Свиват ли се дрехите в сушилнята?

  • 25 765
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 995
Свиват се, сега ги пускам на по-ниска температура и засега нямам оплаквания.

# 31
  • Мнения: 23 009
Свиват се,особено памук,вълна.Затова не суша фини и деликатни дрехи там,само тениски,дънки и спално белъо.Другото на простора.

# 32
  • Мнения: 512
Е, вие ме хвърлихте в размисъл! Shocked
Едвам съм убедила милото да ми купи таквоз чудо, че ми писна да подмятам просторчетата из коридорите в тия гадни мъгли вън, а то - ще излезе, че после и нов гардероб ще ми трябва... Той няма да е хич, ама никак съгласен...
Толкова ли е страшно това свиване? Искам да кажа - всичко ли съсипва?
То аз съм на диета, ама чак пък...

# 33
  • София
  • Мнения: 607
Нямам оплаквания - суша дрехите и на детето и на мъжа ми. Потниците не са мръднали, чорапите - също. Но аз суша на по-ниска температура, а не на максималната...

# 34
  • Мнения: 382
Свиват се, когато се сушат на по-висока температура. Аз когато избирам дрехи за детето /моите ги суша на ниска/ винаги гледам да са по-големки, защото 100% се свиват. На етикетите на дрехите в повечето случаи има знакче дали може да се сушат в сушилня. Аз естествено не го спазвам, а избирам програма за деликатно сушене. Вече пета година ползвам сушилня и свиването се преживява за сметка на удобството.

# 35
  • Мнения: 23 009
Нямам оплаквания - суша дрехите и на детето и на мъжа ми. Потниците не са мръднали, чорапите - също. Но аз суша на по-ниска температура, а не на максималната...
И аз суша на ниска температура,на програма за синтетика и смесени,но пак се свиват.На силна програма,за памук и устйиви ,суша само спално бельо и хавлии.Свиване винаги има,затова купувам по-големи дрешки на малкия.Скоро умялих 3-4 памучни блузи с дълъг ръкав на мъжа ми,чисто новички,именно на слаба програма.Станаха широки и къси Mr. GreenОще ми дудне за тях. Crazy

# 36
  • Мнения: 1 809
НА мен единственото,което ми се стори,че лееекинко се е събрало е един (явно с повечко памук) панталон,тип дънки.Но го обух де  Mr. Green явно не е било чак толкова фрапантно свиването  Wink
Иначе съм сушила на "вълна" пуловери- няма проблем,само дето ги вади прекалено влажни  Rolling Eyes.
Дрехите на децата и нашите ги пускам на някаква специална програма за "дрехи за ежедневието" (пише че е за тениски с яки, с различна дебелина на материята...)
Не се мачкат,след 2 часа са сухи,не простирам на студа, да мисля дали има мъгла и къде да ги събирам по радиаторите...добра работа върши.
Не мога да кажа,че програмата"лесно гладене" върши кой знае каква работа (щото пише ризите,като ги извадиш да ги закачиш само на закачалака и е ок- да , ама не  Confused трябва си ютията и т'ва е)
Нямам копче за по-ниска температура,както пишат другите  Rolling Eyes но имам такова за да си определиш  оборотите, с които да суши.
Имам копче за " екстра сухо пране или влажно" , "чувствителни дрехи" , "твърдост на водата" и това е май, другото са програми с различна дължина и различна степен на сушене.
От началото на януари я ползвам, ще видим колко ще е сметката за тока   Laughing

# 37
На 07.01.08 си купих Аристон ASD-70. Принципно съм много доволна. За сега нямам нищо свито. Но съм много разочарована от качеството на италианците, въпреки, че е правена май в Полша. Много дърварска изработка. Няма бутони за регулиране на обороти от пералнята, температура на сушене. Има готови автоматични програми за видове материя, единствено можеш да регулираш времето за сушене.
Препоръчвам немска техника. Освен това пишеше, че има фенкция за сушене на маратонки, а няма такова. За всички, които ще купуват - информирайте се предварително от този форум, защото продавачите, наречени консултанти могат само да подпират техниката. Казахи ми, че не са длъжни да знаят всички опции.
В общи линии много функционална и практична машина, бих казала задължителна. Но аз специално много я мразя - имах много перипетии /първата, която ми донесоха не и се затваряше вратата, дойде един продавач, който чрез трясък почна да я затваря и каза, че пластмасовата закопчалка ще се "разкара", но след голям скандал я смениха с друга/ и здраво я екплоатирам - събота и неделя от 10 до 22 часа. През седмицата - всяка вечер задължително.

# 38
  • Мнения: 3 576
От няколко месеца ползвам сушилня, ама не съм забелязала да има свити дрехи......
 Thinking
Винаги ползвам една и съща програма за памук на висока темп и вътре набутвам всякакви материи.
Единствено по-скъпите пуловери не ги пускам, за всеки случай, макар че не вярвам нещо да им стане.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 722
На мен ми се свиха /скъсиха/ чаршафи.Иначе сушилнята гледам да не я пускам при всяка пералня.Имам си мокро помещение,през което минават тръбите за парното и там си е бая топличко,чудна сушилня за зимния сезон.
Добре де а пускате ли в сушилнята дрехи,на които е отбелязано на етикета да не се сушат.Аз като разглеждах етикетите почти не видях такива,които могат да се пускат!


А забелязвате ли, че по-рядко се налага да махате петна с допълнителни препарати  Thinking имам чуството, че вече всичко излиза  Shocked

Ама това е от пералнята предполагам.Аз си я смених преди два месеца и ми прави впечатление,че самите програми са по-дълги и по-рядко се налага да ползвам препарат за петна.А сега се сещам,че смених и праха.

# 40
  • Мнения: 207
Е, това ми е въпросът.
Един куп дрехи значително се смалиха, според мен не е възможно синът ми да е пораснал с такива темпове, но днес се оказа, че всичко му е малко? Ползвам я от един месец и  до днес не ми беше направило впечатление... освен едни мои дънки, ама реших, че аз съм надебеляла Mr. Green Да не би  да зависи от програмите, на които суша newsm78
Много се надявам да споделите опит. Сушилнята ми е тази:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025994
Моите дрехи пък се разтягат и започнах да слагам в нея само кърпи и чаршафи!  Weary smile3518

# 41
  • Мнения: 207
Най-странното е, че сякаш някои цветни дрехи ми избеляха от сушилнята. Дали е възможно? newsm78

# 42
  • Мнения: 30
И на мен доста неща ми се впраха...за някои ужасно ме е яд...А някои поизбеляха,да Rolling EyesСега много внимавам какво точно пускам в нея Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 1 809

Добре де а пускате ли в сушилнята дрехи,на които е отбелязано на етикета да не се сушат.Аз като разглеждах етикетите почти не видях такива,които могат да се пускат!
  Shocked

Аз пускам  Grinning  просто избирам от допълнителните функции прането да е "влажно" а не "екстра сухо".
Сега като се замислих още не съм сушила на програма"екстра сухо"  newsm78 ама и не виждам смисъл засега,след като ми ги вади топли и съвсем леко влажни,сгъвам ги и ги прибирам в гардероба  Wink
Не ми се струва да са избелели дрехите  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 4 202
Бях започнала да си мисля, че прогресивно надебелявам, пък то било от сушилнята  Mr. Green

И аз забелязвам леко свиване, за моите дрехи не ме е особено грижа, но ако се съсипе някоя дреха на мъжа ми, леле какво мрънкне ще пане  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт