Препарат за отпушване на канали

  • 61 524
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 282

И не мирише ли така?  newsm78
Защото точно това е работата на сифона и защо хората тогава се мъчат да слагат сифони? newsm78

Не мирише за сега поне:) А защо сифонът да премахва миризмата? Каква е точно логиката?
Аз си мислех, че служи ако падне някоя лъжичка например, да може човек да я извади по-лесно...

Не знам точно какъв е принципа, но като се нанесохме в апартамента на баба ми, в банята миришеше ужасно,  мъжът ми разгледа откъде идва тази воня и излезе, че е от канализацията на пода - там нямаше сифон, а просто дупка. Посъветваха ни да сложим сифон и миризмата наистина изчезна.
Та затова си мисля, че все пак сифоните са измислени, за да вършат някаква работа, а не за да затрудняват живота ни. newsm78

# 16
  • Мнения: 39
В момента правим ремонт в апартамента и канала нещо беше се запушил
и ползвах един от който останах много доволна.Казва се А1.Течен е,в шишенце.
Ако го намериш ,изпробвай го

# 17
  • Мнения: 455

И не мирише ли така?  newsm78
Защото точно това е работата на сифона и защо хората тогава се мъчат да слагат сифони? newsm78

Не мирише за сега поне:) А защо сифонът да премахва миризмата? Каква е точно логиката?
Аз си мислех, че служи ако падне някоя лъжичка например, да може човек да я извади по-лесно...
Ами в сифона се образува т. н. "водна" възглавница която не пропуска лошите миризми да излизат през отвора на мивката - на същия принцип е и тоалетната чиния - обърни внимание как там също има т.н. "водна" възглавница. Освен да не пропуска лошите миризми от канала, сифона е и за да може да се стопират по-дребните отпадъци които след отварянето му лесно можеш да почистиш. Също така и служи за да попречи /поне колкото може/ връщане на връсната вода /това последното ми го обясни моя ВиК/.

# 18
  • Мнения: 4 300
Подобен на сифона ефект се постига при мивките с мека връзка- просто гофриранета тръба се огъва за да се прави обратна чупка. Не знам дали става ясно, при нас е така в кухнята.
Иначе е точно така- целта е да се образува водна възглавница и да не се връщат миризми.
За подовите сифони нямам никаква идея.

# 19
  • Мнения: 734
Подобен на сифона ефект се постига при мивките с мека връзка- просто гофриранета тръба се огъва за да се прави обратна чупка. Не знам дали става ясно, при нас е така в кухнята.
Иначе е точно така- целта е да се образува водна възглавница и да не се връщат миризми.
За подовите сифони нямам никаква идея.

Е, значи при нас всичко е наред. Тази гофрирана тръба е огъната и проблеми със сифони няма... Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 641
Често вкъщи ползваме Мусколо гел. На прахчета, който е. Има за разтваряне със студена и топла вода Peace

# 21
  • Мнения: 165
Само каналин  Peace Един път купих такъв Мускул прах, нищо не стана.

# 22
  • Мнения: 1 679
Вече няколко пъти използвам А1 на Ароматик - Казанлък. Купувам го от Кауфланд. Цената му е лев и нещо и няма грешка при отпушването на каналите.

Общи условия

Активация на акаунт