В очакване на ....Свети Валентин.... или .... Трифон Зарезан? Испания

  • 25 234
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 789
Asto,много благодаря за пожеланието!Да се надяваме,че ще е скоро,иначееее...не ми се мисли.Браво на Адри!От сега нататък се стягай и ти за много движение по нея Grinning.Аз вече усещам колко бързо се уморявам,ама Иви няма спирачки.

АНЕТТ,стискам палци да се уредите с писото Peace!Ама щом отговаряте на изискванията сигурно няма да има проблеми.

# 46
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета

Ааа, Асто, сега видях въпроса ти в оня пост. За квасенето на киселото мляко. Ами аз взимам лече фреска на Президент, от онова, което стои вхладилните ветрини. Кисело мляко домашно си бях донесла от БГ още от лятото. Кипвам млякото и го оставям да поизтине до толкова, че да ти стои пръста вътре доде преброиш до 5-6. Подквасата (киселото мляко) е 4-5 супени лъжици за 3 л прясно мляко, разбърква се да няма бучки. И започваш да смесваш малко прясно с киселото мляко, така докато изравниш температурите на двете смеси, после подквасата изливаш в останалото прясно мляко. Изсипваш готовата смес в чисти буркани, слагаш ги в тавичка, подплатена с хавлиена кърпа и завиваш с 2-3 одеала, на место, където не могат да стигат нечии млаки пръстчета, за 2 часа. Вадиш го още както е топло го бухваш в хладилника. Става страхотно! Купешкият йогурт пасти да яде.

Момичета купих си панификадора. От Лидъла за 44 евро, но е голяма има за хляб до 1.250 кг и е с 3 г гаранция. Е, не е някоя световно известна марка. Вече я изпробвахме. Ще кача снимки да видите. Направихме пълнозърнест хляб  от готовите смеси, много хубав стана.

http://images23.snimka.bg/005116877.jpg
http://images23.snimka.bg/005116878.jpg

Анетт, щяхме да идваме в Бенидорм ама все други неща излизат като по-важни. Но планираме ли го, т.е. ак не дойдем инцидентно, ще ти направя някои сладкиш или козунак, ако се науча да го правя с машината.

Отиди при матроната си или при кабесерото да си вземеш лекарство за спиране на кърмата. Но както ти е казала Асто, това са хормонални лекарства – едно оправят друго бъркат. Поизцеждай се малко по-малко или пък наложи гърдите си със зелеви листа (но не кисели  hahaha), чувала съм че дърпат кърмата. Ние полека лека се отбихме, и то по мое настояване. И сега нощем се буди и мрънка за цица, но няма, стига вече. Не съм давала откакто беше болничък, но не усещам да са напрегнати и да ме болят.

Я кажи каква е тая програма за вивиендас публикос. Аз тук намерих една такава гуардерия публика, таксата е според доходите на родителите. Казват, че била много хубава и имало даже транспорт, които извозвал децата. Но документите се представят в края на май и сигурно от есен ще е тръгването, след подбор, разбира се.

Вие как сте със свеки? Обучи ли я?

Хайде лека вечер

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 23:44 от gery_to

# 47
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен,момичета!
Аз тия дни покрай хубавото време спирка си нямам newsm68

Освн многото разходки започнах и едни процедури-мезопунктура.
След раждането свалих общо 8,5кг първия месец и Край.ама остават още 7кг.И те едни инати,нещат да си идат и това е.Та реших да пробвам с малко чужда помощ...има и диета но аз общо взето се храня добре (здравословно имам в предвид).Процедурките са по една седмично,38евро.Стискайте палци да не са пари хвърлени на вятъра!!!

МИМИИ,на акъл си ми мила от както те прочетох.Дано по-скоро си намерите подходящо жилище и да заживееш в мир!

ГЕРИ_ТО,направо си копирам рецептата ти за квасено мляко и ще правя и аз на бебинка като порасне(засега още суче щастливо от мама).Аз лично съм голям почитател на киселото мляко и от години си купувам само холандското YogFit.

А за пазаруването-ние основно от Ероски,но има много неща които ходим да ги търсим из Лидл и Плюс (колко жалко че ще изчезне)

...за друго сега не се сещам...
Пазете се мили маминки и до скоро!
  love001


# 48
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
най накрая всички са по леглата и имам малко тиемпо соло пара ми  Rolling Eyes, обожавам ги тези моменти, така релаксирам и отпускам
асто, гери мерси днес съм по добре, това за течностите не съм съобразила а аз си пия по 2/3л течности, няма как за няколко дни ги спирам и майната и на диетата докато не се оправя, вчера така направих по изцедих се, малко днес за сега удържам положението, дано се оправя бързо
за писотата, трябва вече да е обявен за усо публико, как става това не знам, вече обявен може да се кандидатства за него
тук имаме една инмобилиариа (нещо като инмобилиариа), която се занимава само с това, какви писота има невероятни и много по евтини (например 120кв, три спални, две бани едната суит, гарахе трастеро, писина, хардин, и т.н.) за 500?, моя е само с едно дормиторио и пак е толкова и не е чак толкова хубав, има и големи миерди, но те са много по евтини (абе не чак такива миерди, във валенсия все в такива съм живяла, но на фона на тукашните...), май не можах да помогна много
мимиии вие в кои сайт ги гледахте
асто поздравления за опитите за пълзени ние май едрички, като вас вървим, та да видим
днес изяде 100гр и заспа, след 1,45ч се събуди пищеше от глад, чак се давеше и захласваше изяде още 120 и заспа (е на това какво му викате, как да минем на 4 или 5 кратно хранене не става, яде по 100 гр на хранене, рядко повече и след 2ч пак гладен и не търпи ни секунда, почва да пищи, какво да го правя и как да почна захранване като той яде по 100 пъти) не знам
гери супер за заквасването ама нямам дом мляко така че май няма да стане, аз си правя сиренце (и то пак заради диетите, от обезмаслено мляко става и си похапвам с кеф) покрай моите диети мъжо подивя, толкова съм го шашнала милия че в магазините гледа дали млякото е обезмаслено, дали продукта има граса, дали има захар, купуваме тази вечер мляко на малкия и той милия пита нали е деснатадо, аптекарката  #Crazy ей такива очи извади а аз се залях да се хиля, той умря от срам
за свеки какво да кажа, като роботче я научих, има вечеря, почти без да се меся, глади (почти вече не захабява дрехите с картинки), пуска пералнята (но вече имаме два коша за пране за цветно и бяло, а това което е за ръка директно го отделям), сега се запознава с мопата и мочото, но имаме проблем с мочото, прави наводнения в къщи, но ще свикне, бавно но славно

# 49
  • Мнения: 382
ANETT надявам се бързо да се оправи6 от това възпаление, радвам се за свекърва ти 4е е по добре, 4е така и ти да си по спокойна.6те ви стискам палци на теб и на Mimii да си намерите скоро квартира. Heart Eyes
А за румънците, аз не смея да изказвам 4е имам приятелка румънка, и то хора все разли4ни, и хубаво и ло6о има.

Гери тъкмо преди една седмица си мислех за тази дом. фурна за правене на хляб, 4е се 4удих дали става хубав, ама като ти видях снимките сега, изглежда супер апетитен.
  chef
Тони то верно 4е сомове бяха, ве4е се поправих.Много съм зле тая седмица, май съм си оставила главата някъде. Rolling Eyes

Асто спирам да споря, може би има6 право 4е не разбирам от политика, но споделям мнението на Тони 4е си 4е6ат езиците.Не смятам да задълбавам темата, 4е и без това не ме вълнува особено политиката.

# 50
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Минавам набързо, че така ми се спи.... Tired, ама да пусна нещо, която копнах от друго място:

