корнизи

  • 15 838
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 389
munkamm , можеш да смениш само кукичките.Трябва само да сравниш кръгчето,което влиза в канала на релсата да пасва по размер на старите кукички.Виждала съм ,че има 2 вида-едните са по-големи,а другите по-малки са за пластмасовите релси.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 120
Тази тема - с корнизите и кукичките, е много актуална у нас тези дни, точно сме в процес на окачване на пердета и слагане на корнизи.  Да споделя нещо за кукичките - тези, които са подходящи за немските корнизи, не стават на турските! Имам предвид кукичките, които в горната си част (тази, на която виси) имат по две колелца. Явно немските корнизи са по-дълбоки, ако може така да се каже, и си се пързалят свободно, докато турските са по-плоски и в тях тези колелца се запъват... За турските корнизи трябват кукички, на които горната част е плоска. Колкото до самите корнизи, и двата вида вършат работа, но немските са една идея по-красиви някак - по-бели и с по-чисти линии, ако може така да се каже Simple Smile. Ние взехме, че сложихме от двата вида в една стая и разликата си личи... ще се научим да не зяпаме нагоре явно! Wink

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ние сме с пвц релса, пердето е така ушито, че идва нещо като бастичка и скрива самата релса, незнам дали ме разбра, т.е. самата релса не се вижда. Стои много хубаво. Аз харесвам гипсовите фризове за корнизи, ама мъжа ми категорично откзва да ги лепи  Blush

# 33
  • Мнения: 606
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5123803
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5129259

 Дървените също са много хубави и много лесно се мести пердето. Разбира се, всичко е въпрос на вкус. Да не ме нападне някой сега.

# 34
  • Мнения: 207
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5123803
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5129259

 Дървените също са много хубави и много лесно се мести пердето. Разбира се, всичко е въпрос на вкус. Да не ме нападне някой сега.

Малко  spam2 ама много са ви хубави пердетата - чудесно се връзват с останала част от интериора  Peace

# 35
  • Мнения: 415
Много благодаря за отговорите.
Сега се катерих и не мога да кажа какъв е корнизът - бял е, съмнява ме да е немски толкова некачествен, а при майка ми са едни метални такива релси (обаче не се откачат и чупят!) При мен са всъщност щипки, но и кукички ще станат, добре че пердетата са и за двете.
Мисля че щом са толкова евтини не пречи да взема от Практикер и да пробвам.

Много са хубави с птичка  Laughing

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 47
Предварително се извинявам на авторката, че се набутвам в темата и за да задам един въпрос  Embarassed
Какво перде трябва да се сложи в стая с вратопрозорец и радиатор под прозореца? Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?

# 37
  • Мнения: 4 292
Предварително се извинявам на авторката, че се набутвам в темата и за да задам един въпрос  Embarassed
Какво перде трябва да се сложи в стая с вратопрозорец и радиатор под прозореца? Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?
Аз бих сложила дълго перде. Всъщност, това и направих преди време.  Laughing В новия апартамент, който в момента ремонтирваме няма парно, но и да имаше, пак щях да сложа дълги пердета. Късите нещо не ме радват.
П.П. Фен съм на дървените корнизи. В момента с мъжът ми спорим кои са по-практични, да видим кой ще надделее...

# 38
  • Мнения: 606
... Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?

  Виж първата снимка от поста ми по-горе. Има един грозен радиатор. Там дограмата е "пистолет", но вратата не е остъклена до долу, а на нивото на прозореца.

# 39
  • Мнения: 1 058
Мунка в хола бяхме с такива кукички. От сутрин до вечер събирах топченца по килима и накрая сменихме и корниза и кукичките. Сложихме от пластмасовите немските. Пердето е ушито така, че не се вижда корниза.

# 40
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Подкрепям zeFs  ,че дървените корнизи са много удобни,имаме един такъв.Ноооооо другите в хола и детската ми разказват игрите напоследък-те са с един шнур вътре,който дърпа кукичките и нещо се е разриснил и запецва,та се налага и ръчно да ги побутвам.Някой има ли идея дали може да смени някакси този шнур само или направо да сменям корнизите  newsm78

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 47
... Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?

  Виж първата снимка от поста ми по-горе. Има един грозен радиатор. Там дограмата е "пистолет", но вратата не е остъклена до долу, а на нивото на прозореца.
Какво е "пистолет"  Embarassed Нашата врата е цялата остъклена и ще се вижда прозорец отдолу  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 606
radost24...  просто това е поредното менте. Залагай на максимално елементарни и изчистени от колелца, шнурове и пружинки решения.

stefkaiv, "пистолет" е врата + прозорец. Май трябва да са ти до долу пердетата. Смешно е да е до средата на остъклената врата. Но дали ще се върже с другите пердета, ако има такива..... Има и вариант да преправиш вратата, ама е сложно. Ние точно за това си поръчахме вратите да са остъклени до нивото но прозорците.

# 43
  • Мнения: 1 413
Предварително се извинявам на авторката, че се набутвам в темата и за да задам един въпрос  Embarassed
Какво перде трябва да се сложи в стая с вратопрозорец и радиатор под прозореца? Ако е дълго - ще покрива радиатора, ако е късо - няма ли да е стои тъпо пред вратата?


Виждала съм по снимки, а и при роднини, че над прозореца пердето е късо, а над вратата е същото, но до долу. Така мисля да направя и при нас - сменихме дограмата и сложихме на вратата стъкло до долу, за да влиза всичката възможна светлина. Ако пердето е фино и нежно стои красиво, на мен ми харесва, а и пред прозореза при нас се пада диванът и стената не се вижда до долу.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
аз днес си купих нови коринзи тъй като смених дограмата с пвц и дървените вече не си подхождаха  купих си метални тънички бели дето се разтягат и се захващат с двойно лепещо или малки дубели в дограмата.Като сложихме пердетата изобщо не се виждат и се получава ефекта на римските щори. 8лв са тези които се разтягат до 1.35 а 11лв се разтягат до 2.20 продават се на бройка

Общи условия

Активация на акаунт