Дискретното кърмене

  • 9 311
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 242
Обещавам след няколко месеца да постна снимки  Joy

# 31
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Като ви чета и направо ви завиждам, благородно де Wink и на мен хич не ми пука, преди излизахме сутрин и се прибирахме вечер с децата, неодобрение не съм срещала до сега, но от месец насам моята беба се храни само и единствено в легнало положение на леглото Tired така че, за жалост бяхме до тук с кърменето навън Cry
но вие продължавайте, няма нищо срамно, даже си е много готино, а и какво по-естествено от това. за мен е много мила гледка да видиш как някоя майка си е гушнала детенцето и то си суче блжено Peace

Мога да те успокоя, че този период бързо ще отмине. Оги беше на около три месеца, когато взе да се глезоти и да иска да цока легнал, но му мина в рамките на 2-3 седмици.

# 32
  • Мнения: 11 025
Кърмя си НЕдискретно и не ми пука. Sunglasses Досега никой не ме е зяпал странно и не съм усетила негативно отношение - даже ми се е случвало възрастни жени да ми се усмихват и да се радват. Peace

# 33
  • Мнения: 3 926
И на мен ми се ще да кърмя навън, но вече нямаааа. Нини папкаме само сутрин, а на улицата не давам отдавна... т.е. беше на година и 8 месеца, когато я кърмих последно навън. Една бабиера толкова се възмути и ме порица, ча предвид възрастта не ми беше удобно да й кажа всички "мили" неща, които ми дойдоха на ум в този момент Mr. Green Та реших, че в името на собственото си и на детето спокойствие няма да кърмя повече навън, че да не се налага да убеждавам НАСИЛСТВЕНО хората да приемат моята гледна точка Mr. Green

# 34
  • Мнения: 4 242
Абсолютно Аси! Спокойствието на майката и детето е на първо място. Има майки които така и не се пресрамяват и отпускат да кърмят навън, колкото и лесно да ни се вижда на нас, но те постъпват правилно в крайна сметка, защото едно "свито" кърмене хич не е за предпочитане. Имам позната, която така  не можа да кърми навън а желание бол, само че покрай напрежението кога, къде  и как ще засуче детето (предполагам и други мисли е имала) бебето и така и не поиска да суче, закачваше се на гърдата и след минутка започваше едно въртене и пищене, не си е работа. Тя така и не узна причината за неуспеха си, понеже така и не призна чувствата които я тормозеха.

# 35
  • Мнения: 3 161
Мери, на възрастта на каката, едва ли сукането навън й е приоритет. Все пак навън даваме на малките, които живеят от това. На едно 3 годишно може и да дадеш за успокоение у дома, но защо ще ти е да го правиш в градинката? Никога не ми се е налагало, нито си е искала, нито пък бих дала. Все пак няма защо да скандализираме обществото и да предизвикваме зорлем агресивни реакции към нас, както и да се правим на по-ектремни, отколкото сме.  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 242
Еми Ирина не си е искала, но ако Ива поиска смятам че по добрия вариант, от всякъде погледнато, ще е да и дам и на нея. Ива отдавна не търси навън, но покрай бебето, особено в началото предполагам, е възможно да поиска, и съм настроена за промени и изненади.

# 37
  • Мнения: 1 896
И Жоро отдавна не ми иска цица навън. Изключение прави плажът, където много му се суче по принцип и на два пъти дадох, въпреки скандалния вид на шкембето ми. Агресивни реакции нямаше.
Но и аз като Емем мисля, че едва ли ще ми се наложи и него да кърмя навън заедно с бебето. Ако пък все пак вземе, че се наложи - ще дам. Не ми пука.

# 38
  • Мнения: 104
Живея в идеалния център на София, така че излизам в района на НДК. Не считам, че трябва да се крия или да тичам до дома си, за да накърмя, затова се кърмим навън. Който не одобрява - да претича до аптеката и да си купи мента, глог и валериан... Laughing
Една идея за притеснителните мами: слингът предоставя много хубава възможност да заметнете бебето, ако искате уединение, докато кърмите.

# 39
  • Мнения: 3
Прекрасна тема, като млада майка, да споделя - вече кърмя и в заведения. Вчера бяхме на ресторант, в градината и се престраших да си накърмя плачещото дете. Хората на около го приеха съвсем нормално! Simple Smile Ще продължааме в същия дух!

Общи условия

Активация на акаунт