Джакузи

  • 22 850
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Нашата не е лепена по никакъв начин за пода, тя си е на крачета и има преден панел, който скрива всичко под ваната. Купихме я от 'Бул Грес', също ни монтираха колкото дюзи искахме.
Относно почистването нямам никакъв проблем, за мен е доста лесно. Акрила е лесен за чистене, аз винаги ползвам четка /тя ми е въобще за баните/, с нея много лесно се чистят дюзите. Чиста или не - мия я веднъж седмично. Веднъж месечно се сещам да я напълня и с препарата, за които е писала и Маринова, почиствам цялата система....

# 16
  • Мнения: 1 305
.Някой може ли да ми обясни ,какво представляват аеро дюзити и заслужава ли си да давам 500 лв. отгоре за тях.Правят ли някакъв масаж или само балончета (извинявам се ако въпроса ми и е тъп ,но както казах вече нищо не разбирам).....

.....защото на всичкото отгоре аз живея в Симеоново и тук няма ТЕЦ,на бойлер сме.А дали един бойлер въобще ще стигне да напълня ваната. Tired

Така. За да ти стига бойлера, трябва да е голям, а ваната - не много. Ние сме с газово котле и бойлер 70л. Пълня си я без проблем, ваната е ъглова 140/140. Оообаче, нашият бойлер, като му свърши водата, минава на проточен принцип и не мога да гарантирам, че я пълня само с един бойлер. Колкото и да е тъпо можеш да си направиш експеримент. Напълни 1л вряла вода от бойлера и виж с колко студена вода трябва да я разредиш, за да стане добра температура за плацикане. Simple Smile След това го умножи по обема на бойлера и ще разбереш колко голяма вана ще можеш да пълниш с един бойлер.

За дюзите, мисля, трябва да си питаш продавачите, макар от опит да знам, че и в най-реномираните фирми са супер некомпетентни  Tired. Ние имаме, ако не се лъжа, 96 отвора на дъното на ваната, които правят много по-як масаж отколкото хидродюзите.  Whistling На някои места твърдят, че аеромасажа отмирал и че клиентите си взимали предимно само хидромасаж.  Confused Съдейки по моята вана това е пълна глупост. По хотели обаче, съм попадала на вани, които правят едни съвсем ситни мехурченца, които само леко гъделичкат. Предполагам, че става въпрос за аеродюзи. Най-добре, като се спреш на вана, ги питай кой произвежда хидромасажната системата и пиши на производителя да ги разпиташ кое какво.

Успех! Peace

# 17
  • Мнения: 2 379
До колкото си спомням "Джакузи" е името на първият производител. Някакъв италианец,братя ли бяха, нещо такова. От там тръгва името, но са си го патентовали хората и другите трябва да се казват "хидромасажни вани". Както се ползва "ксерокс" вместо "копирна машина" Grinning
http://en.wikipedia.org/wiki/Jacuzzi
http://www.jacuzzi.com/
Да, добре помниш Simple Smile, Седем братя италианци са, емигрирали в САЩ.
Само едно уточнение. Братята и ваната им се казват Якуци, а "джакузи" е погрешен прочит.

# 18
  • На село
  • Мнения: 873
Нашата вана е също на стойка с крачета, не е залепена за пода или за стените, само фугата м/у ваната и плочките е уплътнена със силикон. Самата помпа трябва да дърпа въздух отнякъде и да се охлажда и не е добре да се херметизира под ваната, доколкото знам.
Цяло приключение е да изчистя под нея, защото банята ни не е много голяма. Махам панела и чистя с твърда четка с дълга дръжка, като имаш предвид, че разстоянието от пода до ваната е не повече от 15 см и къде измила - къде не измила... през цялото време трябва да внимавам да не се одера, защото стойката е от винкел и на места е започнала да ръждясва - поне моята е така, предполагам, че има и по-добре измислени. ..
"Хидросистемс" са в Драгалевци. 

# 19
  • Мнения: 227
Маринова ,Dame ,благодаря ви за изчерпателните отговори  bouquet
Маринова ,познавам доста добре Драгалевци ,но не се сещам къде е тази фирма. Rolling Eyes
В крайна сметка реших да си взема по-малка вана ,за един човек (заради проблема с водата),с 10 аеро и 8 хидро джета.В петък ще ходя да я поръчам.

# 20
  • Мнения: 8
Здравейте. Бихте ли ми казали какви препарати за почистване използвате? Благодаря предварително.

# 21
  • България-София
  • Мнения: 573
Здравейте. Бихте ли ми казали какви препарати за почистване използвате? Благодаря предварително.
И аз имам същия въпрос и добавям: От къде се купуват?

# 22
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз чистя ваната с най-обикновени препарати за баня. Ползвам Domestos, Lex, Mr.Muscolo, Cif, Bref и т.н. Чета указанията дали стават за гумени или силиконови елементи и тогава пълня ваната и пускам системата да върти, за да се прочистят тръбите.

# 23
  • Мнения: 1 305
Здравейте. Бихте ли ми казали какви препарати за почистване използвате? Благодаря предварително.
И аз имам същия въпрос и добавям: От къде се купуват?

При покупката на ваната ни дадоха и известно количество химикали за нея. Не че обясниха как точно се ползват, ама това е една друга тема.
Като свършат предполагам се набавят точно от магазините, в които продават хидромасажни вани.

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
Предполагам, че питате за препарата за почистване на тръбите и помпата - не помня точно как се казва препарата, че в момента е складиран неизвестно къде в мазето (правим много тежък ремонт) - нещо Whirl***  беше... 1л., зелена течност в прозрачнa бутилка. Не съм много полезна, ще го намеря другата седмица и ще пиша пак. Фирмата, от която ми е ваната, го предлага, предполагам, че всяка фирма, която се занимава с това, продава и такива препарати. Човекът, който дойде да отстрани дефекта ми беше казал, че мога със същия успех да налея и белина, но това не съм го пробвала. След това пускам да тече вода през всяка дюза, за да се изплакнат тръбите от препарата.
А иначе самата вана я мия с Циф или с Фрош.

margooo, успех в покупката!

# 25
  • Мнения: 227
Благодаря  bouquet
Днес я поръчах най-после newsm44,до седмица ще я доставят.Ще чакам да пишеш за препарата,защото разбира се забравих да питам за това Confused

# 26
  • Мнения: 1 305
Хайде, честито тогава!  newsm37  На какво се спря последно?

# 27
  • Мнения: 227
Хайде, честито тогава!  newsm37  На какво се спря последно?

Благодаря ти  bouquet
Поръчах тази :
http://www.siko-s.com/product.php?sr=2&r=19&r1=&p=430 
Исках ъглова ,но се оказа ,че нямам достатъчно място.С 10 аеро джета на дъното и 8 хидро джета отстрани. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 16
На същата вълна съм и аз и леко съм объркана при избора на подходяща хидромасажна вана !
До момента разбрах, че всички или почти всички хидромасажни системи, които се предлагат у нас са направени от Хидросистемс.
Взема се ваната и се изпраща там за изработване на хидромасажната система. Дали ще е Kolo, Ravak, македонски, български, всички се правят там.
Чух доста противоречиви мнения относон т.н. аеромасаж, че е реално ненужен и неефективен.

Моля за вашия коментар, дали реално е така, и ако си монтирам само хидромасаж, то би бил достатъчен.
И още относно подгряването на водата ? Необходимо ли е да е включено като опция или не.

Благодаря ви предварително за помощта !

# 29
  • Мнения: 3 576
Записвам да следя темата, т.к ми предстои ремонт на банята и двамата с мъжа ми искаме душ кабина с хидромасажна вана.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт