес хиляда пъти минаха даме питат искам ли да си сменя интернет достав4ика,газ,ток,телефон.За капак тъкмо си направих пълнозърнести китайски спагети и ги слагам на масата и телефона звъни.Вдигам,някаква обяснява,4е имала оферта за мене като дългогодишен клиент на Мобистар.Казвам й,добре,изпратете ми писмо с офертата,тя не,та не.По4ва да обяснява,аз я отрязвам.Казва,ами добре,имам друга.....и така ги изреди пет оферти,никоя от тях интересни за мен.Накрая ми казва,ами как може никоя да не ми харесала?Казах й,4е ако не престане да ме засипва ще мина на Водафон и единствено искам 20 000 то4ки.А тя,еее не така,сега офертите са други. Laughing Crazy

# 49
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
пак аз
за бумащината, когато ме няма в офиса обикновено е секретарката там, но телефонните обаждания имат desvio de llamada на моя тел, така че няма как да съм пропуснала което и да е обаждане, хвана ме яд на глупака, или е объркал и е звъннал на някой друг, или просто не се е обадил забравил ни е, е вече няма да работя с него и това е, такива луди пари вземат за escrituri, ми губи ги
марица и при нас ни заливат с оферти от мовистар и всеки път казвам че не искам и а чуя за тях, а те не та не изслушайте, няма какво да слушам няма по дървена фирма от тях
саби вес мимки вие така тайничко се срещате а  Joy
валенсиянките, като не мога да отида до италия по semana santa смятам да дойда до валенсия хайде мислете кога и къде да се видим ако имате желание де
Gali1975 ти колко време си живяла тук и къде по точно, има мног голяма разлика ако работиш с испанци извън испания и с испанци в испания, както и къде си точно в испания, марбея както и мястото където живея аз са населени предимно от чужденци и няма нищо общо с една валенсия или една барселона или някои друг град, където бариерата испанец чужденец е невероятна, по тази тема много можем да говорим стига да имаш желание

# 50
  • Мнения: 3 098
Анетт,когато решите да идвате,се обади.Моя мъж каза,4е тази година ще си остане по Валенсия да си гледа фаите. WinkЩом е за скитане,ние сме навити. Laughing
Ина4е ние от Мобистар сме много доволни.Говорим между нас много тънко,с др.оператори след обяд също.Имам един приятел Хосе в един магазин на Мобистар в нашата зона,е тоя пи4 ве4е 5 година така ни подбира офертите,4е всяка година сме с телефони последен писък за нищо пари. Peace
Имам си и на Водафон,него най_4есто го използвам заради тарифата му Паспорт.
Ина4е права си за испанците и това къде са.То в едно Сагунто,дето е на 44 км.от Валенсия колко по_4ове4ни и непринудени са хората,камо ли за тези,които са извън Испания.
Вижте на каква смешна обява попаднах,до сега съм се хилила:http://valencia.loquo.com/ps/ofertas-de-trabajo/hosteleria-resta … -casare-se/616176
4овека,освен 4е много зле пише,май е и нашенец. Thinking

# 51
  • Мнения: 1 271
Момичета, Честита баба Марта.
Да сте весели, засмени,
бели и червени!

# 52
  • Мнения: 382

Взела две игли от Ежко,прежда от върбите взела,
Баба Марта тази заран, мартени4ки е изплела.
Ето ти една за здраве, ето ти една за сила,
баба Марта на децата пролет днес е подарила.

 Hug

# 53
  • Мнения: 350
maria_ilieva ами те от сега започнаха безсънните нощи, май си обърнах часовника, нощта направих на ден. Ела да ме видиш от седмица съм така, уж заспивам и като се укокоря в 3 през нощта до към 6 сутринта не мога да заспя и се въртя като шило, и заспивам в 6 до към 10-11 часа, и след обед отново ми се приспива и там подремвам 2-3 часа.
ANETT има всякакви глупаци, но да ти кажа да не се ядосваш няма смисъл, при условие че шефовете ти правят проблеми заради това, дано да попадаш по малко на такива хора. ААА нищо тайно не вършим, ами даже планираме да направим по голяма среща, но да видим къде ще измислим да я направим, за да могат и децата спокойно да поиграят и мамите да се запознаем и побъбрим на воля.
Значи не съм сама Joy, само че аз имам и бонус - мускулна треска на ръцете  hahaha. Днес цял ден се чудя къде да се подпра, и не смогвам да си затворя устата от прозявки Laughing
Съчувствам ти наистина, но поне ще имаш тренинг с децата, а мене ме тока до няколко седмици, ама разликата е там че моята мускулна треска май ще е за постоянно. newsm78 #Crazy Joy
saby надявам се Йоана добре да е понесла пътуването, но така както казваш, че днес от рано те е събудила, нея не сме я изморили достатъчно май, а умората ляга повече на възрастните. Thinking Много целувки на малката принцеса!  lovekiss Иначе настинката я лекувам с чайчета и днес се излъгах да пия само един парацетамол, понеже отново бях с главоболие и гърлото ме болеше, но не посмях повече да пия за да не навредя на бебока нещо. Иначе и аз вчера за момент си помислих, че ще почвам да раждам, но не фалшива тревога, имах контракции и по често започнах да ходя до тоалетната, изглежда започва да се смъква по надолу и ми притиска пикочния мехур.
Марица нас отдавна ни заливат с оферти от къде ли не, вече ги познаваме по гласа само като вдигна телефона и вече знам от коя компания се обаждат, наистина е доста досадно. #Crazy
yani_ta то вярно не остана има няма 2-3 седмици, ако не и по скоро. Как вървят твоите изпити , взимаш ли ги?
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА И ОТ МЕН МОМИЧЕТА! Пожелавам ви много здраве през тази година!

# 54
  • Мнения: 3 098
                                   

Баба Марта бързала,
мартенички вързала:
морави, зелени,
бели и червени:

Първом на гората -
да листят листата.
И да дойдат всичките:
щъркелите, птичките,
Първият певец,
косер хубавец.

После на градините -
да цъфтят гиргините
и латинки алени,
и божури шарени.
Ябълки да зреят,
круши да жълтеят.

А пък на дечицата
върза на ръчицата
мартенички чудни
със ресни червени,
да са ранобудни,
да растат засмени.

# 55
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Честита баба Марта!  Hug Да сте винаги румени и засмяни, здрави и усмихнати!




Мимки, то тренинга се започва с по 2-3 кг  Laughing и затова не се усеща Laughing А ти направо си за пример - първата бременна, която познавам, и да върви толкова бързо Sunglasses Дано наистина бебка да се обръща и да се намества, и на 5 прегледа да мине с добри новини!  Praynig

Саби, не се притеснявай, може да съм с мускулна треска, но въпреки всичкото ядене бях с половин кг по-лека, така че, ще се радвам да се видим отново Joy

Марица, обявата е трепач hahaha, а подателя май наистина е бг Thinking, а наскоро по тв даваха, че проверяват такива наскоро сключени бракове между чужденци и циганки, срещу пари. И че предпочитали църковния брак, защото не задавали въпроси Laughing

# 56
  • Мнения: 26
Добро утро  bouquet
Честита Баба Марта
Извинявай те ,че се включвам във вашата тема,но имам един въпрос към вас.Съпругът ми е в Испания и трябва да ми прати лекарство от там.Ще ви бъда много благодарна ако ми кажете кой е най сигурният начин.
Приятен ден на всички  bouquet

Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 13:12 от betz

# 57
# 58
  • ES
  • Мнения: 2 172


Честита Баба Марта на малки и големи, да сте румени засмени!

# 59
  • Мнения: 382

Добро утро, да сложа аз кафето 4е о6те рано ми се струва за закуска.Оки4ихте ли се ве4е с мартени4ки.
Саби ве4е си нямам на идея кога 6те го празнувам, но предполагам 4е на тука6ния.
Мимки изпити хи4 не ми останаха, за сега ги вземам, ама тоя маркетинг как ме мъ4и...Ти твърдо се ре6ила до последния ден да прави6 маратон Laughing

Общи условия

Активация на акаунт