Канада - 19

  • 24 962
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
Здравеите мили мами! Може и мен да ме впишете при монреалските мами. Тук сме вече втора седмица. Бебка е добре. Миличката се стряскаше на сън след полета, но вече бсичко е наред.
Желая на всички лек ден и успешна седмица  bouquet Peace Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
Набързо да се включа с мойте патила около гестационния диабет. Нали се амбицирах да разказвам поетапно, най-ве4е защото няма никакво инфо, а диагнозата не е никак весела.
Вече се чувствам малко по-спокойна и малко по-философски настроена. На диета успях да издържа то4но 10 дни и на десетия ден захарта ми изведнъж стана 9, така както си бях на диета. Из4аках още два дни, положението не се подобри, и се обадих на диабетния център. Те пък направо запо4наха да ми се карат, защо съм 4акала толкова, ама... и с две думи ве4е от 2 седмици съм на инсулин, хап4етата вредяли на бебето. Бия си инсулин с писалка4-ри пъти на ден, и си меря захарта 4етири пъти на ден, освен това пак съм на строга диета, при, която ми е разре6ено определено коли4ество въглехидрати, които да консумирам на 6 пъти през деня, без зна4ение какви въглехидрати, в смисъл мога да ям и обикновен шоколад, но в рамките на допустима доза за определения час.
В на4алото захарта много варира6е, на 3 пъти ми увели4аваха дозата с по-малко, сега пак от време на време се увели4ава. Важното е, 4е полу4авам навременна грижа и внимание, в смисъл за най-малкото мога да им звъня и са много внимателни.
Обстетришънката каза,4е ми предстои планово, предизвикано раждане по естествен път седмица преди термина, т.е. ще посрещаме Нова Година в болницата живот и здраве:) Ще насро4и датата след видеозон един месец преди термина- в на4алото на декември. Това ме устройва идеално. Вси4ки доктори казаха, 4е вероятността да остана диабети4ка е 5%- ще ми се да им вярвам, дано са прави.
Весела седмица на вси4ки.
х х х

# 47
  • Мнения: 24
Привет на всички мами!
Коконка, стискаме ти палци всичко да мине добре и дано след раждането се отървеш от инсулина и диетата.
Ние се стягаме за ваканция и около седмица няма да мога да чета и да пиша във форума - ще ми липсва това удоволствие.... Но пък после се надявам да имам интересни неща за разказване  Party
Да кажа и за кашата - усатнових, че моят мъник я харесва, когато е по-редичка. Явно трябва да е консистенция по-близка до млякото, може би защото малко забавих захранването и той е свикнал само на мляко...

# 48
  • Мнения: 319
AAlexa, според мен всичко си е до детето. Аз започнах захранването с каша на 5 месеца и 4 дни, и се оказа, че Флоранс я харесва по-гъстичка. Няма да ти разправям какво плюене настава, когато е рядка Sick Започнах да я сгъстявам и тя започна да я харесва. Тъй че не мисля, че има значение кога си захранила Peace Приятна ваканция ти желая wavey Ние след точно 1 месец заминаваме за Бг (даже вече е 1 месец без 1 ден Peace).
Абе как забравих да ви се похваля: Флоранс вече има 2 зъбчета tooth Не са излязли нацяло, но са пробили нацяло. Много леко понесе избиването им, усетих че ще има зъби чак като й пипнах венеца и ми боднаха 2 точки, 2-те зъбчета се показаха заедно. Нито беше побелял венеца, нито подут. Не е била нервна или нещо такова. Е, докато избият нацяло имаше 1-2 нощи в които се будеше малко по-начесто, ама това е поносимо Peace Дано и с другите зъби да е толкова леко положението  Praynig
Лека ви нощ от мен 1countingsheep

# 49
  • Мнения: 417
Пчеличка, Честити зъбчета !!!  newsm10
Да са здрави и бели Simple Smile

Коконка, много леко да мине последната права и с появата на бебо/ка да изчезне и диябета. Моя приятелка имаше диабет по време на бременност, но всичко се нормализира след раждането.

AAlexa, приятна ваканция! Весело да си изкарате и много да има да разказвате като се завърнете!

juli_3, Добре дошла!

Да попитам захранилите/ захранващи мами - Ние се започнахме, но малкия от 1 седмица нещо се продриска. На ден сменям памперси като луда, сигурно 10тина. Жизнен е, нямаше апетит миналата седмица, но сега папка с удоволствие. Пробвахме сладките картофи, тиква и онзи ден морков. Аз мисля, че е от тиквата. Какво според вас мога да направя да му "сгъстя" акото? В неделя сме на доктор и ще взема и неговото мнение, но реших да ви питам и вас.

# 50
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Дензълче принципно пюрето от морков е запичащо ама може при вас да действа наопаки. Оризовата каша как ви действа? Ориза също е запичащ.

# 51
  • Мнения: 3 034
момичета, кажете моля ви откъде си взехте стерилизатор, кои са добри (и като цена) и как изглеждат, защото обикаляме за бебешките неща, но не сме видели още такова нещо  newsm78

Еми в Отава, би ли казала как мина при теб раждането, защото нашето бебе е в същата позиция, в която беше и твоето - по ширината на корема ми, докторите казват че можели да го обърнат, при теб така ли стана? благодаря  Hug

# 52
  • Мнения: 313
simplyaven
аз ползвам ето този стерилизатор  -купен е от Walmart за около 20$ без бутилки
http://www.amazon.com/First-Years-Microwave-Sterilizer-Soothie/d … 53605&sr=1-17
за бутилки  - Playtex Drop-ins  - eto toka izglejdat
 http://www.amazon.com/gp/product/customer-images/B00008614F/ref= … =UTF8&index=0 - мия и стерилизирам само бибероните 1-2 пъти дневно (купих си допълнително още 2 и стават общо 6 биберона Simple Smile ) това много ме улеснява, понеже бебето е на смесено хранене и доскоро си ядеше на всеки 2,5-3 часа - и през нощта, а  и аз съм човек.
Бебетата ги обръщат с някаква манипулация - моето беше седалищно и планираха такова обръщане, ама той взе, че се завъртя сам 2 седмици преди да се роди

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 17:39 от petitepeste

# 53
  • Мнения: 319
Дензъл, Флоранс също имаше разтройство по едно време, но аз още не бях я захранила, и й давах само оризова вода, по съвет на форумски мами (доколкото си спомням варих 2 супени лъжици ориз в около 500мл вода). Но при нас беше 5-6 пъти дневно, и педиатъра каза че е съвсем нормално за бебе, което е само на кърма. За разтройство се смятало когато е поне 10 пъти дневно, както ти си писала. Тъй че не мога много да помогна. Само да допълня, че Флоранс се спече като панел когато започнах да й давам оризовата каша, хем беше в много малки количества. А откакто сме започнали пюретата, нямаме никакви проблеми. Тъй че пробвай с оризова вода ако искаш, пробвай с оризова каша, пък дано се получи Peace
Стерилизатор - аз не съм ползвала, тъй като доста време Флоранс беше само на кърма. Когато се наложеше да давам изцедена кърма от шише, просто изварявах шишето и биберона. Но все пак не ми се налагаше да стерилизирам шишета на всяко хранене. Ако на всяко хранене се ползва шише, може би си заслужава, в моя случай тоя уред не ми трябваше, затова и не си купих.

# 54
  • Мнения: 270
Дензъл, когато Алекс имаше разстройство (по това време бяхме в България), лекарят ми каза да му давам адаптирано мляко ALL 110 на Nestle, но да го правя не с обикновена, а с оризова вода. Детето се оправи за един ден. Това мляко го има и в Канада.

# 55
  • Мнения: 417
Мама Десислава, Пчеличка, Шемет Невероятен - благодаря ви за отговорите!!!

Вече сме по-добре - все пак има какво още да се желае Praynig

А що се отнася до смяната на формулата - опитах да му дам на Енфамил за 6+, т.е с повечко калций. Дали новата формула и тиквата, но според мен формулата не му понесе ( поне така мисля). Той е малко чувствителен при смените на млякото. Върнах му Енфамила, който ползвах и отделно давам морков, оризова каша. Нестлето се опитах да му го дам още като беше много мъничък, но хич не му понесе. ... абе много сме претенциозни  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 3 034
petitepeste , p4eli4ka , благодаря ви   bouquet сега знам за какво да гледам! не е и скъп, така че ще си го взема  Simple Smile

то и нашето бебе може да се обърне, но аз се чудех как ги обръщат и дали се получава всеки път, че иначе казаха секцио  newsm78

# 57
Здравейте, мами от Канада!

Може ли да ми помогнете с избора на педиатър в Торонто ?
Търсенето на семеен лекар ми отне доста време, защото се оказа, че повечето не приемат нови пациенти. Пробвах да намеря и педиатър, но се сблъсках със същия проблем: в интернет инфото за лекари, които приемат нови пациенти не се опреснява често и тези, на които се обадих, вече не приемаха нови пациенти Sad . Според семейния лекар, който намерих, нямаме нужда от педиатър, но аз не мисля така. А и той не можа да намери съответствие на всичките Бг ваксини с Канадските, защото някои от тези, които са бити в Бг, са 3 ваксини в 1 инжекция. Нашата дъщеря е на 22 месеца и искаме да сме наясно с това какви ваксини още й трябват, за да може да бъде приета в детска градина, а и е по-добре педиатър да си я наблюдава. То и детската градина е нещо много сложно и много скъпо, но и това трябва да осигуриме, защото бих искала и аз да работя...
Благодаря

# 58
  • Мнения: 313
denzul , на каква възраст започна да захранваш? Аз също започнах с Нестле и сега давам Енфамил

# 59
  • Мнения: 919
ppi, педиатър е трудно да се намери наистина, но и не ти трябва кой зае колко ако детето няма някакви хронични проблеми или някакви заболявания. Ние редовно пропускаме визитите при нашата педка или да кажа пАТка защото само ми вдига кръвното с глупости.
Контролните прегледи са на 6м и даже на година след 2 годинки.
За ваксините, мисля че ваксините които се поставят в бг са повече от тукашните. За приемане в учебно заведение не е задължително да е ваксинирано детето! Още повече, най-вероятно никой няма да те пита на тази възраст. Ако си ЗА ваксините и се страхуваш да не пропуснеш някоя, личният лекар е длъжен да следи имунизационния календар  да постави необходимите ваксинации. Можеш също да се обадиш в Торонто хелт и да ги попиташ какво има да ви се слага допълнително. Само си имай едно на ум, че тук обичат да се презастраховат и може да ви назначат повече ваксини отколкото са необходими.

simplyaven, обръщат ги, но чак накрая, като майката е подготвена за секцио по спешност ако нещо се обърка при манипулацията.
И моята сладурана се обърна по късничко, при нас мсля че помогна да и пускаме музика и да и говорим в долната част на корема Laughing Също има разни упражнения които можеш да опиташ.
И най-важното е да вярваш че ще се обърне Naughty

Общи условия

Активация на акаунт