"Министър-премиерът на Австралия Джон Хауард
На мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат, в сряда беше казано да се махат от Австралия, след като правителството насочи вниманието си към радикалите в опит да предотврати потенциални терористични атаки. Освен това Хауард разгневи някои австралийски мюсюлмани, като каза, че подкрепя идеята шпионските агенции да следят джамиите в страната. Цитат: „ИМИГРАНТИТЕ, А НЕ АВСТРАЛИЙЦИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Уморих се тази страна да се притеснява дали не обиждаме някой отделен човек или неговата култура. След терористичните атаки в Бали преживяхме възход в патриотизма на мнозинството австралийци. Тази култура се развива в продължение на два века борби, опити и победи от милиони мъже и жени, които са търсили свободата. Ние говорим предимно АНГЛИЙСКИ, а не испански, ливански, арабски, китайски, японски, руски или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика! Повечето австралийци вярват в Бог. Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт, защото християните – мъже и жени – въз основа на християнски принципи са основали тази страна и това е ясно документирано. Със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура. Ние ще приемем вашите вярвания и няма да питаме защо. Всичко, което искаме, е вие да приемете нашите и да живеете в хармония и мирно съжителство с нас. Това е НАШАТА СТРАНА, НАШАТА ЗЕМЯ и НАШИЯТ СТИЛ НА ЖИВОТ и ние ще ви дадем всяка възможност да се наслаждавате на всичко това. След като обаче приключите с оплакванията, хленченето и боричкането за ЕДНО ЗНАМЕ, ЕДНА КЛЕТВА, нашите християнски вярвания или начина ни на живот, ви насърчавам настоятелно да се възползвате от една друга велика австралийска свобода: ПРАВОТО ДА НАПУСНЕТЕ СТРАНАТА. Ако не сте щастливи тук, ВЪРВЕТЕ СИ. Не сме ви принуждавали да идвате тук. Вие сте помолили да бъдете тук. Затова приемете страната, която ВИЕ сте приели!“


Това си е в частност за Австралия, но като цяло може да се каже и за всеки тип имигрант, без значение на религията.


Асто, какво ти е мнението за последните изказвания на Рахой вчера?  Laughing

# 51
  • Мнения: 1 271
Здравейте отново от мен.
Първо-Добре дошли на всички нови момичета и весело изкарване при нас.

Много сте изписали за един месец.  #Crazy  И мнвого теми сте разчепкали...

Първо да ви пиша за престоя ни в Бг.Меко казано беше ужасно.Аз, че си тръгнах с нагласата за лошо положение, ама то май по лошо не може да стане...пък, знам ли, може и да стане...
Проблемите почнаха още от началото.Трябваше да извадим на дребното задграничен паспорт.На пръв поглед цялата процедура не отнема повече от 4 дни, но при нас се наложи да си покъсаме нервите с някакъв псевдо-квартален полицай.
Отидохме при него за някаква заверка на документа, който ни издадоха от Есграон, че детето се води на адреса ни в Плевен и той като почна-"Ами сега, аз това дете не го познавам...От къде да знам , че това дете е  ваше...Как така да ви подпиша документа..."
Човека каза , че за него документ, като акта за раждане от Испания-преведен и легализиран, и акта за раждане от Бг-не са документи и нищо не доказват , с което направо ме втрещи.Каза ни да му доведем свидетели, да разпознаят детето, да пишат обяснение, че това дете е наше...Абе пълна идиотщина...Наложи се да прибягваме до връзки, въпреки, че се бях зарекла да не се стига дотам...На по следващия ден, отидохме пак при същия и той мирно и кротко ни разписа и подпечати нужният документ, но докато ни изпращаше на вратата ни каза по бързичко да си внасяме документите, попита ни дали сме гледали новините през деня и спомена, за някакъв сърбин, които били хванали с фалшив паспорт и наркотици...Абе едва ли не изкара 7-месечната ми дъщеря наркотрафикантка...Просто нямам думи.За останалата простотия просто не ми се пише, защото мога да откажа и най-запалилият се ентусиаст да си пътува за Бг.Страшна завист, злоба и простотия...Не мога да опиша с думи, това което видях там.
Единственото хубаво нещо беше срещата в Дома за дечицата.Не можах да вляза при тях, защото ходих когато те спяха, но се разбрахме с директорката да поддържаме връзка и след лагера, на които ще отидат децата през април  да ни изпрати снимки.Също така я помолих да ми изпрати списък на дечицата с имената им по групи и които иска да се организираме по изпращането на картички за всеки български празник-картичките да бъдат адресирани до всяко едно от децета лично-надявам се това да ги зарадва много.Относно лагера им-разполагам с банковата сметка, чрез  която се набират пари за този лагер, които иска да подкрепи детенце, нека ми пише на лични да му изпратя сметката.

Мимии, извинявай, че не ти отговорих на Скайп-а, ама нещо ми се събра много разопаковане на багаж-нали кръщене правихме, та то подаръци, то играчки....
Много гадно с тези съквартиранти, дето ги имате.Абе гадно племе сме си ние българите и това си е...Стискам палци да успеете да се преместите.
Между другото дадох ти координатите на едно момиченце , с което се запознахме в самолета-детегледачка е, занимава се с рисуване и на разменни начала за 5 месеца в Куенка.Тя ще ти се обади-просто да се запознаете и ако имаш нужда да ти помогне някой път за Иви...Надявам се да завържете приятелство-много е приятна.

ANETT , съчувствам ти за свекито-надявам се да свикнете в името за доброто на дечко.Ти по малко се ядосвай, гледай да си спокойна и всичко слагай под ножа.А за кърмата, много добре са те посъветвали, но...все пак отиди на лекар да ти предпише правилно спиране на кърмата.Аз с първото бях стигнала до мастит, поради запушване на каналите и нямаше как -пих хапове, но има вариант и без такива медикаменти.Стискам палци да се оправиш по бързо.  


bgangeleyes  и при вас ли изчезва Плюс? Някаква информация защо ще го махат?Имаше много добри стоки на сносни цени...


Момичета това е за сега, ще бягам, че утре ще ставаме рано, ще ходим на лекар и като се върнем ще пиша повече.Лека нощ и до утре

# 52
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
bgangeleyes  и при вас ли изчезва Плюс? Някаква информация защо ще го махат?Имаше много добри стоки на сносни цени...

Aз не съм тя, но да кажа Laughing. И при нас изчезна. Купили са ги Диа. Вече отвориха (след 2 месеца ремонт)  и са доста добре. Иначе, ние лично от + сме купували много малко неща.

# 53
  • Мнения: 500
Здравейте,момичета!Отдавна ви "следя" и чета,но все не смея да питам и да пиша......... Embarassed
Та със съпруга ми обмисляме преместване в Испания,но имаме и дете на почти 4 години.И не знам как точно стои въпроса с градините,наемите,заплатите.Имам много приятели и съученички в Испания(завършила съм испанска гимназия),но всеки увърта,когато попитам за нещо конкретно...Може би си мислят,че ще ги моля за помощ,не знам...А ние всъщност имаме при кого да отидем,по-точно съпруга ми,защото в началото ще пътува само той.Искам предварително да кажа,че и тук не сме много зле финансово(имаме малко магазинче),но нещата в България отиват към хиперинфлация и ми се иска по-бързо да се ориентираме на някъде.
Бихте ли ми помогнали с малко информация за заплатите и социалната среда в отделните региони?Ориентирала съм се към Валенсия и Барселона...
Може и на лични.
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 54
  • Мнения: 789
Добро утро,компания! Hug Хайде на закуска!



Mirkata,добре дошла и приятно изкарване!  bouquet! Първо кажи към коя област,град,в Испания сте се ориентирали,защото цените и на наеми,и на такси за градини са много различни навсякъде тук.А заплатите...още повече.Наистина ли са толкова зле нещата в БГ?Всеки различни неща разказва.Кажи нещо повече за вас.

АНЕТТ,в "Министерио де вивиендас"разглеждахме,ама сега като изкарах резултатите,да ти кажа,не помня коя точно страница отворихме тогава.сега в първата почивка ще питам мъжо и ще ти дам линк.Имаше обяснения за всичко,и изисквания...всичко.

bgangeleyes,споко,мила,не ме мисли,то това тук е "куче,което лае,но не хапе".Справяме се,а и сега не си говорим,което напълно ме устройва като обстановка и "отношения",докато се махнем.Как сте вие,здравички ли?

silrai,няма проблеми Hug!Знам как е след път.Хаос.Да ти кажа,и в Куенка отдавна имаше рекламни билбордове за обединяване на "Плюс" и "Диа"."Диа" не ми харесваше изобщо,от "Плюс" купувахме месо предимно,иначе най-харесвам "Ероски" и "Меркадона".
За дечицата - страшно се радвам,че макар и с малко,сме допринесли с нещо добро.
С момичето си полафихме,приятна е.Разбрахме се да се чуем,преди ние да ходим към Куенка,и да се видим там на по кафе.Ние не сме в Куенка точно,на 40км сме от там.
Как са сладураните?Нарадваха ли им се роднините?Лелееее,такава простотия,като да не признават заверени от министерството документи, не бях чувала.Ама в БГ съвсем са се издухали май?Съжалявам,че така са ви стъжнили престоят!

# 55
  • Мнения: 217
Добро утро моми4ета  Hug ,Мимии мерси за закуската,а сервиза ти е страхотен  Wink
Вес много добре го е казал 4овека,напълно прав е  Peace
Силрай много жалко 4е си останала с такива лоши впе4атления от Бг,аз винаги се опитвам да запомня само хубавите неща,и въпреки 4е за живеене тук е по добре винаги ще ме дърпа на там и ще ми се иска да се прибирам поне за малко  Peace
Ето и едно поздрав4е за вси4ки,да запо4нете деня с настроение,много динами4на песни4ка,на мен много ми харесва http://www.youtube.com/watch?v=aiiMKxY9jHA&feature=related
Хайде лек и усмихнат ден и до скоро   bouquet

# 56
  • Мнения: 96
Добро утро и от Наварско момичета Wink

Дунче,пуснала съм си поздрвчето ти и си "денся" по малко пред компа Joy Joy Joy
Малката отсрани ме гледа и се чуди сигурно "какво ли ми прави пък сега мама да ме занимава поклащайки така смешно глава"?
А...винаги съм се чудила-успя някак си да накараш твойта сладкишка да застане така или снимката от аватара е случайна?Да я изядеш е!
Мимиии,радвам се че така приемаш нещата  bouquet.Пожелавам ти нерви като корабни въжета и на мъж ти също,че да не вземе той да "ухапе" онзи хубостник Laughing
bgangeleyes  и при вас ли изчезва Плюс? Някаква информация защо ще го махат?Имаше много добри стоки на сносни цени...

Aз не съм тя, но да кажа Laughing. И при нас изчезна. Купили са ги Диа. Вече отвориха (след 2 месеца ремонт)  и са доста добре. Иначе, ние лично от + сме купували много малко неща.

Силраи,и аз това знам,като Вес.Но при нас прехода го правят постепенно (редом с това което е останало от Плюс и е супер намалено вече има стоки на Диа) и още нямам мнение.



# 57
  • Мнения: 259
Добро утро моми4ета,
Мимии благодаря за закуската, ще се възползвам 4е днес рано огладнях. Надявам се много скоро да намерите квартира, 4е в такава обстановка не е приятно да се живее.
Mirkata по отношение на заплати и наеми не мога да ти кажа много, доколкото знам са по високи от нашият регион, но не мога да кажа нищо със сигурност, а за детенцето щом е на 4 год. то е за у4илище. В нашият район документите се подават в края на април, на4алото на май, но има слу4ай деца са идвали по късно и са ги записвали, и при нас е от 9 до 14, но не навсякъде е така, и държавните не са платени. Надявам се да съм ти помогнала поне малко.
ЛаАдадеспейнада в4ера разглеждах рецептите ти и направих пилешки дроп4ета, станаха много вкъсни.
Габи_С и в твойте се порових и съм си набелязала няколко, нали идва рожденният ден на Ния и искам да и направя аз сладкиша за у4илище, и сега си тярся нещо лесно и подходящо за колето.
Силрай разбирам те добре и аз като си ходих есента бях доста разо4арована от вси4ки, но пък си ми е родина, все се зари4ам да не си ходя тази година и накрая ще видим.
Аннетт внимавай мила с втвърдяването на гърдите 4е това не е шега, отиди на доктор най добре.
Bec  ами аз съм напълно съгласна с това изказване, в крайна сметка никой не ни е викал тук и ние(имайки в предвид имигрантите) трябва да се нагаждаме към законите и нормите, а не те към нас.

# 58
  • Мнения: 1 818
¡Hola!  bouquet

Silrai,добре дошла.За съжаление положението в родината всички го виждаме такова...жалко,много е жалко всичко...и с документите май почти всички сме имали подобни проблеми...А за Дома...хубаво е,че си навестила дечицата.Аз с радост ще се включа и с картички...и с парички.
Мимиии,бягайте по-скоро от тази квартира...и успех с търсенето на нова.
Гери,благодаря за подробното обяснение за подквасване на мляко...мисля и аз да се пробвам ...нямам бълг. кисело мляко,но мисля да всема от това със синята опаковка от Лидл...то е с бълг. бактерия...дори като постои няколко дена в хладилника,става леко кисело...А хлебчето ти е станало Супер.Честита ти машинка за хляб...аз не си вземам,че ни е много малка дозата ...трябва цял ден да я тормозя тази машинка,че да има хляб за всички...А така...правя двохна доза хляб...и викам някой с яки ръце да помеси малко...който ми е насреща...я някой от синовете,я мъжо...
Крис-пис,Мирката,добре дошли в темичката ни...надявам се с нас да намерите отговорите на въпросите си .
Анет,подръж малкия гладен...така няма ли да иска да суче...не се отказвайте от кърменето още...
Бгангелейес,кажи нещо повече за тази мезопунктура.
РалиИ,успех с гласенето на рождения ден...и с готвенето...

И аз да ви се оплача...от няколко седмици като взех да дебелея....спиране няма...нито тестени консумирам,нито сладко...
Направих си една собствена програма...да видим какво ще излезе...Сутрин едно кросче с големия син по пясъка...после час гребане на тренажора и следобед още един час...

Момичета,не ви споменавам всички,но знаете,че ви обичам...Нацелувайте сладките бебешоци и сладките си дечица от мен!

# 59
  • Мнения: 1 271
Добър ден и от мен.  Grinning

bgangeleyes , и при нас е същото положение, вчера отиваме до Плюс да пазаруваме месо и разни дреболии и , ха, какво да видим, то било Диа.Не че не ми харесва, но нещо не го приемам добре.Имах си любими неща в Плюс и хич не ми се искаше да оставаме без тях...Но ...все пак остава Алди, много ме кефи тая верига...

dun4e , мила, аз също се стремя да си спомням само хубавите неща от Бг, обаче лошите са много повече...Ето например , дребното там каза "мама", там започна да ходи за една ръка, всички много им се радваха и на двете...И на фона на това си представи едно постоянно оплакване от близки и познати, кой какво го боли, кой по колко работи и колко изкарва, кой какво яде за да спести пари и всякакви такива житейски проблеми, които между другото не са за подценяване при тях, но пък мен не ми беше да се натоварвам с тях...Освен всичко голямата от третата седмица там е с авитаминоза, от стрес(това вече са си фамилни проблеми-при нас се получи при повече деца събрани в едностаен апартамент) и от не ядене, поради стрес.Абе пълна простотия...повече не искам даси ходя, ама трябва, защото все пак имаме някакви роднини там...Не искам да се оплаквам, защото ще ви натоваря и аз...

Mimiii , благодаря за закуската.Изглежда много апетитно.Много се радвам , че сте си допаднали с Нора.Аз ще ги чакам, живот и здраве , лятото на море, ако всичко им върви по вода...Дай боже.А за Бг имам една приказка-България щеше да е много готина страна и държава за живеене, само да ги нямаше българите в нея...

Mirkata , добре дошла при нас.За заплатите какво да ти кажа, на всяко място са различни.Например при нас(зона Аликанте) варират 1000-3000 е. , но това зависи в каква сфера работиш.Ако пък си със собствен бизнес, можеш да стигнеш и по нагоре, зависи от много фактори.При нас социалната среда е горе долу като в Бг, само дето тук хората не се оплакват, ами като се видят на улицата, започват да си предават различна информация(в кой магазин са намаленията днес и дзруги такива работи), има достатъчно детски градини и училища, образованието е малко по различно от в Бг, материала е малко по разтеглен във времето, което пък от своя не натоварва децата, те го усвояват много по лесно.Таксите също са различни, на нас тази година(предучилищна) ни взеха 90 евро за цялата учебна година.

Bec , как върви с колелото, нали не си се отказала.Как само ме запали в началото с това колело, сега като спра да кърмя, май и аз ще се оборудвам   newsm78  Ще трябва да се постегна малко, защото не мога да изкача вече три етажа...

Момичета прегръщам ви всички(извинявам се, че не ви споменавам всички поименно, обаче поста ми става много дълъг) и следобяд, ако дребните решат да си легнат, ще кача малко снимки.Имам страшни изгледи от снежна България.

Общи условия

Активация на акаунт