Примерна схема на захранване 3

  • 60 251
  • 589
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 602
Имам въпрос за яйцата, малко сложно за задаване: Колко пресни трябва да са? Искам да кажа, колко време след снасянето мога да ги съхранявам в хладилник и да давам на детето? Носят ми домашни яйца, но много нарядко. И понеже вече смтам да дам по малко жълтък, се чудя как стои въпросът със съхранението. Споделете опит!

На яйцата от магазина трайността им е месец,предполагам това важи и за домашните.Измивай яйцето преди сваряване,не предварително,за да не се развали. Peace

# 541
  • Мнения: 70
Скъпи мами с опит,
Преди седмица започнах да си захранвам бебата. С картоф. Въобще не мога да кажа, че е очарована. Върти главичка, дави се, плюе...До този момент не е изяла повече от 3 чаени лъжички и то с голям зор за около час и половина молене. До сега сте ми давали безценни съвети та затова реших пак тук да попитам какво следва да правя сега: да продължа с картофа докато изяде 40 грама; да премина на моркови или да преустановя захранването за известно време? Елена сега е на 6,5 месеца. Иначе за сукането си има голям апетит и е пухкавичко бебе. И още нещо. Докато трае целия този цирк пюренцето изстива и го давам студено. Това май не е хубаво

# 542
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Tiheros според мен дай морков, много повече сладни и се харесва. Щом не иска, не я моли, пробвай на следващия ден пак и така.

# 543
  • София
  • Мнения: 5 738
Моркова с картоф дали запича или си и индивидулано?

# 544
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моркова с картоф дали запича или си и индивидулано?
Според мен си е индивидуално. Ние не сме имали проблеми.

# 545
  • Мнения: 1 251
Моркова с картоф дали запича или си и индивидулано?

Домашно или купено пюре? В тези на Хип картофа е около 10-15 % ако не се лъжа и една ли ще запича много -поне при нас не действа запичащо, но виж тиквичката с картоф определено ни запече мнооого.

# 546
  • София
  • Мнения: 5 738
Купени,на Хип и на Нестле Алете!
В кашите инстантни които са безмлечни трябва ли да се добавя АМ и ако да по колки и задължително ли е newsm78
Днес взех 1 на Милупа млечна с банан и 1 на Хумана безмлечна с ябълка!
Мисля утре да му дам.... по кое време на деня да опитам и колко да дам?

# 547
  • Мнения: 527
Здравейте,
искам да попитам достатъчно ли са млечните хранения на малкия,който е на 7 месеца и половина ,захранен от 6 месеца-има 4,5 сукания на ден,до скоро бяха 7, и две заместени хранения(почти заместени).Едното е  на обяд зеленчуково пюре,другото надвечер каша ориз или елда с пюре ябълка.Трябва ли да слагам АМ в пюретата и колко,или тези сукания са достатъчни?Вода почти не пие,правя разни чайове на Хип,но те пък имат захар.Да давам ли от готовите сокове,примерно в 10 сутринта?Благодаря на отговорилите  bouquet

# 548
  • Мнения: 133
Присъединявам се към темата - днес дадох лъжичка и малко сок от морков!  Weary Не издържах на натиска на педката и мъжа...
Малката е на смесено хранене, защото кърмата ми е малко и малко морковче ми се стори безобидно... Малко съм объркана от схемите  #Crazy но мисля след моркова да въвеждам картоф и останалите зеленчуци. Ябълката ми се струва тежка, а педката все ме гони да й давам сок от ябълка! Какво ще ме посъветвате?!

# 549
  • Мнения: 2 652

Тук всеки ще те посъветва да отложиш захранването до МИНИМУМ 4-тия месец, а най-добре при навършен 6-ти. Много сте мънички още, да не направите някоя беля. Не искам да те плаша, но като чуя за такива педиатри и ме обхваща голям бяс

# 550
Tiheros опитаи със сладък картоф моя син и до ден днешен не харесва обикновенния а сладкия го хапва с голям кеф!

# 551
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Димяни слагала съм кърма до към 7-мия месец в безмлечните каши. Може да слагаш по 1-2 лъжички АМ.

natalii мисля, че са добре млечните хранения, но не бързай да заместваш например сутрешното с попара- има време.

[b]ushco [/b] не се занимавай с излишни захранвания, многооооооо сте малки, само ще плюе, а да не говорим за другите възможни проблеми. Отложи поне до навършени 4 месеца!!!

# 552
  • Мнения: 527
Мога ли да дам пюре- пуешко месо на Хип,в което има сол,и лук?До сега е ял малкия тиква с пуешко ,но без сол и лук.И въобще лукът подходящ ли е за бебе на 7 и половина месеца,а солта не мога да я избегна защото в повечето пюрета я има Confused

# 553
  • Мнения: 173
Здравейте момичета, знаете ли оризовата каша дали може да се приготви от оризово брашно, което се предлага по диетичните щандове и магазини? Rolling Eyes

По въпроса с пюрето от моркови и картоф само искам да вметна, че запичащ е не само картофа, а и моркова. Вярно е обаче, че реакцията си е индивидуална...колкото деца, токлова възможни реакции. Peace

# 554
  • Мнения: 2 739
Мога ли да дам пюре- пуешко месо на Хип,в което има сол,и лук?До сега е ял малкия тиква с пуешко ,но без сол и лук.И въобще лукът подходящ ли е за бебе на 7 и половина месеца,а солта не мога да я избегна защото в повечето пюрета я има Confused
Наистина солта в някои случеи и захарта немогат да се избегнат,но  количеството е съобразено,все пак става въпрос за детски пюрета,предполагам и за лука седи така въпроса

Общи условия

Активация на акаунт