Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 925
  • 485
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 265
Уаууууууууу, невероятни сте всички   bouquet  завиждам Ви -благородно разбира се ......аз не мога да правя такива чудеса  Embarassed

# 421
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Майсторки, посъветвайте ме, моля, коя ще да е най-подходящата питка за първи учебен ден?

Сигурна съм, че ще има "първокласни" идеи Hug

# 422
  • Мнения: 765
Да Ви покажа питките, които направих за сватбата на сестра ми:


# 423
  • Мнения: 22 867
evakbouquet  bouquet  bouquet Постарала си се и са станали страшно красиви.  chef Разкошни питки !

# 424
  • Мнения: 7 420
  Evak,запомних името ти от 13-та страница на тази тема!Направо ме разбиваш с питките си!Невероятна майсторка си!Браво!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Лелеееееееееееееееееееееее Евак приказни са... и аз искам да направя една от тях. По коя рецепта ги майсториш, моля те да споделиш  Praynig Praynig

# 426
  • Мнения: 113
Evak, сртахотни питки! Браво! Днес ще правя питка, защото утре ще имам гости и ще се опитам да измайсторя розичките.

# 427
  • Мнения: 1 485
Evak,просто за зашеметяващи!!!
Страшнни красоти!Вече си ги копирах Embarassed

# 428
  • Мнения: 765
asq82, рецептата мисля, че я бях писала някъде.
Тя е на една мама Хриси и става винаги много сполучлива.

Питка по рецептата на Хриси.

1 кубче мая
300 мл. прясно мляко
4 с.л.олио
5 с.л. кисело мляко
1 с.л. захар
1 с.л. сол
3 яйца
килограм брашно

Замесва се тестото. Оставя се да втаса за петнайстина минутки, покрито с кърпа. Разделя се на три топки и се омесва пак леко. Оставя се още десетина минутки да втаса. Прибира се брашното и се работи само с олио от тук нататък.
На колкото повече пласта се разточват корите, толкова повече са конците в питката. Въпрос на фантазия е.

Горещата питка се намазва обилно отгоре с маргарин и се завива за пет минутки да обиколи нивата.

# 429
  • Мнения: 1 283
Еvak  newsm20 newsm20.Заслужени аплодисменти!!!
Между другото, къде се изгуби толкова много, не се оправдавай със сватбата на сестра ти Party

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 972
evak   благодарности  bouquet

# 431
  • Мнения: 1 122
evak боже какви красоти си направила.  Shocked А розичките от същото тесто ли ги прави, че гледам формата се е запазила, а не се е разляла?
Веднага си ги копирам.  bouquet

# 432
  • Мнения: 765
Розичките ги правих от брашно и вода само и разточих на тънка кора и изрязох кръгове и навих един до друг. И после режеш през средата, нали се сещате.
Изгубих се,че подготовката ми отне страшно много време/на сватбата/, после на море, на балкан и чак тая седмица се прибрахме.
Запретвам отнови ръкави.  chef

# 433
  • Мнения: 7 420
Розичките ги правих от брашно и вода само и разточих на тънка кора и изрязох кръгове и навих един до друг. И после режеш през средата, нали се сещате.

     Подчертаното нещо не ми е много ясно..... newsm78 Може ли по-подробно,как така един до друг?

# 434
  • Мнения: 765
Розичките ги правих от брашно и вода само и разточих на тънка кора и изрязох кръгове и навих един до друг. И после режеш през средата, нали се сещате.

     Подчертаното нещо не ми е много ясно..... newsm78 Може ли по-подробно,как така един до друг?

Не се изразих много точно, за което се извинявам.
Правиш си кръгчета-тънички.
Нареждаш ги едно до друго, като леко ги застъпваш-в редичка, но застъпани и после започваш от единия край и навиваш на рулце.
Реже се през средата рулото и се получават две розички.

Общи условия

Активация на акаунт