КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов

  • 99 208
  • 381
  •   2
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей Д-ре!
Ще се опитам да бъда кратка Hug
Синът ми Михаил е на 6,5 год и е роден в 34 г.с с тегло 1600 гр заради тежка прееклампсия.  Не съм го водила на очен лекар след раждането, защото изобщо нямах представа за рисковете и последствията от преждевременното раждане. Не бах забелязвала да има проблеми. Като стана на 4 год започна да си превърта странно очите и да премига. Водихме го при доц Контрова във Варна и каза, че има мързеливо око, изписа диоптър -1, и да закриваме здравото око. Думите и бяха, че мързеливото око не е фатално, просто няма да може да работи професии където се иска 100%зрение. Направихме очилата, но окото така и не успяхме да го накараме да го закрива. Година след това отново на преглед при д-р Филева. Пак същото.
От скоро обаче пак започна този тик и аз реших отново да го заведа на лекар и ми казаха този път много страшни неща. Че е имал ретинопатия на недоносеното и от нея е увредено очното дъно и, че нищо не може да се направи. диоптъра е -1, но не отговаря на това, което вижда детето /не знам да ли правилно се изразих/ . И с него почти нищо не вижда. В амбулаторния лист е написала:
VOD=1.0   VOS=0.02с-2,Одс-1, Одц150=0,2         TOD=15  TOS=14 очни дъна: ДО - б.о, ЛО - папила - б.о, макула без фовеоларен рефлекс, няма центр.фиксация, съдове с придръпнат ход, 20/20-ДО 20/200-ЛО
Моля ви да ми кажете вашето мнение и да ме насочите към консултаия със специалист по ретинопатия на недоносеното! Благодаря предварително!

# 166
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Разбирам че сте от Варна а там има добре организирана група по ретинопатия на недоносеното. Обърнете се към д-р Николова в Очната болница. Иначе поради недоносеността в Лявото око на детето са настъпили промени които определят сегашното му състояние. За съжаление така описани те са необратими но и стационарни.

quote author=Анет link=topic=239260.msg6803638#msg6803638 date=1205327882]
Здравей Д-ре!
Ще се опитам да бъда кратка Hug
Синът ми Михаил е на 6,5 год и е роден в 34 г.с с тегло 1600 гр заради тежка прееклампсия.  Не съм го водила на очен лекар след раждането, защото изобщо нямах представа за рисковете и последствията от преждевременното раждане. Не бах забелязвала да има проблеми. Като стана на 4 год започна да си превърта странно очите и да премига. Водихме го при доц Контрова във Варна и каза, че има мързеливо око, изписа диоптър -1, и да закриваме здравото око. Думите и бяха, че мързеливото око не е фатално, просто няма да може да работи професии където се иска 100%зрение. Направихме очилата, но окото така и не успяхме да го накараме да го закрива. Година след това отново на преглед при д-р Филева. Пак същото.
От скоро обаче пак започна този тик и аз реших отново да го заведа на лекар и ми казаха този път много страшни неща. Че е имал ретинопатия на недоносеното и от нея е увредено очното дъно и, че нищо не може да се направи. диоптъра е -1, но не отговаря на това, което вижда детето /не знам да ли правилно се изразих/ . И с него почти нищо не вижда. В амбулаторния лист е написала:
VOD=1.0   VOS=0.02с-2,Одс-1, Одц150=0,2         TOD=15  TOS=14 очни дъна: ДО - б.о, ЛО - папила - б.о, макула без фовеоларен рефлекс, няма центр.фиксация, съдове с придръпнат ход, 20/20-ДО 20/200-ЛО
Моля ви да ми кажете вашето мнение и да ме насочите към консултаия със специалист по ретинопатия на недоносеното! Благодаря предварително!
[/quote]

# 167
Здравейте,
Моето момиченце е на 2,5 месеца. Нормално си расте детето вече сме над 5 кг. Забелязах обаче че вече втора седмица едното оченце има проблем. Долният клепач сякаш е много мек или няма мускул и се подвира надолу все едно под бузата. Като погледнеш детето едното око е 2 пъти по-голямо от другото защото все едно няма долен клепач. Интересното е, че този ефект се появява вечер. Става и след сън примерно спи от 18:00 до 20:00 и като се събуди го има. Мисля че не е от изморен клепач, а през деня го няма това провисване. Дали знаете за какво става дума или да се опитам да я снимам и да покажа снимки? Благодаря за вниманието предварително!

# 168
  • Мнения: 1 193
Здравейте, Д-р Константинов  Grinning
При нас проблема ( ако мога така, да го нарека), е следния: Имам детенце на 1г и 8м., от извесно време, като гледа телевизия ми прави впечатление, че понякога си присвива очичките и после ги отваря нормално. Все едно, ги настройва на някакъв режим. Не го прави винаги, не гледа много тв. Въпреки това, вчера мъжа ми я води при личната, за консулт, дали да я заведем на очен. Нейния отговор бил, че било нормално до 3-годишна, да прави така, понеже нещо още не им било доизградено на бебчовците. Да и се доверя ли (до сега не ми е поставяла неточни диагнози), или да потърся мнение на специалист?
Благодаря ви предварително   bouquet

# 169
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Ако окото на детето ви не сълзи и не се зачервява бъдете търпелива това състояниее ще премине. Дължи се на бебешките натрупвания под кожата които с времето ще изтънеят и клепача ще се оправи.
Здравейте,
Моето момиченце е на 2,5 месеца. Нормално си расте детето вече сме над 5 кг. Забелязах обаче че вече втора седмица едното оченце има проблем. Долният клепач сякаш е много мек или няма мускул и се подвира надолу все едно под бузата. Като погледнеш детето едното око е 2 пъти по-голямо от другото защото все едно няма долен клепач. Интересното е, че този ефект се появява вечер. Става и след сън примерно спи от 18:00 до 20:00 и като се събуди го има. Мисля че не е от изморен клепач, а през деня го няма това провисване. Дали знаете за какво става дума или да се опитам да я снимам и да покажа снимки? Благодаря за вниманието предварително!

# 170
  • Мнения: 1 158
Здравейте.
Почти на две години сте и може да направите първия профилактичен преглед.
Здравейте, Д-р Константинов  Grinning
При нас проблема ( ако мога така, да го нарека), е следния: Имам детенце на 1г и 8м., от извесно време, като гледа телевизия ми прави впечатление, че понякога си присвива очичките и после ги отваря нормално. Все едно, ги настройва на някакъв режим. Не го прави винаги, не гледа много тв. Въпреки това, вчера мъжа ми я води при личната, за консулт, дали да я заведем на очен. Нейния отговор бил, че било нормално до 3-годишна, да прави така, понеже нещо още не им било доизградено на бебчовците. Да и се доверя ли (до сега не ми е поставяла неточни диагнози), или да потърся мнение на специалист?
Благодаря ви предварително   bouquet

# 171
  • Мнения: 1 193
Здравейте.
Почти на две години сте и може да направите първия профилактичен преглед.
Здравейте, Д-р Константинов  Grinning
При нас проблема ( ако мога така, да го нарека), е следния: Имам детенце на 1г и 8м., от извесно време, като гледа телевизия ми прави впечатление, че понякога си присвива очичките и после ги отваря нормално. Все едно, ги настройва на някакъв режим. Не го прави винаги, не гледа много тв. Въпреки това, вчера мъжа ми я води при личната, за консулт, дали да я заведем на очен. Нейния отговор бил, че било нормално до 3-годишна, да прави така, понеже нещо още не им било доизградено на бебчовците. Да и се доверя ли (до сега не ми е поставяла неточни диагнози), или да потърся мнение на специалист?
Благодаря ви предварително   bouquet
Благодаря за консултацията, и съвета  Hug Ще взема мерки  Peace
Приятен уикенд и лека седмица   bouquet

# 172
Здравейте Д-р Константинов! Племенницата ми е на 1г. и 6м. Едното и око сълзи, но не се залепва. Тече бистра сълза. След консултация с офталмолог  диагнозата е  запушен слъзен канал. Но при взетия секрет от окото няма никакво отклонение на показателите. Възможно ли е да става въпрос за нещо друго? Моля кажете ми вашето мнение. Предварително благодаря.

# 173
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
По-скоро става дума за стеснен сл.канал и щом няма насложена инфекция лечение не се налага. С времето при растежа на главата се очаква каналчето да се разшири и до поеме сълзите!
Здравейте Д-р Константинов! Племенницата ми е на 1г. и 6м. Едното и око сълзи, но не се залепва. Тече бистра сълза. След консултация с офталмолог  диагнозата е  запушен слъзен канал. Но при взетия секрет от окото няма никакво отклонение на показателите. Възможно ли е да става въпрос за нещо друго? Моля кажете ми вашето мнение. Предварително благодаря.

# 174
  • Мнения: 800
Здравейте докторе, благодаря Ви, че отделяте от времето си за нас.
Дъщеря ми е на 4 г. и половина и криви едното оченце, заведох я на преглед при д-р Чернодринска - първият преглед беше с диагноза: астигматизъм и дясното око с диоптър, ще слагаме очила със закриване на очите, гимнастики и упражнения; разширихме зениците и на вторият преглед ни поставиха диагноза: никакъв астигматизъм и няма диоптър?! Предстои ни трети преглед след като се свият зениците напълно. На какво се дължи такова разминаване в диагнозите и трябва ли да се консултирам с друг специалист? Какво ще ми препоръчате?

# 175
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Какво да ви кажа освен заповядайте при нас за преглед и мнение за лечение. Детето ви е достатъчно голямо за да се изследва за да се определи точно за какво става дума!
Ако решите да дойдете при нас тел. ни е 9832028 за записване.
Здравейте докторе, благодаря Ви, че отделяте от времето си за нас.
Дъщеря ми е на 4 г. и половина и криви едното оченце, заведох я на преглед при д-р Чернодринска - първият преглед беше с диагноза: астигматизъм и дясното око с диоптър, ще слагаме очила със закриване на очите, гимнастики и упражнения; разширихме зениците и на вторият преглед ни поставиха диагноза: никакъв астигматизъм и няма диоптър?! Предстои ни трети преглед след като се свият зениците напълно. На какво се дължи такова разминаване в диагнозите и трябва ли да се консултирам с друг специалист? Какво ще ми препоръчате?

# 176
  • Мнения: 800
Благодаря, ще се възползвам от предложението ви, но след като направим и третия преглед, поне да ви донеса всички изследвания, но определено преди да вземем или не очила ще имам нужда и от вашето мнение

# 177
  • Варна
  • Мнения: 60
Здравейте! пише Ви една притеснена мама. става въпрос за сина ми, който е на 1г.9м. от окло 4-5 месеца му се появиха тикове на очичките, премигва. В началото не се притесних особено, но напоследък тези тикове зачестиха. Преди 2 дни падна и си пукна главата за втори път, залепиха я както предния път, не е повръщал губил съзнания или да и бил по сънлив. Притеснена потърсих мнението на невролог, който каза че детето е добре и че за него това не е проблем /но не му е правил ЕЕГ/, отидохме и на очен лекар, но там прегледа беше неуспешен, защото малкия плачеше и не даде да му погледнат очичките на апарата. Очната лекарка сподели и тя мнението, че това е тик да не се притеснявам, щяло да отшуми! Та въпроса ми е има ли място за притеснение и това нормално ли е при малки деца? Да споделя, не ходи на ясла, нормална бременност, нормално раждане! Всъщност притеснителното за мен е, че преди да заспи и след като се събуди/понякога и през деня/, почти винаги първата работа му е първо да започне силно да присвива очички няколко пъти и след това си ги разтърква и се оправя, а премигването е през деня няколко пъти! дали това е някакъв симптом, че детето има проблем с очите? Телевизора е по цял ден включен, но той не гледа към него освен ако не дават реклами /филмчета не обича да гледа/.
 

# 178
  • Мнения: 21
Здавейте Д-р Константинов!
Детето ми е на 1,5 месец, знам че е още много рано за някаква диагностика, но от няколко дни забелязах, че при опити да се фокусира в даден предмет лявото или дясното оче се преместват към нослето. При движение на ляво или на дясно няма проблеми, движат се симетрично. Единствено когато гледа напред се появява този проблем. Прочетох в интернет, че това е нормално при кърмачетата, но все пак доста се притесних.
Благодаря Ви предварително.

# 179
  • Мнения: 2 641
здравейте д-р  Константинов,

бебето ми е на 3 месеца. в родилното направи гноен конюктивит но така и не изолираха нещо. за 2 месеца 2 пъти капахме Тобрекс 3 по една капка за 8 дни , но ефект нямаше. вярно секрета намаля, но остана. заведох го в детска очна клиника където за мой ужас ме уведомиха че не взимали очен секрет за изследване !!! взех го аз някакси. от цибалаб изолираха умерено количество стафилококи коагуласе и е почти резистентен на всичко. занесох изследването в очна клиника пак и ни предписаха Окацин. но това което пише в листовката на Окацина силно ме притеснява. Въпроса ми е трябва ли да капя тези капки въобще /окото секретира всеки ден нещо жълто-зелено но по малко и не слепва сутрин, сам си отваря окото и няма пренесена явна инфекция на другото око/ и къде в София се взима очен секрет и в коя лаборатория ще съм сигурна за резултата? изобщо какво бихте ме посъветвали освен да правя масажи за евентуален запушен слъзен канал в тази ситуация?

Много ви благодаря

и един подвъпрос - издира си с нокти видимо роговицата на окото 1-2 пъти - трябва ли да му капна в такъв случай някакви капки за да не стане инфекция?

пак благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт