? за новото строителство.

  • 16 714
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 897
Колкото до загубата на светла площ си права.Но се опасявам,че тази техника тепърва ще навлиза в новото стротелство.

Да,така е.И аз се опасявам от същото.
Всъщност тя май си е нявлязла вече.  newsm78

# 76
  • Мнения: 1 204
някой да ми препорьча строител в София  Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 23 014
Феър Плей май строят добре,но не го казвам от опит.

# 78
  • Мнения: 1 404
.Слагането на топлоизолация зад гипсокартона е напълно излишен разход, т.к. при нас външната топлоизолация за новото строителство е задължителен норматив,а тя е достатъчно ефективна.
За мен фирма, която държи на името си, на качественото изпълнение на обектите си и на коректност спрямо клиентите си не би си позволила да издаде апартаментите  си с такава степен на завършеност.
Аз си сложих шумоизолация,а тя се оказа,че задържа и доста от топлината в една от стаите.Не съм слагала допълнително топлоизолация.Колкото до загубата на светла площ си права.Но се опасявам,че тази техника тепърва ще навлиза в новото стротелство.
Каква шумоизолация си сложи и доволна ли си от нея?Ние сме с гипсокартон в спалнята,но съседите са с малко дете и всияко се чува,а докато приспивам Ния направо е ужас.Готова съм сама да лепя,само да престане това Mr. Green

# 79
  • Мнения: 23 014
Каква шумоизолация си сложи и доволна ли си от нея?Ние сме с гипсокартон в спалнята,но съседите са с малко дете и всияко се чува,а докато приспивам Ния направо е ужас.Готова съм сама да лепя,само да престане това Mr. Green
Прилича на вата за топлизолация,но се оказа,че трябва да се безшуми цялата стая,тавани,стени,под...иначе има резонанс и пак се чува.Ние сложихме само на общата стена със съседите и не се реши проблема.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 113
  Страхотна тема! Аз също съм за новото строителство,въпреки споменатите вече минуси.За панелка дума да не става,а минуса на старата тухла е,че трябва да се кърти това което не ти харесва  и се отваря много работа за много пари.

  Само едно не разбирам ако може някой да разясни:Какво е положението с мазето,защото искам да купя апартамент,а няма мазе към него,това ок ли е ?

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Не може да няма мазе. Строителните норми изискват към всяко жилище да има отредено мазе/таванско помещение. Друг е въпросът, че не е към А1 да е прилежащо М1, към А2-М2 и т.н., ами купувачите си избират- на кой му се плаща за по-малко и на кой за по-голямо мазе, защото обикновено цената се калкулира отделно, така както за общите части.

# 82
  • Мнения: 734
  Страхотна тема! Аз също съм за новото строителство,въпреки споменатите вече минуси.За панелка дума да не става,а минуса на старата тухла е,че трябва да се кърти това което не ти харесва  и се отваря много работа за много пари.

  Само едно не разбирам ако може някой да разясни:Какво е положението с мазето,защото искам да купя апартамент,а няма мазе към него,това ок ли е ?

На нас една строителна фирма ни предлагаше няколко апартамента. При тяхното строителство имаше някои апартаменти с и някои без мазе. Тези, които бяха без мазе имаха килер с подобна големина. Така че се опитваха да компенсират по някакъв начин....

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 113
 Благодаря ви за отговорите!
 В крайна сметка се оказа,че мазе има на кота 0,което е още по-добре!

# 84
  • Мнения: 1 427
Бях пред тази дилема преди 2 години. Исках да си купя жилище за около 40000евро,готово.Във Варна  тогава за толкова се продаваха големите тристайни панели/хубави времена бяха.../. И се почна едно обикаляне,половин брокер станах,огромни сметки за телефон,потроших си колата да ходя по огледи Mr. Green За 3 месеца се нагледах на апартаменти. ooooh! Е,нямаше такъв апартамент какъвто исках...А и като сметнах колко ще ми струва основният ремонт...още поне 10000 отгоре и се отказах от панелите.Обиколих няколко строителни фирми-наистина избора на етажи и изложения е много по-добър.Намерих точно апартамента на мечтите си,за същите пари като за стар панел. Три нормално големи спални,22м2 дневна с бокс,2 тераси,баня,тоалетна,килер,югоизточно изложение- всички помещения са с нормални размери. Изчаках,но поне сега предстои да се нанеса в жилището, което винаги съм искала и да си го направя отвътре по мой вкус . Все пак жилище се купува един път в живота и ще се ползва поне още 50 години,та затова съм твърдо за новото!!!

# 85
zdraveite na vsi4ki, tursia si normalno tristaino jilishte vuv varna. daime mi suvet za stroitelni firmi ot koito moga da o4akvam ka4estveno stroitelstvo i  6to gode razumni ceni.
predvaritelno blagodaria

# 86
  • Мнения: 10
zdraveite na vsi4ki, tursia si normalno tristaino jilishte vuv varna. daime mi suvet za stroitelni firmi ot koito moga da o4akvam ka4estveno stroitelstvo i  6to gode razumni ceni.
predvaritelno blagodaria

Здравей! Най-добре потърси някоя голяма строителна фирма, която вече се е доказала. Не купувай на зелено или ако ти се наложи това, задължително се консултирай с адвокат. В договора трябва да има задължително неустойки и една част от сумата доплащай след получаване на разрешение за живеене. А конкретно за име на фирма - НИКОГА  "Евродом 1" ЕООД, управител Петя Стоянова. По-некоректни (да не кажа лъжливи) сигурно никъде няма да намериш! Успех!

# 87
  • Мнения: 1 427
Manaus,Orchid

# 88
  • Мнения: 537

А някакви отзиви за ДЕКАЗ ООД - Варна?
Последната им сграда е "Чаира".
Започват на "Пискюлиев".
Имате ли наблюдения за качество, коректност, срокове?

Общи условия

Активация на акаунт