ПРОБЛЕМИ С БЪБРЕЦИТЕ И ПИКОЧНИТЕ ПЪТИЩА-10

  • 58 914
  • 304
  •   1
Отговори
# 285
zdraveite kazvam se stella i sam maika na po4ti 3 god mom4entse.do predi 2 mes nie biahme edno bezgrizno semeistvo.april mes malkia be6e na kosam ot splitane na 4ervata togava mu i otkriha problema koito ima.ima hidronefroza na babreka i raz6iren piko4en kanal,koeto vodi do vra6tane na urinata kam babreka-5 stepen(ne znam to4no kak sa med termini na bg t.kato ot dosta vreme zivej v 4uzbina)sega sme na antibiotik i4akame da ni opredeliat data za operatsia.nai lo6oto ot vsi4koto tova e 4e malkia e samo s 1 babrek (uzas)rezultatite ot krav i urina sa mn hubavi.zasluzava li si da doida na pregled v bg.blagodaria ise izvinjvam 4e pi6a na latinetsa

Иди в Пирогов в софия. в детско урологично отделение.  там ссе намира най-добрия уролог в българия и на балканския полуостров - Д-р Светослав Чаначев

Свържи се с мен на скайп pc_sistemi да си поговорим за проблема

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 18:26 от pc_sistemi

# 286
  • Мнения: 108
Здравейте. преди половин месец ни откриха протеус в урината. Симптомите които имаше за да направим изследване бяха малко наддаване и лек мирис на урината. Гледаха бебо на ехо и лекарката каза, че няма никакви усложнения. Миналата седмица пак пуснахме изследвания, не съм ги взела още, но казаха че пак има изолирано нещо. Възможно ли е да е лека инфекция и да отмине бързо, щом на ехото всичко е наред. На ехографа вижда ли се всичко?
  ПП. Извинете ме за невежеството, но ще попитам- "Нефролог", специалистът който гледа на ехограф ли е.

# 287
  • София
  • Мнения: 7 097
На ехографа вижда ли се всичко?

Не се вижда всичко. Затова се правят и други изследвания - микционна цистография и/или венозна урография, а при детски уролог и калибриране.

"Нефролог" е лекарят, който се занимава с бъбреците /най-общо казано/, урологът е докторът, който се занимава с пикочната система. Всеки един от тях може да гледа и на ехограф.

# 288
  • Мнения: 902
нямам възможност да прочета всичките теми, затова ще задам направо въпроса си:
от 2 седмици имам проблем с ходенето по малка нужда: тъпа болка в областта на пикучния мехур и болка при самото уриниране, сякаш задъжам урина. За пръв път се сблъсквам с такъв проблем и не знам към кого да се обърна. каква е разликата м/у уролог и нефролог?какви изследвания да си направя? напр. ако сега пусна изследване на урината, трябва ли да уточня какво за какво да се изследва? въобще много ще ми е от полза всякаква информация

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 22:21 от killah

# 289
  • Мнения: 43
Здравейте мами!Помогнете ми с информация и по точно някой сблъсквал ли се е с проблеми като нашите? PraynigМомченцето ми е на 4г. и 9 м.,миналата година по това време му откриха нефротичен синдром/висок белтък в урината, отоци и др./.Лекувахме го с кортикостероиди и всичко отмина .Този май отново има белтък в урината -само до 0,3гр/л в 24 часова диуреза и на ехограф му откриха киста на десния бъбрек с диаметър 10мм/кистата се намира в кората на бъбрека/,всичко друго от ехографското изследване на бъбреците е в норма,вкл. и кръвоснабдяването/това го видяха тъй като ехографа е комбиниран с доплер/.За кистата ни казаха да не се притисняваме,ще я следим дали расте,но за белтъка не правим нищо,анеговите стойности непрекъснато се променят нагоре-надолу но не растат повече от 0,4.Дано вие и вашите слънчица да сте добре.  bouquet

# 290
killah и zornitsa04, съветвам ви да отидете до МАЛСМ "Н. И. Пирогов" ЕАД - гр. София намиращ се в  ГР. СОФИЯ  БУЛ. ГЕН.ТОТЛЕБЕН 21 п.к.1606. Там отивате в ДУО (Детско Урологично отделение) и да се консултирате с уролозите там. препоръчвани от мен уролози като за вас са Чаначев, Пеев или Момчилов

# 291
  • Мнения: 43
Благодаря ти pc sistemi .Би ли ми обяснила тези уролози в Пирогов къде ще ни прегледат/в отделението или на друго място/,за хоспитализация ли говориш и как предварително да се свържа с тях?

# 292
  • Мнения: 5 531
 
killah и zornitsa04, съветвам ви да отидете до МАЛСМ "Н. И. Пирогов" ЕАД - гр. София намиращ се в  ГР. СОФИЯ  БУЛ. ГЕН.ТОТЛЕБЕН 21 п.к.1606. Там отивате в ДУО (Детско Урологично отделение) и да се консултирате с уролозите там. препоръчвани от мен уролози като за вас са Чаначев, Пеев или Момчилов Peace
zornitsa04 първо ще минете през кабинета където ще ви прегледат - мисля че беше 110, но  pc_sistemi предполагам знае по - добре. На първият етаж. Лекарите ще преценят има ли нужда от хоспитализация, и ще ти кажат какаво да направите от тук нататък. Аз съм с много добри впечатления от д-р Пеев и д-р Момчилов. За д-р Чаначев само добри неща съм чувала.
Така че отивай направо там.

# 293
killah и zornitsa04, съветвам ви да отидете до МАЛСМ "Н. И. Пирогов" ЕАД - гр. София намиращ се в  ГР. СОФИЯ  БУЛ. ГЕН.ТОТЛЕБЕН 21 п.к.1606. Там отивате в ДУО (Детско Урологично отделение) и да се консултирате с уролозите там. препоръчвани от мен уролози като за вас са Чаначев, Пеев или Момчилов Peace
zornitsa04 първо ще минете през кабинета където ще ви прегледат - мисля че беше 110, но  pc_sistemi предполагам знае по - добре. На първият етаж. Лекарите ще преценят има ли нужда от хоспитализация, и ще ти кажат какаво да направите от тук нататък. Аз съм с много добри впечатления от д-р Пеев и д-р Момчилов. За д-р Чаначев само добри неща съм чувала.
Така че отивай направо там.

Аз мисля че беше 101 кабинет но ако трябва ще направим планскица за да ви упътим. само кажете

# 294
  • София
  • Мнения: 1 724
Детето ми е  с рефлукс, 3 към 4 степен. Разбирам, че в Европа все повече се изчаква периода на пубертета , не се прибързва с операции. Бих искала да направя консултация и с д-р Момчилов, и с д-р Чаначев, направо пред кабинета ли се чака или се уговаря час предварително?

# 295
  • Мнения: 5 531
pc_sistemi прав си, кабинета е 101. Peace
veleva в началото на темата има телефоните на всички лекари. Обади се и си оговори час. Натовареността в Пирогов е голяма, може някой от лекарите да е в операция и за да не чакаш много пъро се обади по телефона.

# 296
  • Oslo
  • Мнения: 659
Момичета, извинете че влизам така в темата ви, но имам питане по въпрос, с който вие сигурно сте наясно.
Как се заплаща болничен на майка с 3 г. дете, претърпяло операция на бъбрека (не знам точно какво е заболяването)? Лекарят и е казал, че има право на дълъг болничен, който обаче не се заплаща.... Моля ви, ако знаете как точно стоят нещата, обяснете ми!
Благодаря предварително и желая здраве на всички дечица!

# 297
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Момичета, извинете че влизам така в темата ви, но имам питане по въпрос, с който вие сигурно сте наясно.
Как се заплаща болничен на майка с 3 г. дете, претърпяло операция на бъбрека (не знам точно какво е заболяването)? Лекарят и е казал, че има право на дълъг болничен, който обаче не се заплаща.... Моля ви, ако знаете как точно стоят нещата, обяснете ми!
Благодаря предварително и желая здраве на всички дечица!
И тук може да ти отговорят, но най-добре задай въпроса в темата "Майчинството-счетоводно" на този адрес: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293400.0
 Peace
Аз съм с много добри впечатления от д-р Пеев и д-р Момчилов. За д-р Чаначев само добри неща съм чувала.
Така че отивай направо там.
подкрепям това

# 298
  • София
  • Мнения: 1 724
pc_sistemi прав си, кабинета е 101. Peace
veleva в началото на темата има телефоните на всички лекари. Обади се и си оговори час. Натовареността в Пирогов е голяма, може някой от лекарите да е в операция и за да не чакаш много пъро се обади по телефона.

Пробвах на мобилните, не вдигат, честно казано не исках да ги притеснявам ненужно, ако мога да запиша някъде час, предпочитам да го направя.

# 299
  • Мнения: 5 531
veleva Щом ти е неудобно обади се на служебните телефони 915 43 72, 915 43 71. Доколкото знам час не се записва, отичаш и си чакаш. Но ако доктора е в операция много ще си повосиш, затова не се притеснявай а се обади. Аз водя Мария при д-р Панчев. Обаждам му се винаги когато имам нужда и никога не е имало проблем.

Общи условия

Активация на акаунт