АПРИЛче - мамина звездичка, оглежда коледна елхичка

  • 11 167
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 350
little^cuttie ако имам кърма живот и здраве смятам да кърмя минимум до година и половина.Всъщност дотогава ще приключи и захранването ни и ще минем към преходна храна. За мойто върло кърмаче не се тревожа, че ще се отбие сам, но пък знае ли се...Въпроса е как аз ще се отбия, това е най-прекрасното усещане, чак си заобичах гърдите  Joy Все пак съм си наложила една психологическа граница от 2 год., но пак казвам знае ли се какво ще стане.
Кърмени бебета, щастливи майки! Peace

# 271
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди малко пробвах да се изцедя и шурна кръв. Целия ми сутиен е омазан. Малко боли, но това не е най-големия проблем - от другата гърда няма мляко. Май и този път ще приключа бързо с кърменето  Cry Cry Cry

# 272
  • Мнения: 6 443
Дейзи,не мисля,че 8 месеца е бързо приключване.Важно е и ти ,и бебчо да се чувствате добре!! Hug

# 273
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
little^cuttie,нищо не обещавам:)Имам голямо желание,но се насочват едни "Коледи" на прасенца,едни именни и рожденни дни..................Simple Smile

# 274
  • Мнения: 151
Привет и от нас!
Бебка както е станала от сутринта от 9.30  не иска да спи. Shocked От 2 часа се опитвам да я приспя и нищо. Как издържа това дете, трябва да измисля нещо да я узморявам повече Rolling Eyes
Тъкмо бях решила, че много избързвам със захранването , а си дадох сметка че не съм дала все пак още яйце, глутен..
ДейзиГ, много е неприятно това. 8 месеца не са никак малко. Аз се замислям за силиконови зърна да си взема скоро време, защото с това хапане . Засега леко я бутвам в страни, като ме захапе, но невиждам особен ефект. Мисля да кърмя докато издържа или докато не ме накара нещо да спра, мин 1 година, мах 2..
дрешки- дигам ги за 2-ро в пликове. Пък може и да ми хрумне и да ги вакумирам, че вече незнам къде да ги слагам #Crazy
яйца- и аз съм чувала за дете пострадало точно от домашни яйца, незнам с какви да почна newsm78
smooth, много добре ми влият твойте постове, толкова много свежо зимно настроение лъха от тях Hug
За гушкането, ок, целуване- не. Защо майка ми винаги се сеща да си измие ръцете преди да я вземе, а от другата страна на фамилията не им идва изобщо наум Crazy
разделенето - успешно се разделяме за по 4,5 часа през деня. През ноща е немислимо..с нашето нощно кърмене, което може да е в интервала между 1 и 5ч.

# 275
  • Мнения: 367
здравейте,

вигантол не съм държала в хладилника. малката беше хванала рахит по едно време и за 5 дни се оправи така че щом действа като не е в хладилника мисля да не го слагам. като е пред очите ми забравям а ако го сложа там...

яйца- като почна да давам ще са от бабините когато няма от магазина

дрешките събирах ги, но станаха толкова много че ги подарих. има много малки бебета покрай нас и бременни. разбрахме се да им ги давам сега, после по веригата за второто пак ще стигнат до мен заедно с  техните.

за разделянето- за 4-5 часа като сме били на сватби. на мен малката много ми липсваше,, но аз на нея не. като е с баща си плаче а с баба си и вуйчо си не.

за кърменето няма да я отбивам когато тя реши. напоследък през деня почти не търси. даже се бях притеснила. давам и по 100 грама пюре повечето случвай не го изяжда и отказва кърма след това не яде 4 часа. преди ме търсеше на 2 сега какво и стана не знам. иначе от вечерта до сутринта поне 5 пъти суче като 3 са между 12-6.

ето ви една снимчица производство на бенита. събра почти всички джуджета от партито

# 276
  • Мнения: 635
Веси страхтни сладури !!!

Варненки страхотна среща чак съжалих, но като съм си такава притеснителна !

# 277
  • София
  • Мнения: 1 740
Днес бяхме пак на парти, и най-сетне качих нови снимки на Вики.
http://bebeapril2007.multiply.com/photos/photo/36/14
Заповядайте да видите каква купонджиика е  Grinning
Джуджетата са страшни сладури  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 22:38 от 450

# 278
  • Варна
  • Мнения: 966
Лина, тук има подфорум за благотворителност, в Настоящи и бъдещи майки. Питай там момичетата, те ще ти кажат какво се прави, ако искаш да дариш нещата

Благодаря ти. Не се бях сетила. Определено ще почерпя информация от там, но нека първо приготвим всичко.

# 279
  • София
  • Мнения: 529
Вече и Мия е в отбора на зъбчовците! Какво ли се обаждам, като в отбора има дечица с усти пълни със зъбчета Mr. Green
За миене още не мисля да започвам, нека станат повече и да попораснат. Засега да се радва на първите 2 "четки" от комплекта за зъби.
А относно паста за зъби - ползва се чак след като детето се научи да я плюе, вместо да гълта при плакнене! Първите години пастата трябва да е без флуорид!

Страчи, страхотна тема си оформила!  bouquet

zazu1, ако изрично не е описано, че млякото е адаптирано си е най-обикновено краве мляко (пък било то и сухо). От четене по етикети май само някои каши (за малки месеци) са с АМ, то и по цената им личеше.
zazu, аз не съм дала... Почти нищо не  е опитвал. Има ли друг като мен???  Embarassed
Хайде и аз при вас Simple Smile След 2 седмици само на кърма пак започнах захранването, но още по-бавно, за да изолирам виновника за обривите. Та папа само оризова каша, ябълка и тиква  chef Сега по 1 нова храна на 10 дни ще въвеждам...
zazu1, не вярвам в магазин да ти заменят пюретата...  Ще помагаме - ябълката не ни е проблем на нас - ако идваш в понеделник да се разберем - ще взема 1-2 компонентните на ХИП (ябълка, тиква с ябълка и т.н.).

Всъщност... Къде в Скай Сити ще се срещнем точно???

Лeйди Спаска, за детските кухни попитай мама от квартала или в близка детска градина - обикновено  са наясно.

smooth, в подкрепа на неанемичните кърмачета е и Мими - химоглобина е 123 на 6 месеца!
По повод содената питка - за да е традиционна постна... такъв е резултата... твърдичък... Винаги правим такава малка питка с паричка, бобче и дрян, за всеки има по 1 малко  парченце. Но при богатата трапеза и не трябва повече хляб никога Mr. Green
Като чета какви мисли ти се въртят за второ детенце Hug Hug Hug все есно си написала мислите ми преди 1,5-2г!  Hug Hug Hug Като знам колко чакахме Ида не исках да изживея ужаса наново и си бях дала срок - стане ли на 1 г започваме с бебеправенето отново! Втория път нещата станаха веднага и сега се радваме на 2 невероятни съкровища!!! Пожелавам ти го и стискам палци да се наредят нещата така, както искате!!! Hug

Дрешките и при нас обикалят приятелски и роднински деца! Сега след мен няма никой на редичката... но се надявам скоро да си намерят нов приемник!

polly_g_bg, за подсичането... смени памперсите които ползвате - може да не й понасят на кожата. Друга причина може да е нещо, което е яла. 

За кърменето - оставям нещата на собствения им ход. Когато на някоя от двете омръзне - тогава другата ще се съгласи! Mr. Green Не съм поставила "краен срок"... времето ще покаже!
С Ида все някой се намираше около мен да дава съвети и да се опитва да се меси (кърмене, захранване, обличане, спане,  и т.н. и т.н. ) Сега като че ли се усетиха, че няма как да са "по в час" от мен по бебешките въпроси Mr. Green и ако нещо кажат не е съвет, ами в стила на "Леле как се оправяш"

# 280
  • Варна
  • Мнения: 966
Момичета,
клипчето с новите попълнения е готово, но ми е много слаб нета и не мога да го прикача в пощата. Утре пак ще пробвам.

# 281
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
За дрешките - с баткото не съм ги пазила /Свеки мърмореше - Ама ти няма ли да раждаш второ?/ зарадвах 2 мами и до ден днешен ми го споменават. Тогава съм купувала като за последно - луда работа. Сега с бебека съм по-умерена, а и се отзоваха 3 други мами и съм им страшно благодарна. Сега пак давам. Мъжа ми често казва, че съм до глупост щедра, но човек от себе си не може да избяга Mr. Green
За кухнята - за територията на цяла София мисля, че кухня ОЗИ правят доставки до дома за около 80 лв. на месец. Имат сайт. Менютата са разнообразни, има и диетични за "проблемни" деца.
Разделите - о, още от лятото съм я оставяла за по-дълго, аз така и не можах да кърмя.
Гушкане - давам да я гушкат, но никак не ми е приятно да я целуват и правя забележки Naughty
Зъби нямаме, глутен съм давала /попара, нишестени пюрета, бисквити.../, яде всички видове меса, жълтък от време на време, Вигантол не давам, когато има слънце, я слагам на килима да играе и така синтезира витамин Д. Joy
Срещата - мисля, че най-удобно ще е на централното кафе на партера, но да се настаним на масите откъм КENVELO, там е по-топло и по широко за количките. Другите възможности са УГОТО, но там дали ще се съберем и КАФЕТО до него, обаче винаги ми се струва много опушено там. lalalala  1stroller lalalala  1stroller lalalala  1stroller

# 282
  • Мнения: 135
Здравейте,

за срещата, ако е на кафето на 1 етаж, не е ли много опушено и там?Не е ли по добре на последния в мястото за игра?

# 283
  • София
  • Мнения: 14 756
Здравейте, една мама ме подсети за тази тема EmbarassedМоже ли да се присъединя към вас, макар и късно?
Моето бебе е Стоян, роден на 27.04.2007 в МД-София. Имаме кака-Ана-Мари-27.04.2003

# 284
  • Мнения: 161
Здравейте!
Чета ви постоянно, но когато реша да пиша, все нещо друго изниква Rolling Eyes. Нещо съм се скофтила и ми е едно мрачно и гадно, но сега като видях какъв пухкав сняг е навалял и сякаш съм по-добре. Мисля да излезем с Криси пред блока да пипне снега  Nature Snowman
кърмене- не съм вярвала, че е възможно толкова рано да се отбие сама, чувствам се виновна, сякаш не съм направила нещо както трябва, имах много кърма, всичко си ни беше наред, и като стана на 6 месеца започна да се дърпа, не искаше да суче....и така намаля, все още изцеждам, но вече не намирам смисъл, тя изобщо отказва млякото.... Cry
Вигантол- не е в хладилника, до сега не е бил Thinking.
яйца- купувам от големите вериги магазини, но Криската изобщо не ги долюбва жълтъците, мръщи се като усети в пюрето Crazy.
дрешките- ами аз вече ги занесох в един Дом за дечица, където положението не е розаво, милите нямат памперси, нямат обувчици, много ми е мъчно като се сетя за тях Rolling Eyes.
гушкане- давам, но не и без да си измият ръцете, не давам да я целуват много-много, но и повечето се съобразяват....при мен проблемът е, че ревнувам като ми я вземат да я гушкат
polly_g_bg, може да е от памперсите наистина, но ако се е задържало повече от три дни, поискай си направление за дерматолог, понякога може гъбички да се появят....А като стана на въпрос за памперси, аз ги редувам Памперс, Молфикс и Хепи, сега като взех Памперс, от тези новите уж с лосион или там каквото е и много странно ми миришат ooooh!...
veselina miteva, страхотни са сладурчетата, толкова сладки джудженца, да ги схруска човек!
Аз нещо нямам настроение за Коледа Sad, нали нашият тати ще е дежурен тогава....представях си по друг начин първата ни Коледа с бебка.

Общи условия

Активация на акаунт