Хайде сега на кифличките!

  • 44 157
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 422
Много идейно, особено калцонето.Благодаря за рецептата, ще пробвам скоро, но имам един въпрос за плънката на калцонето - на снимките към рецептата, трохичките , които се виждат кашкавал ли е това или...?

# 31
  • Мнения: 9 127
да, в линка е обяснено - калцонето е с кашкавал, кетчуп ..........

# 32
  • У дома
  • Мнения: 1 741
lst , изглеждат перфектни, а съм сигурна, че са и вкусни!

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Днес правих кифлички с локум. Много са вкусни.



Повече снимки тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&photo=432
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114801&view=1&photo=433

# 34
  • Мнения: 1 313
За да не ти изтича пълнежа, сложи вътре галета. Наталина беше казала - пробвах и стана. Лично аз съм пробвала с натрошена бисквита - пак става.
За да не ти е толкова малко плънката в кифличките, ги разточвай по тънко.  Peace
Благодаря, ще се възползвам от съветите ти  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 283
Днес правих кифлички с локум. Много са вкусни.



Моля те, дай рецептата - изглеждат прекрасни   bouquet

# 36
  • Ах, морето
  • Мнения: 374

Потвърждавам, много са вкусни, лесни и бързи за изпълнение.  Hug Ето го доказателството.

Аз днес правих козуначени кифлички.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Изказвам гореща благодарност на Пепчо за тези така лесни и вкусни кифлички. Досега не се наемах да правя, защото знаех само козуначните на мама, но откакто я няма, не се наемам да започна сама. Но тези са изключително лесни и вкусни. От миналата седмица ги правя вече трети път, но по половин доза. Засега само с локум и шоколад, защото това са вкусовете на децата ми, но съвсем скоро ще ги напълня с шунка и кашкавал. Другото, което обещавам е снимки. Пепчо,   bouquet

# 38
  • Мнения: 9 127
Радвам се, че са ти харесали  Grinning

Тестото е изключително приятно за работа, както и вкусно. 

Може да си замесиш цялата доза, да направиш половинат ан кифли, а другата част в хладилника и след 2 дни пак.

Пълнежа търпи всякакви импровизации.

# 39
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Днес правих кифлички с локум. Много са вкусни.



Моля те, дай рецептата - изглеждат прекрасни   bouquet

Рецептата е тук- козуначени кифли. Само че , ги направих с локум, не ги мазах с нищо и ги поръсих с пудра захар, както подобава за локумки.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg3540913#msg3540913

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Кифличките на Pep-4о  са страхотни.Няколко пъти ги правя с различна плънка и винаги стават невероятни.

 И кифлите на Джемма са чудесни.Малко се изпаших, че тя ги е правила в машина за хляб.Аз нямах и не знаех какво ще стане като ги меся на ръка.Но станаха като истински кифли.

   

 Благодаря и на двете ми кулинарни идолки Heart Eyes 

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Радвам се, че са ти харесали  Grinning

Тестото е изключително приятно за работа, както и вкусно. 

Може да си замесиш цялата доза, да направиш половинат ан кифли, а другата част в хладилника и след 2 дни пак.

Пълнежа търпи всякакви импровизации.
Не смеех да го сложа в хладилника, защото не бях сигурна, че тестото го позволява. И другото, което пропуснах да кажа е, че за това тесто не е нужно да ти се изпоти д....о от месене Wink Мерсаж, Пепчо!

# 42
  • Мнения: 1 179
А ето ги и моите козуначени кифлички от сутринта.Толкова бързо свършват,че едва успях да ги снимам.Аз ползвам рецептата за малък козунак,от рецептите за машината.Меся ги от вечерта,навивам ги и така наредени в тавата ги прибирам прибирам в хладилника за цяла нощ.Пека ги сутринта,понеже така ми е по-лесно,а и сутрин ми се спи.

# 43
  • Мнения: 422
Направих кифличките по рецептата на Джемма, хиляди благодарности, много са хубави. От тази доза и тази големина ми излязоха 14 броя, разделих тестото на две топки, разточих кръг с дебелина 0,5 см. и разрязах на по 6 триъгълника. Мисля да използвам рецептата за Великден за едно козуначено руло с мармалад, поне знам, че  с това  ще се справя. За днес останаха две за закуска и бяха по-хубави от вчера. Ето и снимчица:

# 44
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Радвам се, че ви харесват кифличките, момичета. Хапвайте си ги със здаве и не прекалявайте с тестяното. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт