Лесни, вкусни и икономични кексчета в чашки

  • 62 093
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 27 524
Ще опитам другия път и аз тогава с бакпулвер  Simple Smile

beniii, страхотно изглеждат  Simple Smile

# 241
  • Мнения: 1 911
Нее,аз ги направих по твоята оригинална рецепта със сода,за която благодаря  bouquet

# 242
  • Мнения: 1 283
  smile3501 beniii, много ми харесаха, виж какви са наперени  Peace

# 243
  • Мнения: 1 911
 Laughing Благодаря за щедрите похвали bowuu

# 244
  • Мнения: 22 867

Снощи стоях и гледах хубавия сняг навън, беше по среднощ, и не знам откъде ми щукна да правя кексчета. Имах продуктите за тези на Блонди, само вместо вода сложих прясно мляко и вместо сода - бакпулвер. Добавих орехи, сушени ананаси, манго, папая и стафиди, накрая за разкош сложих и по една вишна от сладко - пълна еклектика. Бързо станаха и се оказаха много вкусни. Блонди,   bouquet  bouquet  bouquet за рецептата!



beniii , много са ти хубави кексчетата.   bouquet Като ги гледам, си мисля, че трябва да си купя формички. Моите ги правих в йенски чашки за крем карамел, но ми се иска да са по-мънички.

# 245
  • Мнения: 1 911
И аз ги правих в чашки за кафе на Дуралекс и станаха за моя радост WinkНо мисля,че най-добре ще се получат в книжни формички,каквито скоро трябва да си купя Thinking

# 246
  • Мнения: 1 798
.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 16:35 от delicate

# 247
  • Мнения: 175
Тези кексчета са ужасно успешни, непретенциозни и вкусни. Правих ги със сини сливи, с извара, спанак и царевично брашно, а сега се пекат едни с круши. Блонди   bouquet

# 248
  • Мнения: 1 911
Вчера реших отново да направя кексчетата,но когато ги насипах в книжните капсулки,започнаха бавно да изтичат в тавата....и съответно просто изсипах сместа в намазана с масло тава и изпекох изключително пухкав и вкусен сладкиш PeaceЯвно трябва да си купя сериозни форми,или отново да ползвам дурал.чашки,че тези книжни капсули не удържат.

# 249
  • Мнения: 3
beniii , мисля че причината не е в книжните капсули. Трябват ти форми за мъфини, в които се поставят книжните капсули. Няма да имаш никакви проблеми с изпичането на кексчетата. Има различни форми - с 6 и 12 гнезда. Такива форми можеш да намериш във всички по-големи магазини като "Метро", "Кауфланд", "Хит" и др. В момента мисля че в "Кауфланд" има промоция на такива форми за мъфини с 12 гнезда и цената е някъде около 8 лв. Успех!

# 250
  • Мнения: 180
Наистина,много лесна рецепта за винаги превъзходен резултат.Правя ги вече десетина години и не съм имала фал досега.Който ги опита,веднага иска рецептата

# 251
  • Мнения: 1 911
beniii , мисля че причината не е в книжните капсули. Трябват ти форми за мъфини, в които се поставят книжните капсули. Няма да имаш никакви проблеми с изпичането на кексчетата. Има различни форми - с 6 и 12 гнезда. Такива форми можеш да намериш във всички по-големи магазини като "Метро", "Кауфланд", "Хит" и др. В момента мисля че в "Кауфланд" има промоция на такива форми за мъфини с 12 гнезда и цената е някъде около 8 лв. Успех!
Стефани,досега съм правила в книжните и никога не са се разтичали,но явно тази смес е по-течна.А иначе благодаря за съвета,наистина трябва да си купя такава форма,за да направя нещата както трябва  bouquet

# 252
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 463

           Благодаря на Блонди, за хубавата рецепта. Много се харесаха кексчетата у дома и сега сме на тази вълна и на Наташовите курабийки на Селма. smile3501



         Блонди, а правила ли си солен вариант? И ако да, моля за рецептата.

# 253
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
И аз ги правих вече няколко пъти, но промених рецептата. В сместа слагам цяло бурканче (300 мл) сладко и вместо цяла чаша вода, само половин. Олио също 1/2 ч.ч. Освен това започнах да използвам течна ванилия и определено има разлика.

Пробвах и с бакпулвер, НО със СОДА е по-хубаво.

# 254
  • Мнения: 23
от къде се купуват книжните формички?

Общи условия

Активация на акаунт