В ПЛЕВЕН сняг така и не видяхме

  • 8 943
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 262
А като си говорим за ясли и градини, събирам мнения за градините "Слънце" (зад сградата на Общината), "Щурче" (до градската градина), "Снежанка" (до стадиона).

# 256
  • Мнения: 1 953
Ей, Гретхен, ами как се справяш с бебето и Димана? Голяма работа си ти  Peace

Джина, Митко е в "Щастливо детство". Подадох си молбата май месец за декември. Не съм носила документи когато отидох. Те ми дадоха да попълня една молба и ми казаха, че ще ми се обадят да ми кажат дали е прието детето.
Мисля, че не е проблем и да кажеш, че би искала да са в еди коя си група. Ако имат възможност за тази група, сигурно няма да ти откажат.
Тръгва от понеделник.Вече стегнах всичко от списъка и сме заели стартова позиция  Cry

Фурор, не знам какво бих направила ако съм на Драго на мястото. Като за начало ще сравня пари, работно време, годишен отпуск.

Атракция, какво поръча за Бужи? Аз съвсем вече се обърках какво да взема за Коледа. Май не мога добре да преценявам дали е малък или вече е голям за някой играчки  Confused

# 257
  • Мнения: 1 953
Аз пък да ви кажа, колко интересни разговори си водя от сутринта. От личен състав ми казаха, че в деня, в който детето ми тръгне на ясла, аз трябва да се върна на работа и майчинството ми ще бъде спряно. След това си говорих с една приятелка, която е гл. счетоводител в една Софийска фирма и тя ми каза, че това не е вярно. След като детето отива в детско заведение, което не е изцяло на държавна издръжка, а аз си плащам месечна такса, не съм длъжна да се върна на работа, докато той стане на две години и не ми се спира майчинството. За по-сигурно тя се обади в НОИ - София и от там казаха, че е точно така. Това ставало в случаи когато детето се настанява в заведение изцяло на държавна издръжка - Дом "Майка и дете" напр. Звънах и аз само, че в плевенския НОИ и те пък казват, че това не е вярно и аз трябва веднага да се върна на работа.
Сега изобщо не знам кое е вярно. Ще звъня сега аз в София и ще видя и на мен какво ще кажат и после трябва пак да си разговарям с нашия НОИ и с личен състав.
Как може такава противоречива информация да се дава...
Вие как знаете, че е? И как беше при тези, които вече са дали децата на ясла?

# 258
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Знам, че като си дадеш детето на ясла ти спират майчинството, но защо пък трябва да започваш работа веднага? Има вариант за неплатен отпуск и освен това за този период по майчинство ти се полага платена отпуска. Това вече от една година откакто го въведоха. По мое време не е било така.

Имаше една тема за майчино счетоводство, питай там.

# 259
  • Мнения: 1 953
Имаше една тема за майчино счетоводство, питай там.

Ще вървя да чета там, но тя пък мнооооого дълга тема  Crazy

# 260
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Дълга е , защото всеки пита, а рядко чете писаното по-напред.

# 261
  • Мнения: 1 953
Дълга е , защото всеки пита, а рядко чете писаното по-напред.

И аз мисля да питам. Как се четат 5 теми с по 50 страници и 6-та с почти 30  Tired

# 262
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
По-добре питай, защото постоянно се менят законите.  Peace

# 263
  • Мнения: 325
Спират майчинството - текста "пълна държавна издръжка" е отпаднал и в новите декларации пише само "детско завадение". За връщането на работа не знам.

# 264
  • Мнения: 5 026
Спират майчинството - текста "пълна държавна издръжка" е отпаднал и в новите декларации пише само "детско завадение". За връщането на работа не знам.
Точно така е! Спират ти майчинството ,но не могат да те накарат да се връщаш на работа до 2 години на детето. Така е по закон!Не си ли подписвала нещо при излизане в отпуска по майчинство? Аз да-там пише, че ще се връщам на работа на 15.02. Ама аз няма да се върна  Mr. Green

Атракция, какво поръча за Бужи? Аз съвсем вече се обърках какво да взема за Коледа. Май не мога добре да преценявам дали е малък или вече е голям за някой играчки  Confused
После ще ти разкажа  Wink

# 265
  • Мнения: 1 953
Спират майчинството - текста "пълна държавна издръжка" е отпаднал и в новите декларации пише само "детско завадение". За връщането на работа не знам.
Точно така е! Спират ти майчинството ,но не могат да те накарат да се връщаш на работа до 2 години на детето. Така е по закон!Не си ли подписвала нещо при излизане в отпуска по майчинство? Аз да-там пише, че ще се връщам на работа на 15.02. Ама аз няма да се върна  Mr. Green


Нищо не съм подписвала  Tired

Ето какво ми отговориха в онази тема  Sick

Цитат
За жалост щом пуснеш детето на ясла си длъжна да започнеш незабавно работа или да ползваш друг вид отпуск, например натрупан платен по време на майчинството.

# 266
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ама аз няма да се върна  Mr. Green
Ще се разделяш с професията ли?
За играчките кажи и на нас. Wink

# 267
  • Мнения: 1 953
Ама аз няма да се върна  Mr. Green
Ще се разделяш с професията ли?


Не, ще правят на Бужо сестричка  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 801
а това пък е мн тъпо както са го измислили в закона, да тръгнеш на работа в деня, в който дадеш детето на ясла - ми то има адаптивен период и майката и детето, още повече, че първата една-две седмици в яслата искат да си взимаш детето по обедно време...Аз смятам да тръгна на работа, едва след като детето ми се е адаптирало и е започнало да ходи по цял ден на ясла.....

# 269
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
а това пък е мн тъпо както са го измислили в закона, да тръгнеш на работа в деня, в който дадеш детето на ясла - ми то има адаптивен период и майката и детето, още повече, че първата една-две седмици в яслата искат да си взимаш детето по обедно време...Аз смятам да тръгна на работа, едва след като детето ми се е адаптирало и е започнало да ходи по цял ден на ясла.....
Tъпо е да,а ако искаш да излезеш в отпуск не може вднага.Трябва да имаш 10 раб дни. На моя колежка й разрешиха да работи 20 дни на полвин работен ден,че да може да си изпозва отпуската,която е натрупала от предишни години.

Общи условия

Активация на акаунт