Коледната тема на канадките - 20

  • 19 756
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034

simplyaven, ама вие сте били големи бързаци. Бебчо още не се е родил, но вече си има столче за хранене. Браво на вас. Кога ти е термина?
Сега се сещам, че имахме още една бременелка Кафявата мечка, която май скоро ще трябва да ражда.  newsm78, но нещо се позагуби.   

ами имам още 3 месеца (20 март е терминът), но използваме сега, че има доста намаления, а и да си знаем, че сме готови  Grinning

# 46
  • Мнения: 1 216
За по-големи суми /500 и нагоре/ чрез банкова транзакция, до 2-3 бизнес дена се превежда сумата. За $400 миналата година знам, че таксата беше около $30 за 3-4 дена, а с Western Union таксата е подобна а става за часове, ден.
За регулярно изпращане най- удобно е с карта, от която да се тегли в България.

От България насам преди 2-3 години таксите за банкова транзакция бяха много малки, сега не знам как е

# 47
  • Мнения: 305
Здравейте,

Има ли мами от Монтреал?

Знаете ли някой добър гинеколог?

# 48
  • Мнения: 3 932
Моля,

http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewtopic.php?t=27329&highlig … E5%EA%EE%EB%EE%E3

http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewtopic.php?t=21417&highlig … E5%EA%EE%EB%EE%E3

Дано съм била полезна...
За по-подробна инфо виж в канадската тема...

# 49
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Преди година мъжът ми ми преведе 10000 евро по банков път. Таксата беше около 50 долара. На 18 час парите бяха в сметката ми в България. Това ми е от личен опит. Но знам , че доста търси банка която да му предложи тези условия. След това аз съм превеждала пари от Канада към БГ, не си спомням таксата, но след 1 денонощие парите бяха там. А за тегленето с карта- повечето банкомати в България имат лимит за изтеглената сума.

# 50
  • Мнения: 9 052
проблема е, че Райфайzен, където е сметката , на гишето каzаха , че не се zанимават с кандаски долари в брой, но не раzбрах дали по сметка може да се пращат. Някой zнае ли дали може да се пратят по сметка , а банката да си ги конвертира или все пак да питам банката, която пък е чак в България  Sad

# 51
  • Мнения: 417
jabata_dil,

Според мен може. Мисля, че се казваше wire transfer. Има такса от тукашната банка. В БГ дори да имаш дебитна карта, то пак имаш банкова сметка. После какви са лимитите за теглене, има ли такива и какви са условията - незнам. Технически не би трябвало да има проблем. Тукашната банка праща канадски $$, банката в БГ си ги конвертира по курса на деня ( в зависимост в каква валута е сметката в БГ) и всички са щастливи Simple Smile

simplyaven
, за столчето което сте взели. Каза, че е такова, което се закача на столовете на масата. Моя приятелка ми каза ( тя има такова), че е малко рисковано детето като стане малко по-голямо. Все пак те се въртят, шават, ритат и стола за който е прикачено трябва да е опрян до стена за да не залитне назад. Аз поради подобни съображения за сигурност ( малкия още от сега е диване) предприех малко по-скъпия вариант.

# 52
# 53
  • Мнения: 274
jabata_dil ,
   със сигурност може да се изпратят и да се получат в левове. Райфайзен просто не работят с канадски долари в брой, но това не означава, че не могат да ги изплатят в друга валута. Вери ,ти е дала доста точно и пълно обяснение за всички условия и такси които имат банките при тези валутни преводи. Аз я подкрепям напълно защото също съм работила в банка в БГ и имам представа от отва.
Ти сама прецени според сумата, кой ти е най изгодният начин за превод. Успех !

# 54
  • Мнения: 3 034
jabata_dil,

simplyaven[/b][/i], за столчето което сте взели. Каза, че е такова, което се закача на столовете на масата. Моя приятелка ми каза ( тя има такова), че е малко рисковано детето като стане малко по-голямо. Все пак те се въртят, шават, ритат и стола за който е прикачено трябва да е опрян до стена за да не залитне назад. Аз поради подобни съображения за сигурност ( малкия още от сега е диване) предприех малко по-скъпия вариант.



и аз ходих гледах тук по приятелки, взех го защото всъщност беше то по-скъпият вариант  newsm78 мисля че столовете ни са много масивни да ги обърне... но все пак ще опра стола, мерси за идеята  Peace то и без това все ще е обезопасяване, та един стол ли да ни спре  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 24
Привет, момичета!
Сега е време за Коледни приказки, но аз ще ви разкажа за ваканция на море  Simple Smile В Куба ни хареса - само помнете, че това е социализъм и не очаквайте супер лукс. Преди да избера курорта и хотела доста изчетох из нета. Бяхме в Холгуин в хотел Плая Пескеро. Това е доста голям комплекс, 5 звезди и е много подходящ за семейства с деца. Има огромен басейн с неправилна форма, който на места е много плитък по цялата си ширина, така че да пуснеш децата да се забавляват, а ти да си пиеш коктейла без притеснения. Освен това има детски кът и отделен детски басейн - можеш да оставиш децата на детегледачките и да се насладиш на аквабара, например  cheers. Има даже кът за бебета  с кошарки  1crib
Храната също беше хубава и доста разнообразна - всякакви морски деликатеси, пилешко, телешко, свинско, дори заешко имаше. За десертите да не говорим - всякави тортички, палачинки, сладоледи, плодове... Забравете всички диети тук. Освен ежедневните хранения на бюфет имаш право и на 4 ресторанта а ла карт - там обстановаката е по-официална, предлагат хубави вина и музика - пианист или цигулар, или цял оркестър  Simple Smile Любима на големия ми син беше деската дискотека - има си учителка дето ги учи разни танци - той веднага се сприятели с нея   friendship Има и кареоке бар - ама на мен не ми хареса щото попаднахме на един пич дето пееше адски фалшиво. Имаше и салон за представления - първо са за децата - разни клоуни, фокусници... после за големите - кабаре, кубински балет... Балета им беше страхотен - танцуваха професионално и костюмите им бяха много красиви. Певците и бенда също бяха на ниво.
Този комплекс е отдалечен от селищата - на 60 км от Холгуин, а най-близко е друг курортен комплекс на 20 км - това е добре, защото можеш изцяло да се откъснеш от всичко и само да се наслаждаваш на почивката си. Ние не сме излизали извън курортното селище с изключение на пътешествието до делфинариума - возиш се на катамаран, гледаш представление на тюлени и делфини, плуваш с делфините, правиш си снимка как делфините те целуват /единия пускаше и език  Stuck Out Tongue
Това е накратко - беше хубава ваканция. Ако някой се интересува от нещо конкретно - питайте. Снимките са на адрес - http://www.flickr.com/photos/mihail_m/sets/72157603507276384
И накрая Весели Коледни Празници на всички! Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 313
Уф, и аз искам, ама дребния е още много малък, за да го разнасяме. Догодина, живот и здраве, може да се топнем в някое море.

# 57
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
smuty ако нямаш други спънки - детето си е съвсем таман - ние ходихме на море с малкия тази година - беше на 7 месеца и 10 дена като отидохме -  даже джапа във водата - вози се на надуваеми лодки и въобще си се кефеше на общо основание.
AAlexa не можах да видя снимките - албума е частен, ама разказа ти звучи доста приятно за умрелите ми от студ уши.

# 58
  • Мнения: 313
shemet_neveroiaten Страх ме е от разни заразни и т.н. болести, още е на 5 месеца човечето. Сега ни е най- важно то. А и с нашия тричасов режим нищо няма да разбера от курорт Simple Smile

честит рожден ден на малкото пораснало момче - не знам днес или утре е, ама да е живо и здраво и да ви радва Simple Smile

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 00:46 от smuty

# 59
Здравей
Аз съм в Монтреал и ми предстои раждане на 6 февруари. Ако искаш пиши. Нямам кой знае колко опит, но ще се опитам да бъда полезна.

Общи условия

Активация на акаунт