Тема помощ за почистване - професионални съвети

  • 36 738
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 849
borkata3000, професионализма е в това от нищо нещо да направиш, в случая упорити петна да махнеш с обикновен препарат... Wink
Но нищо де аз ще се радвам да кажеш имената на професионалните препарати  Grinning
Аз имам въпрос как се пере напишкано, кръв и кафе, поне аз до сега не съм намерила препарат който да ги сваля добре?

Е хайде и аз като "професионалист" да се изкажа...  Laughing

Перманентния маркер пада с меглио.
За пвц дограмата - разреждаш кислол, слагаш ръкавици, вземаш една гъбичка и търкаш леко...после веднага бършеш с парцал, че като се втвърди махане няма...

baibibi, на твое място ще рекламирам паркета! Това е безумие от ламиниран паркет нищо не можеш да свалиш без да го издраскаш!


Ako  се явим в някой частен дом и започнем от нищо нещо да правим или да работим с Medix, Cif, Белина, Кислол и там други "ефективни" препарати, надали пак ще отидем там. Професионализма съвсем не е това, което твърдиш. Това е амотьорство.  Wink
Кафе, кръв, както и мазнотии от дамаски ги сваляме с Carpett Shampoo. Почти няма петна, които да му устоят.

Цитат
За пвц дограмата - разреждаш кислол, слагаш ръкавици, вземаш една гъбичка и търкаш леко...после веднага бършеш с парцал, че като се втвърди махане няма...
С кислола има голяма вероятност ако има наранявания по боята на дограмата, нараняването да се раздуе и разшири. И да повредиш боята. Най-вероятно си нямате представа колко тънък е слоя боя върху дограмата и как лесно се надрасква и поврежда. По-добре търкайте повече, от колкото да използвате незнайни препарати с незнайни странични ефекти.

Цитат
baibibi, на твое място ще рекламирам паркета! Това е безумие от ламиниран паркет нищо не можеш да свалиш без да го издраскаш!
Ламинирания паркет волно се драска трудно. Неволно лесно! Действай смело с макетното ножче.

Борка, ти май се засегна, извинявай!
Професионализъм за мен е да се познава химичния състав на препаратите, а тези които се продават в търговската мрежа са просто с по ниско ph или силно разредени.

Ползването на кислол, не е незнаен препарат с незнайни свойства. В случая се говореше за PVC дограма, която няма да се повреди от киселината, но ако беше алуминиева, не бих го препоръчала в никакъв случай.
А повярвай ми в града който аз съм работила често от дограмата се сваля не само латекс, а и фасаген, който не пада с вода...А търкането с макетното ножче изисква голяма прецизност, която се придобива и не мисля, че е възможно човек който за първи път се захваща с това да не  нанесе поражения първо по собствените си ръце след това и по повърхността която почиства...

А ламиниран паркет лично съм драскала и с макетно ножче (професионално ножче за стъкла) и с гъбичка ....

Много ти благодаря за препоръчания препарат за почистване на кръв и напишкано, но ме се струва, че всички препарати за почистване на килими са Карпет Шампоо, разликата е, че имат букви и цифри след името  и ph то разбира се.... Благодаря все пак.


nadezda isabel, предлагам ти разреден кислол, като мажеш само петното и обираш веднага с кърпа, и внимаваш да не отиде по фугите, за да не паднат. Работи се с ръкавици. Но първо пробваи само с вода! Кислола е само за най-упорите петна.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 13:58 от migito

# 31
  • София
  • Мнения: 204
на мен ми се струва,че borkata3000 иска да си прави реклама,а не да е от помощ Thinking

# 32
  • Мнения: 81
Дайте съвет как се почиства мрамор.  Подът на целият ни апартамент е в мрамор-бял. И най-малката мръсотия си личи. Ползвам специални препарат за мрамор, който разтварям във вода и със стирката почиствам, но нещо не съм доволна от този метод.

# 33
  • Мнения: 1 849
 vesela13, в какъв смисъл не си доволна? Остават следи след стирката, или самите петна остават, какъв вид е замърсяването, органично, мазнини, прах от обувки...?

# 34
  • Мнения: 81
Остават петна, които са "просмукани" в мрамора. Когато махна килима  има огромна разлика там където е бил./там и бяло, а  мрамора е светло сив./ С гъба, топла вода и прах за пране започвам да търкам и мръсотията излиза. Това го правя на няколко месеца. Ако има друг начин бих пробвала.

# 35
на мен ми се струва,че borkata3000 иска да си прави реклама,а не да е от помощ Thinking
Нека пишем грамотно!
Аз работя във фирма за почистване. Къде, конкретно, й направих реклама? ooooh!
Виждам, че си давате добри съвети, така че смятам да посещавам темата по-рядко.

# 36
  • София
  • Мнения: 169
Моят въпрос е свързан със следното: правихме ремонт съвсем наскоро, съответно лепихме и плочки. В банята и тоалетната са с лошо качество ( разбрахме го късно), а в коридора и в кухнята са със сравнително добро. Въпросът ми е свързан отново с фугите - след доста търкане и опити за чистене с какви ли не препарати, все си седят като мръсни и износени, изобщо не личи, че са прясно сложени. Според мен дори си изгубиха и цвета. Поправимо ли е това и ако да, как? Ще помоля девойката, която дава професионални съвети да ми прати координатите на фирмата на лични, защото май ще ми се наложи да ползвам тяхната услуга. Предварително благодаря.

# 37
  • Мнения: 784
Борката, този форум е най-голямото стълпотворение на женоря в републиката и тук всичко можеш да прочетеш! Ама много не ни се вързвай, защото мнението ти е полезно не само за тези, които са писали по темата - виж само колко са я прочели!

Разчитам да ми помогнеш и на мен с някаква идея:
За да предпазя паркета от замърсяване при един ремонт, сложих върху него найлони и ги залепих с хартиено тиксо (онези хартиени лепенки, които се ползват за ограничаване при боядисване и т.н.) Лепенката се оказа обаче някаква фалшива и след като я махнах остана много грозна следа от лепилото по паркета. Като се опитам да я почистя се нарушава лаковото покритие на паркета и се надрасква. Чудя се вече с какво да го махна това лепило, без да повредя паркета newsm78

# 38
  • Мнения: 1 849
Моят въпрос е свързан със следното: правихме ремонт съвсем наскоро, съответно лепихме и плочки. В банята и тоалетната са с лошо качество ( разбрахме го късно), а в коридора и в кухнята са със сравнително добро. Въпросът ми е свързан отново с фугите - след доста търкане и опити за чистене с какви ли не препарати, все си седят като мръсни и износени, изобщо не личи, че са прясно сложени. Според мен дори си изгубиха и цвета. Поправимо ли е това и ако да, как? Ще помоля девойката, която дава професионални съвети да ми прати координатите на фирмата на лични, защото май ще ми се наложи да ползвам тяхната услуга. Предварително благодаря.

За да може някой да каже дали е възвратимо или не, трябва да кажеш с какви точно препарати си чистила, за да може да се прецени реагирали ли са с плочките или това което виждаш е остатък от строителните материали.


Борка, извинявай отново ако съм те засегнала, взех те на майтап, защото и аз си мисля,, че си правиш реклама. Изказвания от типа "Аз съм професионалист"и "ох, аз не мога да съм много полезен, защото работя сам с професионални препарати.." на много от нас биха прозвучали, "Ако имаш проблем пиши на ЛС"...
Виж професионалните препарати на нашия пазар са 90% менте, особено тези за пране и почистване строителни материали. И за да постигнеш добър ефект на чистене е необходимо да си малко по-на ти с химията... Работила съм пет години в тази сфера и съм пробвала какво ли не и все още не мога да кажа, че знам всичко или, че бих изчистила всичко, не защото не познавам препаратите, знам почти всички магазини в София за консумативи...
Сега ще попиташ, "Ти не си ли правиш реклама?", не не си правя, защото моята фирма е в дълбоката провинция. Когато съм давала съвети във форума никога не съм афиширала, че са професионални.
Борка, няма какво да се правиш на ощипана кокона, ако искаш да бъдеш от полза на жените бъди, нито аз, нито ти можем да бъдем съвършени и да знаем всичко, така, че можем да си бъдем полезни един на друг и най-вече на хората! И ако целта ти е била наистина да помагаш, аз вярвам, че ще го правиш и за напред!
  bouquet

ЕДЕЛВАЙС, можеш да пробваш с препарат за стъкла, който съдържа повечко амоняк, ако не пробвай с Меглио, но го остави да подейства малко и после лекичко търкаш с грапавота на гъба, но леко. Двата препарата не ги смесвай, работи или с единия или с другия.

# 39
  • София
  • Мнения: 204
ЕДЕЛВАЙС,пробвай с памуче натопено в олио.По този начин отстранявам лепкави етикети от чаши,чинии и пр.Може и при теб да свърши работа.Тъй като паркета е лакиран,няма опасност да го повредиш!

# 40
Моят въпрос е свързан със следното: правихме ремонт съвсем наскоро, съответно лепихме и плочки. В банята и тоалетната са с лошо качество ( разбрахме го късно), а в коридора и в кухнята са със сравнително добро. Въпросът ми е свързан отново с фугите - след доста търкане и опити за чистене с какви ли не препарати, все си седят като мръсни и износени, изобщо не личи, че са прясно сложени. Според мен дори си изгубиха и цвета. Поправимо ли е това и ако да, как? Ще помоля девойката, която дава професионални съвети да ми прати координатите на фирмата на лични, защото май ще ми се наложи да ползвам тяхната услуга. Предварително благодаря.
В къщи имам същия случай - наложи се част от плочките да се редят година след първите. Стария фугин си остана със свеж цвят, докато новия изглежда като 20 годишен. Взел съм си "Фугафикс" и ще пробвам какъв е ефекта му и тогава ще споделя. Търкал съм ги с твърда четка една по една, с какви ли не препарати, останаха си доста зле изглеждащи.
Ако под "девойката, която дава професионални съвети" имаш предвид мен, аз не съм девойка. Wink

# 41
 И аз като vesela13 имам проблем с почистването на мрамор,но при мен е в банята. Пробвах много и различни препарати за почистване на мрамор, но за съжаление безрезултатно-изобщо не личи,че съм чистила. vesela13, ето два варианта,които пробвах, може да има ефект при теб:
1.10гр. боракс се разрежда със 100мл. хладка вода и започваш да търкаш с домакинска четка;
2.поръсваш с готварска сол, поливаш с винен оцет и отново с домакинската четка.
  Sad Е, аз търках до припадък и нищо, но петната са доста стари,просто свеки не е почистила навреме и сега е много весело.

# 42
  • Мнения: 1 630
Някой има ли идея как да махна хаптиено тиксо от дървена и пластмасова дограма?
От това тиксо, което е за боядисване и по принцип много лесно се маха, но ремонта много се проточи и е залепнало като за световно
 

# 43
И аз имам питане към borkata3000
Купих си холова гарнитура светло жълта дамаска . Естествено я нацапахме и си купих препарати за почисване на дамаски - Вениш, Бингола ,Медикс - на 2-3 седмици средно я почиствамРазтварям от препарата в малко вода и търкам с гъба или парцал. Петното се изчиства но отдолу дунапрена се е намокрил и тъй като дамаската е светла се вижда намокрения дунапрен който като изсъхне не изчезва а си личат очертанията докъде е било мокро . Тоест проблема не е в петното то е изчезнало , проблема идва от намокрената част с препарат която като изсъхне е образувала петно на дунапрена отдолу и през дамаската личи. Как да го почистя

# 44
  • Мнения: 1 849
И аз като vesela13 имам проблем с почистването на мрамор,но при мен е в банята. Пробвах много и различни препарати за почистване на мрамор, но за съжаление безрезултатно-изобщо не личи,че съм чистила. vesela13, ето два варианта,които пробвах, може да има ефект при теб:
1.10гр. боракс се разрежда със 100мл. хладка вода и започваш да търкаш с домакинска четка;
2.поръсваш с готварска сол, поливаш с винен оцет и отново с домакинската четка.
  Sad Е, аз търках до припадък и нищо, но петната са доста стари,просто свеки не е почистила навреме и сега е много весело.

А пробвала ли си с хлорсъдържащи препарати (WC препарати или тризон)? Но преди това, какви петна има по мрамора?

И аз имам питане към borkata3000
Купих си холова гарнитура светло жълта дамаска . Естествено я нацапахме и си купих препарати за почисване на дамаски - Вениш, Бингола ,Медикс - на 2-3 седмици средно я почиствамРазтварям от препарата в малко вода и търкам с гъба или парцал. Петното се изчиства но отдолу дунапрена се е намокрил и тъй като дамаската е светла се вижда намокрения дунапрен който като изсъхне не изчезва а си личат очертанията докъде е било мокро . Тоест проблема не е в петното то е изчезнало , проблема идва от намокрената част с препарат която като изсъхне е образувала петно на дунапрена отдолу и през дамаската личи. Как да го почистя

По-добре е в този случай да използваш перяща прахосмукачка. Е, ако нямаш за да не личат изпери целия диван Wink (това в кръга на шегата)

Общи условия

Активация на акаунт