Хубав "скъп" ФДТ

  • 28 124
  • 198
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 575
И аз съм на вълна основи, като се колебая вече между това:



и това:



Видях добри отзиви за Диор-а, а нещо повече за Шанел-а?

# 76
  • Paris
  • Мнения: 1 727
.

jaklins , а този на Диор за какъв тип кожа е подходящ и покривен ли е ?


Иля, и аз съм със суха кожа и Диора идеално ми пасва. И моя съвет е първо да пробваш, веднага  ще усетиш кой е "твоя" фдт. Успех!

# 77
  • София
  • Мнения: 7 849
.

jaklins , а този на Диор за какъв тип кожа е подходящ и покривен ли е ?


Иля, и аз съм със суха кожа и Диора идеално ми пасва. И моя съвет е първо да пробваш, веднага  ще усетиш кой е "твоя" фдт. Успех!


Мерси, jaklins !   bouquet  Ще пробвам и този на Диор.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 045
Доволна съм от Adaptive на Lancome,номера ми е 1,на дневна светлина седи супер естествено и не личи,че не понасям такива където личат от сто километра,в същото време матира много добре.И не е скъп Peace
  колко е?
Около 45-50 лв

# 79
  • Мнения: 1 165
Аз от години ползвам на Есте Лаудер- SOFT MATTE.
Преди години се захванах да пробвам различни марки докато не открия своята. И моите изисквания бяха да има кафифен и естествен завършен вид кожата ми. След като пробвах този се отказах да пробвам и съм адски доволна.
Не е скъп дори. Ползвам го по 1 година. 55-60 лв. е.
Аз пък не харесвам този на Есте. На мен ми стои като маска на лицето. Доволна съм от ФДТ на Ланком- тен идол. Покривен и "дискретен".
Тук ще чуеш най-различни мнения, затова по-добре се спри на няколко вида и отиди да пробваш в някой магазин как стоят върху твоята кожа.

# 80
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Мерси на всички отговорили още веднъж  bouquet!
Аз пък не харесвам този на Есте. На мен ми стои като маска на лицето. Доволна съм от ФДТ на Ланком- тен идол. Покривен и "дискретен".
Тук ще чуеш най-различни мнения, затова по-добре се спри на няколко вида и отиди да пробваш в някой магазин как стоят върху твоята кожа.
аз така и ще направя - първо събирам мнения от вас, а не като ида в магазина и там тепърва да ми предлагат продавачките Crossing Arms. Смятам, че тук има доста по-компетентни от консултантките в парфюмериите и разчитам на техните мнения Peace.

# 81
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да кажа още нещо за ефекта "маска". Вече се отрича да се слага ФДТ на цялото лице, няма нужда да мажете и покривате всеки милиметър. Важно е да покриете "неперфектните" участъци, където има точки, белези, петна, каквото се сетите. Затова е изключително важно ФДТ да се слива с цвета на кожата ви.

Асинка, Про Люмиер на Шанел за мен е по-добрия вариант на Вита Люмиер. Не стои лъскаво, хидратира и матира (но не толкова, колкото Тен Идол).

Не видях какво беше на Бенефит основата за лъскавина, ако е Муун Бийм, не е за по-мазните кожи (моята е комбинирана до мазна, зимата по-комбинирана, с леко опъване на бузите, лятото по-мазна цялостно).


На мен не ми стои добре, вместо това използвам хайлайтър/руж отгоре.

# 82
  • Мнения: 451
Мооn Beam е highlighter...Носи се ''отгоре'' Rolling Eyes ''Лъскавата'' основа за грим, както я нарече, е That Gal

# 83
Momi4eta, i na men skoro mi predstoi pokupka na FDT, do sega bqh s Chanel Inocence, koito e 4udesen no mi idva mnogo lek, iska mi se po-golqma pokrivnost i se naso4ih kym Estee- Futurist(za koito davat sredna do visoka pokrivnost) no se seriozno se razkolebah s Pro lumiere, i ne znam a tezi dni trqbva da si go vzema- kojata mi e normalna kym suha, iska mi se satenen zavyr6ek,a ne matiran i dobra pokrivnost  Heart Eyes

# 84
Здр.Аз също ползвам Ланком- тен идол №1.Моята кожа е нормална, но сега през зимата леко се изсушава и въпреки това ФДТ-а  ми стои перфектно.След него съвсем леко нанасям пудра пак на Ланком-Мажор.Искам да попитам -ползвали ли сте тази пудра, но №1 и дали е прозрачна или много светла, защото моята е №3 и ми е малко тъмна.Дано някой ми даде отгово,р за да се ориентирам иначе ще я поръчвам на риск.

# 85
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мооn Beam е highlighter...Носи се ''отгоре'' Rolling Eyes ''Лъскавата'' основа за грим, както я нарече, е That Gal

Сигурно си права, на мен ми го продаде една консултантка в Сефора, като ме наплеска с Мооn Beam под ФДТ. Като повторих експеримента в нас, се оказа, че не ми стои добре, ама хич. Значи тя не е била права. Но и в интерес на истината различен ФДТ тя употреби в магазина, та може би затова ми е харесало там.

За highlighter отгоре ползвам един на прах, с два цвята - по-тъмен и по-светъл, Сефора бранд, и съм доволна.

Изобщо объркването ми идва от консистенцията, аз все си мисля, че де що е течно е за основа, т.е. отдолу, а сухото отгоре, върху ФДТ. Но явно има вариации.

# 86
  • Мнения: 451
Ами, в някои случаи Moon beam може да се носи и отдолу, за да не е толкова видим, но като цялостна основа на грим според мен е абсурд, консултантката явно наистина се е объркала...По принцип се слага на определни места и над Фдт, затова е и с малка четчица, за по-удобно.Още повече, че  затова е и That gal,основа за грим с блестящи частици под формата на стик, като ефект много наподобява High beam и Moon beam...Иначе highlighters има във всякаква fорма, течна, пудра, гел, 2 в 1 база за грим...Ама и аз какво обяснявам, ти нали си имаш Сефора наблизо Simple Smile

Иначе ако ти трябва ''блестяща'' основа за грим - новият Hybrid Luminizing primer на Smashbox:
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P202005&categ … ouldPaginate=true
( все пак марката е известна най-вече с базите си Simple Smile )

# 87
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да, аз от тази база съм много доволна:
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P184210&shoul … p;categoryId=3990
Благодаря за идеята за новия продукт и извинения на Ник'с мом, че оспамихме!

# 88
  • Мнения: 9 095
аз може ли да попитам дали има някоя от вас която ползва 8 на клиник и да е пробвала ланком и ЕЛ, да ме ориентирате  от кой цвят вземате Laughing

# 89
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Да, аз от тази база съм много доволна:
http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P184210&shoul … p;categoryId=3990
Благодаря за идеята за новия продукт и извинения на Ник'с мом, че оспамихме!
Ти пък ся` ще ми се извиняваш Stop, още повече, че ми даде толкоз препоръки по моя въпрос Heart Eyes. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт