АГ - клиники и доктори в Стара Загора - 2

  • 46 871
  • 260
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 984
лесен начин да провериш колко струва педиатър - попитаи : "кога да захраня?"...

# 211
  • Мнения: 32
здравейте, във връзка със захранването, вие кога захранихте? аз съм си наумила това да стане след навършване на 4 месеца, т.е от 5-ия. Моето дете е със себореен дерматит, доста често се обрива, с пъпки от различен характер, алергия направи от прах Тео бебе, и затова съм решила да стане по-късно захранването. Сега е само на кърма. А дали в Стара Загора има добър детски дерматолог, или алерголог?

# 212
  • Мнения: 6 243
Мирор, аз захраних второто дете на 6 навършени месеца и мисля, че във вашия случай това ще е също добра възраст. Има доста инфо по въпроса, ако те интересува - ще ти пратя на лични, за да не пишем в темата, че е за АГ клиниките в града. Но решението трябва да си го вземеш сама, защото повечето педиатри и джипита в града все още са резервирани към захранване на такава "късна" възраст.

За щастие, въпреки наследствената си обремененост, дъщеря ми не прояви никакви алергии, така че не ми сее налагало да търся дерматолог или алерголог. Аз го отдавам както на кърменето, така и на захранването във възраст, когато вече беше готова за това.

# 213
  • Мнения: 295
Аз също захраних сина си на 6 навършени месеца.

До колкото знам ензимите в праха за пране причиняват алергии. Единственият прах, който съм видяла тук, без ензими е Бамбино Мио. Продават го в магазин Малки Пирати (ако пуснеш търсене в гуугъл, ще ти излезе и адресът- по Симеон Велики към Чайка). Има два вида - Mio Fresh и Mio Care. На теб ти трябва Mio Care, другият е за накисване на пелени за многократна употреба (каквито ползвам- 100% био памук, така че са подходящи и за алергии). Малко е скъпичък (1кг= 11 лева), но е много икономичен (по 100 г на пране) и пере отлично, дори по-добре от Ариел. В Mio Care също така няма и вредни химикали, така че мисля, че в твоя случай ще е перфектен.

За добър дерматолог - на мен ми препоръчаха д-р Иван Балдаранов.
тел: 605502 (Стара Загора); 0888 93 74 88 има и ел. поща, ако те интересува, ще ти пратя на лични.

 Peace

ПП Допълвам, след като следващото изказване ме подсети - пера само на 40 градуса, със 100 грама от горепосочения прах. Дори зацапани лигавници се изпират чудесно. Е, ако са престояли с петната два-три дни и са мноооооого дебело зацапани, стават чудесно изпрани на второто пране, но ако се сложат същия ден... Simple Smile

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 18:41 от ani2

# 214
  • Мнения: 1 984
здравейте, във връзка със захранването, вие кога захранихте? аз съм си наумила това да стане след навършване на 4 месеца, т.е от 5-ия. Моето дете е със себореен дерматит, доста често се обрива, с пъпки от различен характер, алергия направи от прах Тео бебе, и затова съм решила да стане по-късно захранването. Сега е само на кърма. А дали в Стара Загора има добър детски дерматолог, или алерголог?
4 м е рано.  аз ползвам пресил сенситив. но зависи. все пак пускам пералнята на по високи градуси с 20% по малко прах.

# 215
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
здравейте, във връзка със захранването, вие кога захранихте? аз съм си наумила това да стане след навършване на 4 месеца, т.е от 5-ия. Моето дете е със себореен дерматит, доста често се обрива, с пъпки от различен характер, алергия направи от прах Тео бебе, и затова съм решила да стане по-късно захранването. Сега е само на кърма. А дали в Стара Загора има добър детски дерматолог, или алерголог?
4 м е рано.  аз ползвам пресил сенситив. но зависи. все пак пускам пералнята на по високи градуси с 20% по малко прах.
Тонев...омъжи се за мен Sunglasses

