Бабешки методи при хрема моля

  • 32 723
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Моля ви помогнете ми от 2 месеца аз и малката сме поячти нон стоп болни Сега пак ни мъчи хрема.Какво ли не пробвах- лучени какпки ,лимон,от 2 дни капя и коластра но не минаваМоля кажете и нещо друго.Гореизброените неща колко дни трябва да се капят за да има някакъв ефект

# 1
Аз и правя инхалации с лайка и сода за хляб.Капки за нос не използвам вече,защото и ние бяхме така,сменихме всичките видове детски капки и пак същата история.Пръскам само стеримар и инхалациите ги правим вечер, преди сън.Но най-добре отидете на лекар,за да му вземат секрет на детето и да се види да не би да се изолира някаква бактерия.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 537
Баба ми ми казваше вечер да сложа напоени с ракия памучета, които са увити с други, така че да не са мокри /или влажни/ в ушите.  newsm78

# 3
Освен кърма съм слагала мед ,разреден с малко вода.

# 4
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
В продължение на 7 дни вечерта преди лягане в ноздрите на детето се слага малко парченце масло,една вечер в едната ноздра,другата в друга.

# 5
  • Мнения: 48
ние също сме почти от 2 месеца сме болни. В момента сме с  много гъсти жълти сополи. Правя й инхалаций с лайка и сода от 2 дни капя лучени капки , лайка с морска сол редувам ги като промивам носа няколко пъти на ден със стермар. Днес се сетих миналата зима и правих капки от изтискан сок от червено  цвекло и мед и имаше ефект. Днес наобед и капнах и сега сополките и станаха по-малко и по-бистри. Незнам дали е от тези капки или просто така се случи но смятам да продължа с тях и утре ще ви кажа дали има някакъв ефект

# 6
  • Мнения: 82
Здравей,препоръчвам ти сребърна вода,можеш да я пиеш,капеш в уши и нос и ти и детето.Тя е мощно антибактериално средство/прочети в гугъла/БЕЗВРЕДНО.Едно шише от 3лв. е еквивалент на антибиотик от 100лв.Успех! Peace

# 7
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
И аз наскоро разбрах за един страхотен спрей казва се Алое фърст и се използва за ,хрема,червено гърло,афти,ангини.Може да се ползва и за бебета.Запознах се с дистрибутор от форума и си го купих.Страшно съм доволна .Бутилката е голяма и може да се ползва за цяла зима профилакти4но.

# 8
  • Мнения: 52
лайката за бебета много помага.
на 100 мл. 1 с .л.лаъка се запарва и се капе топла.няма определено количество.може и през 2 часа.билка е и ако не помогне няма да навреди.също така витамин С в носа капе се ,но докато хремата е още в първите дни.успех!пожелавам ви бързо оздравяване!!!  bouquet

# 9
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Физиологичен разтвор;
Витамин С;
Обезсолена свинска мас;
В продължение на 7 дни вечерта преди лягане в ноздрите на детето се слага малко парченце масло,една вечер в едната ноздра,другата в друга.
newsm10, като най-добре е ,маслото да бъде домашно.

# 10
  • Мнения: 4 784
Ментови капки на възглавничката вечер се капват, а през деня някъде по дрешката. Много бързо отпушват нослето.

# 11
  • Мнения: 728
Витамин С на ампула-с капкомер по 2 капки в ноздра

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Аз и правя инхалации с лайка и сода за хляб.

Винаги с това започвам и аз Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Как точно ги правите тези инхалации-като заври заставате над котлона и дишате парите ли

# 14
  • Мнения: 382
На един курс тук ("Първа помощ за малки деца"), лекторката каза, че при хрема добре действа ситно нарязан лук, увит в чорап или пелена и поставен близо до детето (в някое ъгълче над леглото). Поне нас ни облекчаваше.

# 15
И аз съм за лука!! Малко е гадно и много щипе, обаче ефекта е страхотен. Ако хремата е в началото и е водниста аз давам хомеопатия - коризалия - от 3 хапчета го пресича веднага.

# 16
  • Мнения: 745
Мармашутка,дай повече инфо за тези капки?

# 17
  • Мнения: 668
Стига бе, хораааа!
Лайката е страшен АЛЕРГЕН!!! С какъв акъл я давате на малки бебета???

# 18
като заври водата слагам малката над котлона и тя няма нищо против да вдишва тези пари.За безопастност може да свалиш купичката от котлона и да я сложиш на масата.

# 19
  • Мнения: 1 599
А може ли някой да ми разясни това - задна хрема и защо е задна  и с какво се лекува?
Иначе и аз лекувам със Стеримар, Випроцил вечер да може да спи, вит. С в нослето и много течности

# 20
  • Мнения: 4 414
А може ли някой да ми разясни това - задна хрема и защо е задна  и с какво се лекува?
ще го обясня малко идиотски, но се надявам да стане ясно... Embarassed
хремата е една, но на бебетата и малките деца каналчетата са по-тесни/а и лигавицата набъбва при възпаление/ и секретите се стичат не само през носа, а и назад към гърлото. на това му казват задна хрема. лекува се като другата хрема. неприятно е, че децата се давят със секретите, а и възпалението лесно може да мине към гърлото.
аз лично хрема лекувам единствено с общоукрепващи средства - вит. Ц, мед и лимони, много плодове, Зелена Енергия - нищо от изброените не капя в носа. носът го промивам единствено със Стеримар/физиологичен разтвор. ако е много тежко положението, пускам горещата вода в банята, за да стане пара и влизаме с дребната за 15-20 мин. това обикновено го правя преди сън. никакви други инхалации при нас не вървят.
лайката е алерген и не съм я прилагала досега/малката е на 3 год. и 8 месеца/.

# 21
  • Мнения: 1 599
agneshka, мерси много! Добре че идиотски си го обяснила, че да разбера  Joy

# 22
  • Мнения: 192
Кажете как ги лъжете децата,че да ви дадат да им пръскате нещо в нослето?Моята щерка е на 3г.8м. и не дава нищо да и слагам в нослето или ушите. Tired

# 23
  • Мнения: 148
И при нас е същото положението, един я държи, другият пръска или слага капки. Процедурата е ужасна, но какво да се прави. С лъгане не става.

# 24
  • Мнения: 164
Аз от няколко месеца разбрах, че лайката е лареген и понеже все лекари ми казват да правя инхалации с лайка..сега им задавам въпроса -А вие знаете ли, че лайката е алерген и може ли да се дава на бебо?Тогава всеки започва да отговаря малко или много положително. От което разбрах, че може да се дава, но не  много, което не знам какво значи. Аз давам на бебо чай от лайка един или два дена, не повече, поради този факт. не съм забелязала да има алергични прояви, но честно казано и не знам какви могат да бъдат те в следствие на тази лайка.Поздрави.

# 25
  • Мнения: 192
еки111 и ние така,обече след това ревовете са големи и ни се сърди много.Недай боже да трябва да слагаме капки в ушите-тогава е страшно.
Относно лайката,защо като е толкова силен алерген тя е първия и единствен чай,който се дава на бебчовците за попарата? Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 599
Мамче  и при нас е същата работа - рев, държа, пръскам колкото мога и така...
та аз щах да питам има ли някой да е научил детето да си духа носа, че ще е отголяма полза това. и как естественно. Аз се мъча да му обяснявам и показвам, но той само ми обяснява какво трябва да направи и с това си оставаме  Joy

# 27
  • Мнения: 4 414
Относно лайката,защо като е толкова силен алерген тя е първия и единствен чай,който се дава на бебчовците за попарата? Rolling Eyes
задай въпроса си на някой бг педиатър. ако детето ти се беше оказало алергично, може би нямаше да си толкова уверена в тези предписания. не искам да се заяждам, но нашите педиатри дават доста съвети, които в други страни смятат за меко казано опасни Peace

# 28
  • Мнения: 164
Относно лайката само ще допълня че първи който ми каза, че е алерген е най-добрата хематоложка за Варна-шеф на детско отделение. От дългото ходене по лекари стигнахме и до нея, поради налагащи изследвания на кръвта. Тъй като по него време имахме и упорита хрема която вече се оформяше по думите на много лекари като хронична или алергична и всички видове капки за нос ги минахме /това на 9 мес бебе/ аз започнах с чай от лайка на капки и инхалации .Та тази докторка ми каза да внимавам с нея и по -добре да не я давам. От там започнах и да се интересувам. Как никой до тогава не ми го каза не знам. Но за два месеца бях обиколила доста педиатри. Сега вече питам, и се оказа че наистина лекарите знаят че е алерген ,но въпреки това си го дават на бебетата....и успоредно изписват зертеци и тем подобни.

# 29
  • Мнения: 14 654
Само не слагайте лучени капки в нослетата на децата! Аз веднъж пробвах на себе си и беше невероятно гадно, такава болка на детето си не бих причинила  Stop
А и не разбирам защо трябва хремата трябва да се лекува. Нормално е да се пръска само спрей с физиологичен разтвор, ако не се дължи на бактерии отшумява за 7- 9 дена. А ако е алергична никой лук и мед в носа няма да помогнат. За инхалациите с лайка съм съгласна, но мас в носа и другите щуротии са пълна глупост.

# 30
  • Мнения: 192
Не си ме разбрала правилно.Не давам предписания,а наистина се чудя защо го правят педитата.Аз също имам дете на което скоро ще започна да му правя попара,така че живо ме интересува въпросът.
Но да не се откланяме от темата.
Аз също съм си слагала лучени капки в носа и е адски гадно,затова моля не го правете!

# 31
  • Мнения: 2 655
хомеопатия+ капки коластра (приготвям ги с преварена вода+ солен разтвор+ силен разтвор на лайка) редувам всичко, като коластра капя поне по 5-6 път на ден.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 289
Извинявайте за тъпия въпрос,ама откъде купувате тия хомеопатични лекарства,където и да питам все няма,къде има такива аптеки.Моя син пак е с хрема и направо ми иде да се метна от балкона,ама е много ниско.... ooooh!

# 33
  • Мнения: 14 654
Има хомеопатична аптека на ул. Чаталджа No 13 (или 17, не съм сигурна)
Но препаратите на Боарон ги има в повечето обикновени аптеки. Лично аз не съветвам никого да купува хомеопатични лекарства, за които е чувал добри отзиви, но не са му предписани от хомеопат.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 289
И само в тази аптека ли продават такима неща?

# 35
  • Мнения: 192
Мамче  и при нас е същата работа - рев, държа, пръскам колкото мога и така...
та аз щах да питам има ли някой да е научил детето да си духа носа, че ще е отголяма полза това. и как естественно. Аз се мъча да му обяснявам и показвам, но той само ми обяснява какво трябва да направи и с това си оставаме  Joy
Maris,защо не опиташ да му сложиш ръчичката на устичката и да му кажеш да духа?Може и да се получи! Laughing

# 36
  • Мнения: 1 599
мам4е 2, toi go pravi daje imitira i bashta si, no neshto ne se poluchava. Yavno e malak oshte  Grinning

# 37
  • Мнения: 192
Да явно.С малко търпение ще стане работата. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт