Как можем да променим това?

  • 5 426
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 214
Трудно ми е -сега се уча да ям здравословни зърнени храни, а на детето предлагам от време на време и гледам да не забравя да предлагам и след поредния отказ.Засега още не е прояла овесени ядки натурални,а само в мюсли със сушени плодове /микс/ и то в доста малко кол-во,за съжаление.
Да,трудно е да преодолееш вече създадените хранителни навици.
Отговор на многото въпроси тук.
Искам пак да подчертая аз не налагам мнението си на никой, само че са сещаме за здравословно хранене чак тогава когато се  налага.
И наистина няма как детето ти да яде Елда когато в къщи мирише на припечена филийка която си я направила за себе си.
Детето ми яде това което ям аз.  А аз ям всичко (даже лютеница преди месец проядох) но наблягам на това което е здравословно което ще помогне за изграждане на хранителните навици на детето ми.

Цитат
Децата могат да ядат полезна храна и без да ядат каши  . Защото единствения начин деца на 7 години да ядат каша е майките и бащите им да я ядат, а ние не ядем такива неща! И сори, но няма и да проядем   ... аз правя за закуска в Събота и Неделя палачинки ... защото искам да доставя удоволствие на семейството си!

Удоволствие понятие относително, ако беше видяла днес сутринта как Еми яде варени ръжени ядки с извара и мед никога не би казала че са мъчи детето Laughing Peace

# 46
  • Мнения: 46 526
newsm78 Кое за разлика от кое? Може ли малко пояснение - конкретно - с какво е вредна една филия хлаб, намазана със сирене например???

Микроелементите, антиоксидантите, витамините и фибрите, от които имаме нужда и заради което се налага да ядем зърнените храни почти лиспват във фините брашна, при тях се отстранява обвивката и зародиша на зърното (в които са въпросните необходими елементи) - от тези фини брашна се прави белият хляб. С 2 думи, приемането на изделия от фино брашно не носи нищо на организма, освен ненужни калории.

Разбира се глезенето в събота или неделя, както и по празници е приемливо, но не всекидневно приемане.

winter е права за личния пример, всекидневното ни меню не включва хляб, шоколади и т.н., не се купува просто.

# 47
  • Мнения: 17 407
Да, личният пример, разбира се. Аз обаче не мога да си представя да ям варени ядки с извара и мед, камо ли да уча дъщеря си. Колкото и здравословно да е, ако аз не бих го яла, няма да предложа и на децата. И друг път съм писала за познато дете на 3г, чиито родители държат да яде каши и подобни. Гледа като невидяло другите деца, като излезе навън и иска от всичко.

Ничщо лично към Никол и  winter, опитвам се да обясня, че не е толкова просто това, дето го искате Peace

# 48
  • Мнения: 46 526
... Ничщо лично към Никол и  winter, опитвам се да обясня, че не е толкова просто това, дето го искате Peace

Не е просто разбира се, даже е трудно понякога  Confused Миналата година след гостуването през лятото насам беше свикнала със суха храна, изпразних всичко "сухо" от хладилника, изкара известно време на мляко и банани и нещата се върнаха по местата.

За детето на товите познати - ако е било напълно ограничавано, от там идва. Трябва да се запознае с тях, когато е на около 2 години, с изграден горе долу вкус, да знае, че са достъпни (извън основните хранения), а не строго забранени, тогава вече няма да са толкова интересни. Винаги съм купувала, когато е искала, но вече беше голяма, знаеше, че дното е храна, другото забавление, хапва едни парче чипс примерно и с другото храни гълъбите  Laughing

# 49
  • Мнения: 700
winter е питала КАК може да се промени менюто.
В детската градина на една позната родителите са се събрали и са решили че за тях е важно децата да ядат пресни плодове и се редуват в закупуването им. Но се купува за всички! Цели щайги от борсата със сертификати трябва да са май.
Не знам обаче при нас как ще стане, като гледам дългия списък с неплатили таксите Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 494
Добре,не разбирате ли,че крайностите9отведнъж) няма да се понесат добре от повечето деца и родители.Моите деца хапват от разните там овесени и други ядки и т.н. здравословни храни.предлагам им ги във всякаква форма и вид(правила съм дори бисквити от ръжени ядки и овесени ядки,с мед-страшно вкусни стават).Става дума за това,че моите ядат строго здравословно,защото и аз така се храня-много просто,като разните там пакетирани изкушения са само за разкош,както беше казал някой по-горе.Все едно.Думата ми е за друго.
Не е ли по-добре да се съсредоточим върху нещата,които са възможни и са добро начало-например пълнозърнестия хляб.Нищо трудно няма да се замени белия.Има вече навсякъде и пълнозърнесто,типово и др. диетични и здравословни видове брашно,от което стават също страхотни закуски.Нямам нищо против изварата.Предложих да правят с нея филийките,вместо пастет.Не виждам и проблем в 10 часа да се даде плод,като втора закуска,вместо за десерт,след супата и второто.В нашата ясла им дават в 10 часа айран или нектар-по-добре да го дават след обеда него,а плода в 10 часа-така казва диетоложката на сина ми.Предложих тези неща в яслата.Приеха ги.Казаха,че ще се опитат да направят разчет,защото предлаганият досега хляб е по-евтин от този,който предложих аз.Не съм оптимист обаче.Обмислям какво още да направя,без да засегна иначе симпатичната директорка newsm78Предлагайте!!!

# 51
  • Мнения: 17 407
Доколкото знам, в градината на дъщеря ми дават пълнозърнест хляб. За  пастет не съм чула, тя и не го яде.

# 52
  • Мнения: 288
мисля че за да промениш менюто в градината или трябва ти да я спонсорираш или да намериш други спонсори съгласни да направят това.Всичко е до възможностите на градината.При едни менюто е разнообразно,защото имат възможност при други не е така.Лошото е ако сме избрали точно тази градина в която няма.......... #Cussing out

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 23:01 от ninka3103

# 53
  • Мнения: 46 526
... Обмислям какво още да направя,без да засегна иначе симпатичната директорка newsm78Предлагайте!!!

Нашата директорка (също много симпатична  Simple Smile) обясни, че храната за цял Люлин се готви на едно място, после само се кара с кола до градината, промени са невъзможни, освен централно.

Днес питах учителката на София - изяждала си била всичко, но продължава да слабее и казва, че не яде следобед, освен, ако има кисело мляко, на кой да вярвам, не знам ...

# 54
  • Мнения: 288
... Обмислям какво още да направя,без да засегна иначе симпатичната директорка newsm78Предлагайте!!!

Нашата директорка (също много симпатична  Simple Smile) обясни, че храната за цял Люлин се готви на едно място, после само се кара с кола до градината, промени са невъзможни, освен централно.

Днес питах учителката на София - изяждала си била всичко, но продължава да слабее и казва, че не яде следобед, освен, ако има кисело мляко, на кой да вярвам, не знам ...
Ами мисля че учителките винаги казват че децата са яли,даже и те да не са го правили,може да се лъжа,но така мисля.Имам позната в градината и тя ми заяви
-Добре де как  да ти кажат че не иска да яде нищо
та от това си правя изводите

# 55
  • Мнения: 17 407
Не е вярно, зависи от учителките. При нас казват, ама ние с мъжа ми отдавна не питаме. Никол, може пък наистина да си яде детето. Дъщеря ми доста неща ги яде само там, не питам учителките, но знам, че тя не ме лъже.

# 56
  • Мнения: 46 526
... знам, че тя не ме лъже.

Точно това и мен ме притеснява, защото за тези неща и София не ме лъже. Обяснява и показва, че понякога яде филиите, като обира това, което е отгоре, така ги яде и когато съм пробвала да й давам, със зъби изстъргва намазаното, а хляба оставя.

# 57
  • Мнения: 5 500
Никол,  hahaha
и Цецо понякога прави така Joy
Ето тука сме мислили, но не сме стиганили до никъде с промяната в храненето в ДГ
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177220.0
стана ясно, че трябва да се действа на централно ниво, само с разговори с директорки до никъде няма да се стигне!
Вчера за обяд пиле с домати, кое му е здравословното на вареното домати не знам newsm78
Днес следобедна закуска кекс!
Аз по-скоро искам да се премахме маргарина, бозата и флуорираното мляко, защото маргарина, аспартама в бозата и флуорида СА ОСОБЕНО ВРЕДНИ!!! И ако има родители дето ги купуват, то аз не и не желая моето дете да яде отрови!

# 58
  • Мнения: 3 336
Мен ме притеснява основно какаото и шоколада. Децата ми пият хомеопатични капки заради алергична астма към препаратите в детската градина, а като сепие хомеопатично не трябва да се яде какао, шоколад и да се пие чай от мента, също и канела тябва да се избягва.
Децата ми са здрави, но лечението отнема време и най-вече трябва да са в същата тази среда, в която се проявява астмата, за да се види дали помагат капките, а като са там им се дават вафли с какао и т.н.
На всичкото отговре откакто са на ясла от септември насам нито една седмица не е имало изложено меню с храната, за да може всеки да е наясно с какво ес храни детето му. Родителска среща не се задава и още не е имало Rolling Eyes

А откъде е тази информация за флуорираното мляко? Shocked Настръхва ми косата като си помисля #Cussing out

# 59
  • Мнения: 5 500
Мен ме притеснява основно какаото и шоколада. Децата ми пият хомеопатични капки заради алергична астма към препаратите в детската градина, а като сепие хомеопатично не трябва да се яде какао, шоколад и да се пие чай от мента, също и канела тябва да се избягва.
Уведомяваш в яслата, че на твоите деца не трябва да се дават, понеже вземат лекарства и пречат!
А откъде е тази информация за флуорираното мляко? Shocked Настръхва ми косата като си помисля #Cussing out
Питай, гарантирам ти, че и във вашата е на фирма Дея флурираното мляко!

Общи условия

Активация на акаунт