Отговори
# 30
  • Мнения: 610
Хайде и аз в новата тема.Лили много хубаво заглавие и снимки. dtti  благодаря ти и вие да сте живи и здрави цялото семейство,аз не съм си и помисляла,че един ден ще имам близнаци.Мама Миа радвам се,че мъжа ти е добре,не се притеснявай за малката,взели сте мерки и всичко ще бъде наред,най-добрата ми приятелка имаше такъв проблем с дъщеря и,но се оправи.Марси скорошно озддравяване на дъщеричката ти.Момичета за албума каквото и да решите,ваше право е,аз не бързам.Благодаря ви,че ме приехте във вашата приказна арабска темичка Hug

# 31
Сладка темичка, нова темичка. Много поетично ги измисляш Лили  Heart Eyes

За арабският свят, аз никога не съм имала интерес нито пък съм си мислела, че ще стана мюсюлманка, но алхамдулиллях за това. Арабите мисля са като всички други нации, и добри и лоши хора. Аз съм малко отвратена от това че много от жените се мислят за по-прекрасни от всеки друг, и особено от европейките. Това бях сподила и в началото когато започнах да пиша тук. Аз смятам, че българите също имаме качества и то много повече в много отношения. Дразня се и когато говорят на децата ми на арабски макар, че могат да говорят английски. Все имам чуството, че се борят за да наложат своята индентичност, а когато става въпрос за моите деца аз не искам изобщо да имат влияние от тези страни. Не искам дъщеря ми да стане завистлива и да бистри клюките по цял ден. Не искам единственото за което мисли да е злато, кой колко пари има, каква къща има, какъв мъж има. Зная, че звуча негативно, но съм видяла много неща които меко казано ме отвращават, и искам аз и децата ми да са далече от манталитета и така нареченото им възпитание. Ужасявам се, че могат да бъдат повлияни и да станат като арабките които познавам тук. Мразя хитруването им, как съвсем 'невинно' ще кажат нещо с което да те накарат да изглеждаш като боклук.

Най-идиотското е, че едва ли не трябва да доказваме на българите, че мъжете от тези страни са нормални и ни третират добре. А на арабите да им доказваме, че и ние можем да готвим и образоваността ни не ни пречи да сме добри съпруги и майки. Аз не искам да доказвам на никой нищо.   Sunglasses

# 32
  • Мнения: 689
Момичета:заглавието е на Дуа!
Наистина нямах време вчера,да избере заглавието заедно и да обсъдим списъка.
От бързане допуснах географски и политически( Shocked)грешки Grinning,добре,че не ми се сърдите.
Дуа-инфото под аватара ти е подвеждащо Crossing ArmsДе да знам аз,че има град Сур Laughing
Моят съпруг е от Египет  Heart Eyes

МамаМиа-алхамдулиллах,мъжа ти е добре,скоро ще се оправи,иншаАлла!Преминаваш през труден период сега...Бъди силна!
Светле-не съм съгласна със среден варянт,а и една тема се изписва за около седмица...
Мухсина-много злобни тия арабки при вас SickАз имам различно мнение,в зависимост от коя страна произхождат,но си е и до човека...
Мисля,че като цяло ни завиждат....Завиждат ни и защото сме по-стриктни в религията скрито,освен за това,че сме бели и с прави коси GrinningЗа това,че сме по-добри домакини е ясно,ще ме извиняват...

Снощи правих бадемова торта,по-късно ще кача снимките и ще ви почерпя!
Някой ще направи ли кафенце?!Стегнете се момичета Wink Joy

# 33
  • Мнения: 32
Здравейте момичета! Последното мнение на Мухсина силно ме впечатли. Напълно съм съгласна с теб! Опитвала съм се да се сприятеля с арабски жени и просто не става. Когато не си от тях, независимо дали им говориш езика или не, те приемат за аутсайдер и се държат резервирано. А и темите , които ги вълнуват са сякаш доста тесногърди. Жените които имам предвид бяха образовани арабки..... какво да говорим за останалите. Tired
От друга страна с напълно открито сърце мога да заявя, че съм щастлива със съпруга ми, обичана , уважавана и закриляна. Peace Арабите като цяло са много отговорни към семейството. Може би за това предубедените ги обвиняват в чувство за собственост. Но в арабската къща жената командва, стига само да знае как  Sunglasses
Свекърите ме приеха искрено и от първия път, нищо че съм разведена с дете . Това ярко контрастира с горчивия личен опит на сестра ми в Бг, както и с моя личен опит в миналото.
Иска, надявам се да намериш мъжа на мечтите си. Да, културата и историята на много арабски страни е велика - нали оттам започва историята, Месопотамия, пророците, свещените Книги.
Мама мия, ти си силно момиче. Дано скоро тестовете на съдбата да свършат иншаАллах и да заживеете заедно като едно прекрасно щастливо семейство, каквото сте.
Аз чета форума всеки ден, ама не съм много активна в писането  Cry Та кой знае кога ще мога да ви видя, а и вие да ме видите каква съм хубавица  Joy
Има ли бг мами, които живеят в Шарджа? Наскоро се преместих тук , никой не познавам. Ще се радвам да се виждаме от време на време. 

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 07:50 от svetla_zh

# 34
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477


Добро утро!

Мама Миа, радвам се, че сте се чули с мъжа ти. Успокой се и дано скоро всичко при теб е наред  Praynig

Арабките ни завиждат за много неща. На мен ми костваха и още ми костват доста усилия да "се вместя" между тях. Не че се напъвам Mr. Green По празници като се видим с комшийки и роднини на свекървата се прибирам задължително с главобол Laughing
Една от мойте зълви ще се жени, Слава Богу! Довечера има вечеря на двете семейства. Дано и сватбата направят преди да сме заминали за БГ.
И аз съм против клишета и обобщения за арабите. Разлика има навсякъде.Нали и те са хора  Laughing

Тая година намаленията за фестивала ще изправят косата на мъжа ми   Mr. Green
svetla_zh , ще ти оставя тел. на лични. Много сме в Шарджа Peace

лек ден  bouquet

# 35
  • Мнения: 216
ДОБРО УТРО С ДОБРО КАФЕ

# 36
  • Мнения: 1 269
Добър ден и мерси за кафенцето Hug

Аз ве4е,обядвах,4е с тази диета съм акто озверяла Crazy  старя се след 6 4аса само вода да пия Grinning Една солена бисквитка,колко много може да зна4и Whistling

Марси дано да се оправи къдрокоската бързо и вие 4есто боледувате Cry Оправи ли се времето?

Мама миа 4удесна новина,пожелавам ви съвсем скоро да се съберете с половинката и наи-ве4е бързо оправяне на КАисииката Praynig

МАриике ха 4естито Mr. Green А коя ще омъжвате ако не е таина Wink

Светле пиши когато си свободна.Как е малката?Ще свикнеш,не се притесняваи и мен това ме 4ака след месец,два.Къде ли ще ни отвее вятъра newsm78

ЗА арабките ...много зависи от семеиството.Познавам много интелигентни и скромни,с големи сърца,познавам и противоположни такива.Някои от тях са с големи усти и като зеинат,все едно се карат,а не разговарят ooooh!
Според мен завиждат заради свободата ни и правото ни на избор,за много неща

Близнаците,двоина радост HugИ аз съм си ме4тала за близнаци,но след първите две,нали се сещаш,4е се молих да не са Wink

Млакия ми е много крив,снощи не спа добре и сега само ми мрънка,ще ходим сигурно в парка,времето е 4удно днес  Simple Smile

