Наистина ли сушилните харчат много ток?

  • 27 328
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 838
бе ще ме карате да снимам дрехите си след сушилнята. Изобщо не са намачкани.
Макар, ча аз гладя всичко.

Обаче моята има следната функция... След края на цикъла, ми свирва, че е готова... ако до 2-3 мин. не я отворя, тя върти дрехите, като ги обдухва със студен въздух. И това се повтаря, докато не й отвориш вратичката.
Вашите правят ли така?  Flutter
и моята прави така и доколкото разбрах от инструкциите,това е точно с цел да не се мачкат дрехите докато ги извадиш

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 241
това със свиването на дрехите и аз го забелязах.
И то не след 6м. ползване, а само след 1м.
Долното на пижамата ми е вече като бермуди  ooooh!

Шани, вече си имаш лятна пижамка значи Laughing

Аз откакто последното пране го суших 3 дни, и то наредено пред климатика, много съм затъжена за една сушилня, ама... няма да ме огрее. Нито пари има, нито място за такава екстра Mr. Green

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, вече си имаш лятна пижамка значи Laughing

а бре остави се  ooooh!
Чакам си аз хубавото и слънчевко време...

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Едва ли харчат чак толкова много..... нали уж все са клас А или АА......

# 49
  • Мнения: 982
Едва ли харчат чак толкова много..... нали уж все са клас А или АА......
Мисля,че повечето от нас нямат сушилня от този клас.Май са твърде скъпи и по-рядко се срещат.
Около 20 лв. повече ток плащаме,сравнено с преди.

# 50
  • Мнения: 46 516
Излезе сметката, вече мога да се отчета  Grinning при пускане през ден, сметката е +10 лв., доволно  Hug

# 51
  • Мнения: 22 889
бе ще ме карате да снимам дрехите си след сушилнята. Изобщо не са намачкани.
Макар, ча аз гладя всичко.

Обаче моята има следната функция... След края на цикъла, ми свирва, че е готова... ако до 2-3 мин. не я отворя, тя върти дрехите, като ги обдухва със студен въздух. И това се повтаря, докато не й отвориш вратичката.
Вашите правят ли така?  Flutter
Правят, върти и духа. Дрехите не се мачкат, ама чаршафите са като на хармоника. Моите са 2х2,20 торби и излизат..... Добре, че не ми пука. baby_neutral
Peace Искам да допълня,че памучните дрехи се свиват от сушилнята.Затова фини и вълнени дрехи не рискувам да пускам там,въпреки,че имам специални програми.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 708
Имам от месец сушилня,но не я пускам при всяка пералня.Основно за хавлии,чаршафи.
Не мога да кажа каква ми е сметката за ток,понеже от малко повече от месец сме в това жилище,отплението ни е с ТЕЦ,а до сега сме били на ток.Все още няма и актуална бележка.
Имам мокро помещение,в което минават тръбите на парното и температурата там е висока и си съхнат сами дрехи.
На моменти съжалявам,че си купих сушилня,но вероятно когато спрат парното ще се радвам,че я имам
Доколкото знам на етикетите на самите дрехи е отбелязано със знак дали могат да се пускат в сушилня или не,но повечето май не могат...

# 53
  • Мнения: 838

Доколкото знам на етикетите на самите дрехи е отбелязано със знак дали могат да се пускат в сушилня или не,но повечето май не могат...
[/quote]
а най-гадното е,че такива етикети има предимно на дрехи,които съхнат бавно - Sad

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Излезе сметката, вече мога да се отчета  Grinning при пускане през ден, сметката е +10 лв., доволно  Hug

наистина е доволно!
Ние тръпнем в очакване все още... Но имаме утежняващи фактори, та едва ли ще е само +10лв. А бре колкото - толкоз. Ще си плащаме и туй то. Да не сме от Факултето?  Close

# 55
  • София
  • Мнения: 11 708
Ще си плащаме и туй то. Да не сме от Факултето?  Close
Ако бяхте от там и да не си платите нямаше да Ви спрат тока!

Общи условия

Активация на акаунт