# 216
  • Мнения: 1 984
здравейте, във връзка със захранването, вие кога захранихте? аз съм си наумила това да стане след навършване на 4 месеца, т.е от 5-ия. Моето дете е със себореен дерматит, доста често се обрива, с пъпки от различен характер, алергия направи от прах Тео бебе, и затова съм решила да стане по-късно захранването. Сега е само на кърма. А дали в Стара Загора има добър детски дерматолог, или алерголог?
4 м е рано.  аз ползвам пресил сенситив. но зависи. все пак пускам пералнята на по високи градуси с 20% по малко прах.
Тонев...омъжи се за мен Sunglasses
мерси имам си вече модератор в къщи.  Embarassed

# 217
здравейте бг мами!

вече мнозина мои познати казват,че в ниямед режат здраво коремчетата на бъдещите мами! незнам това такали е или нееее!


днес един познат ми сподели ,че неговата жена са я клъцнали еитака защото бебчето и кривнало в страни 1000лв. струва това удоволствие да ти резнат картофчето защото на някои така му е по-лесно и бързо до сигурната сума от 1000лв. та този познат има още 6 познати които отиват да раждат нормално а се оказват леко порязани.

незнам и сега като чета туктаме в ниамед раждат нормално 99% ги порязват май???

е само проблемни бг мами ли раждат там?

или всичко се прави за парички?
каква е истината? и за какво става въпрос БГ МАМИ????????? newsm78


# 218
  • Мнения: 6 243
каква е истината? и за какво става въпрос БГ МАМИ????????? newsm78
Въпросът за истината е философски, Вики56! А за секциата и нормалните раждания - виж в сайта на Ниямед, май имаше инфо за статистиката. Аз не съм гинеколог и не мога да коментирам защо на някой са му "резнали картофчето". Мен ако питаш - по-лошо е ако се резне морковчето. Но и това е философски въпрос. Thinking

# 219
  • Мнения: 3 804
viki56 a ти знаеш ли какво е да раждаш при особенно прилежание на бебето newsm78-голямата беше 4елно прилежание и само факта 4е се роди мъни4ка ме спаси от усложнения,и ако тогава имах избор бих предпо4ела секцио

# 220
  • Мнения: 43
Viki 56 и аз да се обърна към теб.Не е важно как е извадено едно дете на бял свят стига да е живо и здраво.Частната клиника е просто алтернатива на това което не ни задоволява в държавното АГ .Според възможносттите и желанията си всеки сам избира къде да роди и как да роди.Ако в Ниамед има повече секцио израждания отколкото по естествен път и те са завършили успешно с появата на едно живо и здраво бебе може само да ни радва.По същия начин и в държавното.Не бих помислила за парите въобще,това което е важно за мен е бебето ми. newsm53

# 221
Здравейте на всички!

Не ме интересуват парите! не това е най важно! дразни ме другият факт,  морално отношение на докторите спрямо пациентите. Запитването ми беше по по вот това ,че ми говорят само за секцио раждания в ниямет .аз съм с нормална бременност, без усложнения до момента. и с се надявам да не ме резнат.

статистика в тази държава няма! никои не ти дава информация. моят мъж се занимавше със статистика относно инвитро статистика на заведенията,които предлагат това удоволствие и никои не дава инфо реално такова. защо? е затова ме дразни факта тук в БГ. че всичко се върши само за пари и никои не го е грижа за теб.

# 222
  • Мнения: 284
всичко се върши само за пари и никои не го е грижа за теб.
Ами не е така.Ако никои не го беше грижа за мен моето бебе нямаше да го има сега.Благодарна съм на лекарите в НиаМед,че решиха да ме "резнат"!!!

# 223
  • Мнения: 43
Имам няколко въпрос към майките раждали в Ниамед-носихте ли там ваши шишета и биби който да давате или използвахте техните ?Защото аз се чудя дали да не взема мойте  newsm78

# 224
  • Мнения: 284
Нищо не си носи,там дават,даже бибите ги подаряваха  Peace

Общи условия

Активация на акаунт