 Hug




Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 09:42 от mln

# 37
  • Мнения: 1 655
Добро утро и от мен, докато ви изчета и обед стаане! Hug
Вземам си една доз черно кафе и отивам да се цапме със сами! Peace
Вчера намерих във форума рецептата за парено тесто-това дето е за фигурки, та го ползваме като пластелин без проблем че се опитва да го хапне! Joy
Лиле мани с този ремон белята си взехме и нали роднина ни го прави та си остави не ръцете ами гъ..а! #2gunfire
Аз Sами мисля чак като се стопли да го дам на ясла верно се учат на хубави неща а и сега си го гледам!
Млн, аз дюкан не го харесвам защото не съм от почитателките на месо!Виж зелнчуци обожавам но месото  и яйца не долюбвам много, верно че си е за мен, защото така съм си на чист глад!Но озверявам!
Сега ям но гледам да е разделно, да пия ,мнго вода и да се съобразявам много! ooooh!
Усещам се и се виждам че слабея обаче кантара не го усеща,много странно!
Може и да е от кремовете а и имам един уред с вибрация и загряване и разните му приставки за целулит и може от него да се пибират пустите см.
За арабките аз съм виждала и злобнички и глупави и много хубави! Whistling
В кувейт мароканките бяха най, най, много злословеха за българките ,а ние за тях чувахме че правят мнго магий, отдавна се каня да го кажа това и да питам Свеар далие верно!
Имахме една колежка туницийка, много интелигентна,имахме и една колежка-Худа-мароканка, много сладка и много позитивен и добър човек! Hug
Абе нали бяхме мултинационална компания та хора всякакви , нрави още повече!Винаги има и от двата полюса!Да не говоря какви злобни българки имаше,или колко заспали, сега ще сложа в албумчето снимка на нашата група за стиордеси! ooooh!
лек ден!  bouquet

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 10:10 от um_sami

# 38
  • Мнения: 216
Ейй,Мария изпревариме-докато правех моето кафе,ти вече си го сервирала ито в едни такива изящни чашки,като епруветки Joy-е нека има асортимент-кой каквото му се хареса да си пийне...


Мухсина и Светла -какви са тея чаровни познати,с които сте заобиколени Sick-и аз съм срещала такива жени,но не им обръщам внимание и ги игнорирам-в Ливан има такива,но вече се изместват от едно по- ново поколение-по-образовани и страшно странящи от клюки и подобни простотии-нали имат претенцията,че са вярващи,та избягват такива неща...моите етърви са ми много близки и ме приемат като сестра,та пред тях непрекъснато съм поставяла въпроса-каква е тази работа при някой жени-уж вярващи ,пък направо като змии-а те ми казват,че вече никой не им обръща внимание-та аз при такива въобще не ходя на гости-мен хората там все добри думи ми говорят,да не би случайно да не харесам Ливан-но когато се обсъжда по адрес  на човек,който не присъства,също ми прави лошо впечатление ,освен ако не е обсъждане със загриженост,а не клюки...
Най си обичам моята свекърва-за нея клюките са най-омразното нещо-в това си приличаме-но тя не си поплюва-ако някой много се бърка-направо сменя темата,та да се разбере Laughing
Веднъж,една гостенка ме попита,дали в БГ ходя на църква-леле свекърва ми как се издразни-нищо не каза,но аз разбрах по лицето и-и като си отиде жената,тя ми казва-какво и влиза в работа ходиш ли на църква или не-ей,има хора,много прости въпроси задават-..е права си беше- Heart Eyesза това си я обичам-никога не ми се бърка-това лято постоя в нашата къща за 1 месец-като си замина мъжът ми-много хубаво време си прекарахме-и така ми стана мъчно като си се прибра ...Но има и такива свекърви,дето много се бъркат-но то си е до човек,до семейство...Разбира се най-важното е да се разбираме със съпрузите си...

Лиле-права си -и аз не бих знаела-но нали ти казах все едно ми е Heart Eyes...а за мъжа ти-знаех си-не прилича на местните-и сега като се сетя ,вярно прилича на масри(египтянин)фх-хубави хора са.Кажи как прави тортата-лесна ли е?

Близначета-как си-аз като родих моя средния преди почти шест години-с мен роди една мама-и тя като теб-момче и момиче-до последно не се знаеше нормално ли ще ражда или секцио-а коремчето и много интересно-слушаха и тонове,докато чаках да родя-та между контракциите си говорехме-вечерта и тя роди-нормално-момче и момиче-по 3 кг. всяко-и толкова хубави... newsm04-започна да ги кърми-а момчето по-гласовито,момичето по-красиво и по-дебеличко-щото момчето голям спортист(така каза тя,че много ритал в корема и)...а твойте как са-послушни или палавници...  bouquet

Деси и аз съм съгласна с твоя вариянт-3-теми-но ще оставя на вас вземането на това решение-вие сте с опит тук-а и темите свършват като топъл хляб-та и пет теми не е много-ама де да знам-ако беше така като влязох-значи още щях да съм на изчакване-може да се проведе гласуване на лични Joy-след трета тема-съгласни ли сте или не ,дадена мама ,да и се даде паролата-това е само предложение де...не искам да има мами,които се чувстват игнорирани-ще ми се да си пишем щастливо тук Heart Eyes...нали не обичам разправии fight,предпочитам   loveuuu hug
ЕЙ-значи,непрекъснато се чудят как да разбъркат стабилността в Ливан-толкова ми е болно-това мнозинство-което е проамериканско и е против Сирия иска да направи от Ливан държава разпокъсана на кантони-щом стане атентат Сирия обвиняват-как не им се схванаха езиците все едно и също да повтарят-а нещата са съвсем други-нямам търпение-до времето ,когато ще им изтече мандатът-още год.и половина-все така ще се мъчим-с война не успяха,сега с вътрешна нестабилност се пробват да се намесят американците-но тая няма да я бъде...Ншаала Praynig

Магда как си?

Миленка,завиждам ви за времето-тук в София е студено и ветровито.Шиш таука се маринова така:Доматено пюре,много чесън,лимонов сок,къри-и още една подправка,която я има при вас,мъжът ми ми я каза,но пак забравих името,ще ти пиша довечера,може и малко лют пипер да добавиш-с тая марината-след 12часа е готов за кулинарна обработка...част от него може да се замрази-както искаш...

Ум Сами-добро утро
приятен ден Two Hearts

# 39
  • Мнения: 927
Добро утро, ранобуднички   bouquet
Дуа, Лиле, мерси за темичката   bouquet
И аз мися, че трябва новите момичета да са активни в повече теми за да получат достъп до албума.. особено след последните мистерии.. Не искам да обидя никого  Hug  Hug
Миле, кажи в кои детски магазини има намаления ,че да пращам таткото  Laughing. Тук съм се побъркала с цени - едно що годе нормално пуловерче е около 100дх  #Crazy.., а и избор няма кой знае какъв.. Много ми харесват дрешките в АДАМС и май там ще го пратя  newsm78
Аз имам много добри впечатления от повечето си арабски колежки, а с 2 от тях все още сме големи приятелки и поддържаме постоянна връзка.
 То си е до човека и неговото възпитание..
Мама Мия, много се радва, че всичко е наред с мъжа ти  Hug Иншалла скоро ще сте заедно!
Лек ден на всички  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 655
ето и произведенията ни, извинявам се но снимах с телефона а и беше борба да ги опазя!

http://images23.snimka.bg/005044867-big.jpg
http://images23.snimka.bg/005044868-big.jpg
http://images23.snimka.bg/005044870-big.jpg

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 14:12 от Дивиана

# 41
  • Мнения: 610
Добьр ден и мерси за кафенцето HugАз вече пих едно,но ще си взема пак,защото съм с ниско кръвно и сутрин докато влезна в час и ходя като прилеп.mln двойна радост,но и доста трудничко,особено в началото,една позната от съседния блок има близнаци-момчета на 5г.искаха трето,сега пак е бремена,пак с близнаци-момчета CrazyИмам приятелка омъжена за арабин,та тя казва,че при среща с родата,особено със зълвите и свекървата,три дни преди и след срещата е с главоболие.Svear как е момченцето ти Thinking

# 42
  • Мнения: 305
добро утро на вси4ки!радвам се 4е ви виждам онлайн и сте вси4ки ОК Peace
някои да по4ерпи турско кафенце ??? Rolling Eyes Embarassedехх 4е съм досадна беее
сега да кажа и аз мнение за арабската ни фамилия...бях само 20 дни в ливан лятото за първи надявам се и за последен път.Първите 2-3 дни беше Ок,докато не запо4нах да забелязвам злоба у зълвите(2 стари моми) и снахите.После свеки по4на да мрънка на Хамзе(мъжо)4е мн разголена ходя,кво щели да кажат роднини,комший..и се запо4на свада между майка и син..но аз казах 4е си тръгвам утре ако те не спрат и хи4 не ми дреме кво говорели хората,аз идвам от дубай,родена съм в Европа..селските им изпълнения да си ги държат...историята е дълга,едвам изтърпях 20 дни и айде обратно в БГ..мамите ливанки сигурно имат идея за живота как е в Баалбек.Абе не бих живяла там па макар и нож да ми сложат,не става #2gunfire #2gunfire

# 43
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
преди вси4ко и вси4ки! привет!  Hugама докато про4ета  сутрешните новини в темата! Peace
креми, много те моля дай линка за тези красоти от какво се правят! линда ще й спретна изненада,4е ску4ае и ми взема компа  накрая, като приклю4и с нейните игри! Praynig
мерси за кафето, миме, то малко като щъркела ще да се пие от баснята!хахаха  Laughing
сега  има ли майки в ливан да живеят постоянно?май сте си в бг вси4ки,нали? Praynig
мама миа! през цялото време ли е така  с тези колани кайсийката? по4ивка няма ли, да кажем като спи ,слагат ли се два големи памперса допълнително да ги разделя? милото, като се сетя какво  е да знаеш, 4е е правилно и да знаеш ,4е го боли! но ще се оправи, това да те крепи!после ще бяга като стрела! Peace
близнаците, поне при тебе са ти пъстри, от раз както се казва! супер!леле две двойки близнаци и то мом4ета, напправо си е заговор! Laughing
милен4е, на оправяне е! само 2 пъти яка кашлица нощес!е туй ще борим месец сигурно!как е хая? а дима, за мал4о разбрах, 4е му идва много женското надмощие! Mr. Greenда свиква!
миме, как е бузанката? а баткото наддаде ли? майка ти като моята ,не слуша, сестра ми се мъ4и да й обясни, 4е ве4е кръвнишките лекарства са до последно, тя ги преска4а и става драма!ама  и нея  не й е леко на стари години сама гледа бебета!младите да работят!а за зълвата, айде да види какво е, нали?то като се оженят пове4е акъл по4ват да дават, нали стават по-вещи!  Mr. Green

като ви 4ета за отношенията ви с арабките покрай вас, все едно слушам себе си! и моят мъж като дойдох , такива уроци ми даде за да ме предпази, сега съм дистанцирана на макс!даже със свекито само на здрасти! приемам доброто и отсявам плявата!
лек ден после пак,   :bouquet:4е много голяма група , докато ви спомена и ми истина второто кафе!  Laughing

# 44
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мама миа, какво е в баалбек, ти ме заинтригува, кое е разли4ното!? а за дрехите си е нормално, ти стой и гледай, ако си се държала и като европейка? #Crazy за 20 дни си е като екскурзия!преди правихте ли традиционна сватба, религиозен брак? някои семейства много държат на това! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт