Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 805
  • 485
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 122
stasi76, маслото малко пакетче ли е /125г./ или голямо /250г./?

Питката ти е чудесна!   bouquet

Благодаря ти. Маслото е 125 гр.


# 136
  • Мнения: 720
Ето я и моята питка. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=179932&photo=12
В сравнение с вашите красоти не е нищо особено, но на мен ми е първата питка, която успявам да направя и й се радвам много.  Blush Всъщност това е болярската питка на Биляна (Бон апети).  Hug Настина е лесна, точно за начинаещи като мен, а колко е вкусна... Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 26
Здравейте! Темата е страхотна и много полезна. Аз съм начинаеща в правенето на питки,така че ще черпя съвети и рецепти от вас. Страхотни питки правите!  Simple Smile
Преди 10 дни за първи път правих питка по рецепта на майка ми за прощъпулника на сина ми.

Ето и снимка


Видях, че 4erna roza вече е публикувала рецептата на същата питка. Наистина е много вкусна!

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, нагледах се на много красиви питки. Браво   smile3501

Ео и моите които съм се сетила да снимам. За основа най-често ползвам тази рецепта, на "Питка хризантема" , като понкога я правя сладка, друг път със сирене и навъртяна по различен начин.
Ето ги вариантите :

по оргиналната рецепта


сладка за прощъпулник на племенницата


със сирене и друго подреждане

# 139
  • Мнения: 1 283
Ето поредната ми измишльотина. Питка от  сърца /плюшки - сердечко/.  Whistling



Heart Eyes

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Любимата ми питка е тази по рецепта на Ренци  Peace Аз съм скарана с месенето, но тази става великолепна всеки път - досега 5 пъти съм я правила...За съжаление нямам, но като се прибера в къщи ще ви покажа  Peace

# 141
# 142
  • Мнения: 720
Ето последната ми питка:



# 143
ей  страхотно е че ви открих
аз сьщо много обичам да правя питки и то все различни така че мога да се вьзползвам от някоя рецепта изложена в форума

# 144
  • Мнения: 156
 Здравейте, аз много обичам да правя питки, днес направих една по повод прощъпулника на моята дъщеричка, за съжаление когато най-много се стараеш, не винаги се получават нещата както искаш, обущетата ми потънаха повече отколкото би трябвало в питката, иначе беше много вкусна. Ето я:

# 145
  • Мнения: 1 283
Днешната ми питка:

# 146
зеленика понеже и на мен ми предстои този прекрасен повод а питката ти е чудесна за този повод независимо че са потьнали обувчиците можели да ми изпратиш повече информация относно продуктите и начиньт и на приготвяне предварително благодаря

# 147
  • Мнения: 720
зеленика понеже и на мен ми предстои този прекрасен повод а питката ти е чудесна за този повод независимо че са потьнали обувчиците можели да ми изпратиш повече информация относно продуктите и начиньт и на приготвяне предварително благодаря
И аз моля за същото.   bouquet

# 148
  • Мнения: 156
   Момичета, благодаря ви!  bouquet
   Питката  я правих по идея от една  торта с обувчици отгоре.  Реших да опитам и върху питка, обувчиците са от тесто само от брашно и вода, но трябваше да ги направя по- малки  и леки, защото потънаха доста в питката, сега се сещам, че можеше и да сложа доста сол, нещо като солено тесто да стане. То и без това обувките не се ядяха ,останаха глетави, но на външен вид биваше. Не посмях да ги направя от тестото за питката, защото при втасването и печенето  ме беше страх да не си  загубят формата Може да има и друг начин, някой ако знае, да каже, аз ще продължавам с опитите, че рожден ден предстои. Smile
  Колкото до рецептата, малко ми е трудно да дам, защото аз винаги правя нещата на око, но приблизително 1кг брашно, 1пакетче суха мая, 1ч.чаша кисело мляко с 1 к.. лъжичка сода в него, /обикновено слагам  2 ч. чаши прясно мляко, , но сега нямах и затова с кисело/, 1 яйце, 1 суп. лъжица сол/без връх/, 1ч.лъжичка захар, 1 суп. лъжица оцет, 2-3 суп. лъжици олио,  хладка вода. Замесва се тесто, втасва, премесва се още веднъж и се оформя .Разделих тестото на две части -едната по- голяма, а другата  по- малка.Малката част е за топчето в средата, а голямата част разделх на още две части и оформих от тях два дълги фитила, които преплетох един с друг и ги сложих около топчето от тесто в средата на формата .Пак втасва, намазва се с жълтък, разбит с няколко лъжици олио и се пече.
   Аз я пека във форма за печене  с откопчаващи се стени, по- висока е и придава по- хубава форма на питката, диаметърът на формата ми е 26 см. Пека я на 180 градуса. Понеже фурната ми е малка и отгоре ми изгарят нещата , слагам фолио отгоре като се позапече.Всяка една рецепта за питка ще стане, а колкото до обувките, действаш все едно с пластелин,
  Общо взето идеята си я бива, но по изпълнението има много да работя.
Знам, че във форума има много майстори на питките, затова ги моля да се включат с идеи, за да не потъват обувките. Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 13:18 от Zelenika

# 149
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Момичета, страхотни питки сте завъртяли  smile3501А аз в неподходящ момент ги гледам  - гладна съм и сега вече слюноотделям усилено Mr. Green
Ето и от мен една питка, правена е за прощъпулника на дъщеря ми по рецепта на майка
ми Heart Eyes
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=220728&photo=4

Общи условия

Активация на акаунт