Плетачки в нета сърфират, идеи за плетки събират - 15

  • 60 878
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 111
ок, ще ги пробвам тези ръкохватки...
и да се оплача - исках да оплета терлички на 1 кука,по тази схема,обаче сглобяването нещо не върви...След като заших парчето ,което би трябвало да е петата,то се получи остро като за пръстите...

# 271
  • Мнения: 440
Ръкохватките ги плетох с дебела вълнена прежда и станаха максимално дебели, точно с идеята да не се опариш като хващаш с тях. Но ги правих за подарък. Аз плета разни неща и ги подарявам за разни поводи. И понеже щях много да се повторя от миналата Коледа, когато на всички роднини изплетох по едни терлици (тъкмо се научих как да ги плета), сега пробвам нещо различно. Затова исках идеи от вас за нещо дребно, лесно и полезно, което бих могла да направя, като се има предвид, че се уча да плета с една кука. А мисля да ги подарявам за 8-ми март. Не е много далече и нямам много време.

# 272
# 273
Полата е от плат-изглежда като велур но не е.Зеленото няма как да го опиша, но това не е от значение.Не е чист цвят.Мислех си за дантела около 2-3 см изплетена на една кука, но нали не намерих подходяща прежда.Пробвах с една -съчета се като цвят ,но преждата се оказа груба и дебела и не ми хареса.Пропуснах да кажа че полата е къса-над коляното.И тъй като е по-къса от останалите ми къси поли реших да я удължа малко.А и много ми хареса.Има и колан с катарама, но е само отпред т.е. не се маха.

# 274
  • Мнения: 1 111
venividivince, като идеи за 8 март не ми идва нищо друго освен да оплетеш някое малко мильо,или несесер,или калъф за телефон,или бижу някакво ... Rolling Eyes

goldilocks , сега ми хрумва,че щом полата е къса можеш да добавиш ресни накрая,има едни,плетат се на една кука,нещо като синджирче се плете,ама то се накъдря от плетката и става навито на спиралка...Но не се сещам точно как беше,ще трябва да се поразровя Confused

doci, полата ти е много хубава,както и мартеничката...ако имаш схема на мартеничката,би ли споделила

# 275
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Значи точна схема нямам, но идеята е от тук


И малко разяснения по мартеничката.
Започнах я с 4 бр. синджир затворен
2ред - 8 бр. нисък пълнеж
3ред - 16бр. висок пълнеж
4ред - повтаря се 3 ред
5ред - 1бр.нисък пълнеж, 1бр. висок пълнеж изплетен на два пъти и бода в същата дупка която е на ниския пълнеж; 2бр. висок пълнеж изплетен на три пъти, пак в една дупка се боде; 1бр. вис.пълнеж изплетен на два пъти и 1бр.нисък пълнеж.
Това се повтаря за да се получи като листенца на цвете.
6 ред - повтаря се като се боде в дупките на 6 ред.
После пълня с памук и с останалия конец свивам камбанката и зашивам мънистото.
А шнура е синджир и върху него нисък пълнеж и той се извива много красиво.
Надявам се да ме разбра щото аз едни обяснения хвърлям, че....

# 276
  • Мнения: 498
doci много съм впечатлена от полата ти! Мартеничката също, но все пак полата ми е фаворит.

# 277
  • Мнения: 1 111
doci ,разбрах те перфектно Peace

# 278
  • Мнения: 498
tuly плетох такива терлици и не съм впечатлена от резултата. Има доста по-добри кройки за терлици, ама що се хванах и аз с тия не знам. Като се убуят на крака не е много лошо, защото се опъва туй остричкото ама все пак на снимката изглежда по-добре отколкото се получи при мен. Подарих на свеки моето произведение, та не мога да го покажа.

Същата е работата и с тези, които изплетох за детето, някак не мога да им свикна че стърчат от тук от там.

# 279
  • Мнения: 3 550
Тули, можеш ли заради мен да опишеш онези ресни, които се накъдрят естествено. Струва ми се, че съм виждала такива на момичешките шапки и винаги съм се чудела как се постигат.

# 280
Tuly ,тази идея за ресните много ми допадна. HugАко можеш обясни по- подробно или покажи снимка на тези ресни. Мисля да опитам, когато получа повече разяснения, пък ще видим какво ще стане.
Doci ,мартеничката е превъзходна. smile3501Поздравления!

# 281
  • Мнения: 9 905
тези ресни - не става ли дума за това, като се изплете синджир, във всяка бримка да се изплитат 2-3-4 високи пълнежа? степента на накъдряне зависи от броя на пълнежите в една бримка.
както се плете карамфил, само че там във всяка бримка се изплитат 6-7 високи пълнежа.

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Doci,влюбена съм в полата ти,страхотна е !Мартеничките също ми харесват много!

# 283
  • Мнения: 3 550
Аз си ги представях като спирали тези къдрави ресни. както и да е, чакаме Тули да внесе яснота.  Crazy

# 284
  • Мнения: 191
Аз си ги представях като спирали тези къдрави ресни. както и да е, чакаме Тули да внесе яснота.  Crazy

Това, което Тити по-горе е обяснила е точно за спирали. Ето тази възглавничка http://images23.snimka.bg/004992649-big.jpg е правена от такива спирали. Естествено, като се оплете от тъничък конец става много по-нежно. Не съм сигурна обаче, че ще изглежда добре на пола, ако не се съединят с някаква "паяжина" /ако такива спирали има предвид Tuly, разбира се/

Doci, страхотна пола и невероятни мартенички bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт