Френска селска торта?

  • 178 922
  • 616
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте на всички отново! Прочетох с интерес дискусията и смятам, че може и да е маскарпоне, аз порсто споменах Филаделфия (макар че съм сигурна, че не е тъй като съм яла торта с този вид сирене и да си призная не ми хареса особено ), понеже аз не съм ного добре запозната с видовете  топени сирена за съжаление. Знам, че този странен оттенък във вкуса на крема на френската селска торта идва точно от този вид сирене, тъй като аз като за първи път хапнах от нея изкоментирах, че е много странна на вкус и шефката каза от сиренето е.  Тя спомена, че знае за тази съставка, но с точност какъв вид е не. Съжалявам, че не мога да помогна с повече информация, но реших да споделя малкото, което знам, защото може да Ви насочи към иситнската рецепта. За съжаление шефката ни напусна и тази година няма да има Френска селска торта в офиса, но се надявам да стигнем някой ден до истинската рецепта. Да цената и е към 28 лева мисля. Simple Smile Thinking Blush

# 61
Харесва ми идеята на Sabi, тъй като и аз съм съгласна, че има сметана със сигурност в крема. Хубаво е, че поне имаме блатовете на рецепта.  chef  bouquet

# 62
  • Мнения: 39
Еми това е- следващия път- с маскарпоне и заквасена сметана. Дано пък улучим най- сетне  Praynig Толкова години нищо, време е за някакъв пробив. Още повече, че ММ смята, че нещо мазничко липсва- нищо не пречи то да е точно сиренето. Що се отнася до вида му- Филаделфията е солено сирене (не, че не стават фантастични чийзкейкове с нея), докато Маскарпоне е сладко, като сметана и аз ще пробвам с него, защото в тортата не се усеща нищо соленичко.
Относно цената- аз си я купувах от кръчмата Канея, така че, аз съм си виновна  smile3538 Ама като ми е на една крачка, предпочитах така, че този цех де да го диря... Сега от доста време не се продава в Канея  Sad Дано най сетне успеем да си я направим и дружно да се почерпим с нея  newsm68

# 63
  • София
  • Мнения: 1 312
А ако се сложи сирене рикота...не помня какво беше на вкус..??? Ползва се в сладкарството,защото съм срещала козунак със сирене рикота. А искам да ви попитам тортите как се казват дето сте ги яли? Торта Теа ли?

# 64
  • Мнения: 39
Моята си се казва точно Френска селска торта. Ям я в Хасиендата, в Ниагара и до преди 5-6 месеца си я купувах от Канея. Цеха, който прави тортата също е на Канея. Ниагара и Хасиендата си я купуват от тях.

# 65
Тази, която аз съм опитвала шефката я беше поръчала и купила точно от този цех в Горна баня, който до колкото знам е много близо до гарата там, на втори етаж от сграда и на долния има заведение.  Името на тортата си е Френска селска торта, а в заведенията нямам представа под какво име я предлагат, но ми се струва прекалено тайнствена тази рецепта, щом никъде я няма. Много ми харесва, че сте наясно със сирената, защото шанса да я нацелим е по-голям. Успех Ви желая!  Peace  Аз ще се пробвам да разпитам колежките дали някоя си спомня тази торта и нещо повече за нея евентуално.   bouquet   chef

# 66
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Благодаря ви за усилията мили момичета - нямам представа за какво говорите , не мога да помогна , но ще чакам с нетърпение да разкриете рецептата . Не за да търгувам с нея ( засрами се Йода ! ) , а за да зарадвам семейството !   bouquet

# 67
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Майчето, нещо не е читава тази работа  ooooh! Тук струва около 45 лева...много е разликата...или при вас наблягат на по- евтин материал, или ние сме големи баламурници  hahaha Joy

Не знам, какъв материал използват, но тортата е невероятно вкусна. 7-8 тънки блата с много вкусен крем, а отгоре и отстрани е с орехи. Мисля, че за една и съща торта говорим newsm78
Ще се опитам да разбера рецептата.

# 68
  • Мнения: 764
Ох,хайде дано се открие рецептата,че много ми се доправи и дояде тази тортолиня! Embarassed

# 69
# 70
  • Мнения: 39
Майчето, аз обясних вече кой е лешник по отношение на цените  smile3537 Joy
С нетърпение ще чакаме да питаш и съответно да ни кажеш  smile3539
Ама и ние сме големи лакомии ...и упорити при това!  bowuu
Снежка, то не се вижда много добре, но блатовете на нашата са наполовина на тези на снимката. Обаче ние вече си ги знаем тях  newsm68  ММ   bouquet

# 71
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ох,хайде дано се открие рецептата,че много ми се доправи и дояде тази тортолиня! Embarassed
И на мен!  Peace

# 72
Здравейте пак! Днес имах възможност да говоря с една от колежките пробвала тази торта и тя твърди, че крема и миришел и имал вкус на кисело мляко т.е. смесвали се цедено кисело мляко и сметана, но можело да бъде и някакво крема сирене. Това оспях да направя за Вас, но искрено се надявам да стигнем до успех накрая!  Thinking  Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 1 312
[270       [/url]
от тук взех рецепта за медовика,ако това е селската торта.... newsm78
Ако знаете руски ,разгледайте пише и за крема.Има много рецепти и снимки.Аз съм пуснала моята рецепта и снимка, но може да изберете друга, да откриете крема......повечко очи,повече близо до желаното???

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 07:19 от мм

# 74
  • гр.София
  • Мнения: 184
а това:
Продукти 
650 гр  брашно тип 1150
500 гр  захар
90 гр  мед
70 гр  маргарин
3 бр.  яйца
2 ч.л.  сода бикарбонат
500 мл  сметана течна
400 гр  сметана квасена
1 пак.  ванилия
   рецепта

Приготвяне
1.В тенджерка се слагат яйцата, меда, 1 ч.ч. захар и маргарина
2.Съставките се бъркат на водна баня, докато обемът на сместа се увеличи 2-3 пъти
3.Тогава се добавят содата и брашното (може и повече от посоченото в рецептата) и се оттегля от котлона
4.Полученото твърдо тесто се оставя на хладно (но не в хладилника) за 30 мин
5.От тестото се разточват 5-6 тънки кори, които се набождат с вилица и се изпичат върху хартия за печене до златисто оцветяване (за 5-7 мин)
6.Приготвя се крем: разбива се на пяна течната сметана с ванилията и останалата захар(ако използвате подсладена сметана, намалете захарта)
7.Отделно се разбива заквасената сметана
8.Смесват се двата вида сметана и кремът е готов
9.Върху първия блат се намазва дебел слой от крема (поне 1.5 см), отгоре се слага следващия блат, върху него пак крем и така, докато свършат блатовете
10.Блатовете не се сиропират
11.Най-отгоре и отстрани се намазва с крем и се наръсва с трохи от блатовете или с кокосови стърготини
Тортата се сервира след 8-10 часа.

Общи условия

Активация на акаунт