ПЛЕВЕН - предвалентинска

  • 9 017
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 865
И аз не съм никак наясно с тези календари. Grinning
Иначе се оказва,че аз мога и в четвъртък и в петък,но има такива,които не могат през седмицата.
Така е.Но тогава давайте предложения.Аз предлагах,предлагах...изчерпах се вече Mr. Green.Нека всеки,който има желание,да напише кога му е удобно.На мен някои от момичетата ми казаха кога могат и кога не,но аз се обърках вече..не помня Crazy.

# 46
  • Мнения: 5 026
Май сте се пообъркали или аз не съм в час въобще  Rolling Eyes
По нов стил Трифон зарезан е на 01 февруари, а по стар на 14.02.
Тцъ , не съм се объркала  Naughty   Simple Smile Виж сега колко съм изчерпателна  Wink


 Българската Православна Църква е възприела Григорианския нов стил и чества празниците си по него.Папа Григорий VIII наредил да се направят нови корекции и съставил нов календар. До негово време се била явила разлика от 10 дни. Новият, или Григорианският календар бил въведен за първи път на Запад на 05.10.1682 г. Денят, в който започнали да изчисляват времето вместо 05.10 бил сметнат на 15 октомври.

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 973
До преди около 10 години не сме празнували Трифонзарезан на 01.02., откакто стана популярен Свети Валентин оттогава май се поизместиха празниците.
Те църквите може и да се споразумели, но въпроса е народа кога го празнува. Пък и все още много хора мърморят , че сме приели ей така католическите празници...
Нашата именничка черпи на 14.02. по стар стил, но в последните 3-4 години и на двете дати  Grinning

# 48
  • Мнения: 5 026
Аз също си спомням,че Зарезан сме празнували винаги на 14.02. Тоя Валентин не го харесвам много като празник, щото си не е наш, а католически.

Но това не пречи на получаването на подаръци  Mr. Green Вече съм  харесала подарък за Анатоли - ех,романтика, ех, младоооост  Heart Eyes

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 973
Я сподели идейка за подарък, че нещо съм зациклила откъм идеи, то един път ли е.....

# 50
  • Мнения: 5 026
В една книжарница видях стихосбирка, луксозно издание на любовната лирика на Дамян Дамянов. Ама много ми хареса,цена 15лв. Мисля,че е страхотно за подарък  Peace

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 973
Да, страхотно е, но аз миналата година подарих книга  Grinning
Явно ще чакам да ме осени идеята изведнъж   baduu

# 52
  • Мнения: 5 026
Пак се включвам с новината,че се разболявам. Имам Т, отпаднала съм....пфууу, гадост. Дано овардя детето  Praynig

# 53
  • Мнения: 872
За мен няма значение четвъртък или петък,само,ако е четвъртък малко ще позакъснея.Няма значение и къде ще бъдем.Хайде,оздравявайте и не се разболявайте повече  Hug
Подаръци - не знам  newsm78 Ние хич не сме по романтиката,може би нещо по-практично

# 54
  • Мнения: 1 951
Пак се включвам с новината,че се разболявам. Имам Т, отпаднала съм....пфууу, гадост. Дано овардя детето  Praynig
Аз пък съм във вихъра си  Tired
Така кашлям, че сигурно съседите се стряскат.

А за празниците от както има нов стил си ги  празнуваме по него. Защо да ги празнуваме по стария?
На 14.02. вече няма да подрявам подаръци. Аз подарих един за всички 14.02. напред.
Но пък книга когато и да купя не е излишна. Даже вече си мисля да се запиша в библиотека, защото финансово идва натоварващо на седмица по книга. И те от 10лв. нагоре. А Емо като я донеса вкъщи я лепва и за 3-4 вечери я свършва. И казва - айде друга. Ама по 50лв. на месец за книги си е доста  Confused
Давайте да правим бартер с книгите.  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 9 865
Дикси,като заговори за библиотеки-къде в Плевен има библиотека,наистина не знам Embarassed,иначе аз веднага бих се записала.

# 56
  • Мнения: 7
Здравей те момичета
Отдавна не съм влизала , защото все се случва нещо непредвидено.Нямахме дълго време интер нет,а после и децата се разболяха .Чета , че има много болни.Моите деца едновременно изкараха гнойни ангини .Все още ги лекуваме у дома, но вече са добре и ще тръгват на градина и ясла.
Атракция, казвай на Анатоли да те завива по-добре  Simple Smile
Дикси тази идея с книгите ми хареса.Аз също купувам книги, но за сега съм се ограничила до двама автори.Събрала съм почти всичките им книги.Ако може да ми препоръчате някои интересни заглавия. За съжаление все по-малко време ми остава за четене
Валенце,не съм много сигурна,но библиотека имаше в Градската градина, но сега не се сещам за името й Embarassed

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 973
Валенце,не съм много сигурна,но библиотека имаше в Градската градина, но сега не се сещам за името й Embarassed
Библиотеката е "Христо Смирненски". Аз взимам от там книги, но все по-рядко, защото няма нова литература. Наличната е мнооого стара, но въпреки това все се намира по нещичко. За съжаление и на мен не ми остава време за четене на книги.
Предложението на Дикси за размяната на книги е супер .  bouquet

# 58
  • Мнения: 22 453
Здравейте и от мен, то докато се запиша пак и темата стигнала 3страници.
За срещата на мен денят ми е все едно кой ще е, но нещо до Кантоната не ми се ходи. )) Този девети квартал хич не го харесвам. ) Ама ако болшинството е за там и аз ще се домъкна. )

Дрехи за бременни, вече са ти казали ДеЩоВиди - новата с града срещу полицията, по-точно от кафето надолу като  се тръгне по пресечката. Магазина е хубав и има страхотни неща. ))

# 59
  • Мнения: 1 951
за сега съм се ограничила до двама автори.Събрала съм почти всичките им книги.

И аз имам двама, на които съм купила май всичко, което е излязло - Майкъл Крайтън и Нелсън Демил.

Оффф, гладам "Море от любов" и подсмърчам. От хремата е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт