Врата за баня

  • 69 229
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 418
Аз да повторя вече зададен въпрос- Някой да е монтирал алуминиева или ПВЦ врата върху стара метална каса? По ред причини не мога да я махна, като основната е, че няма къде да идем,  прахта от рязане на панел е отврат, а детето е с астма. Питах в една фирма и те отказаха,защото щяла да се стесни. Не казаха с колко. В този ред на мисли- колко са широки вашите врати?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 742
В къщи и двете врати на баните са алуминиеви и са огледала от двете страни.Също така и на стаите ми са алуминиеви.На мен ми харесват.А за баните си поръчайте врати с праг.
Защо?

По лесно се обръщат с плочките.И при евентуален теч водата ще си остане в банята.А сега много хора искат плочките на коридора и банята да са на едно ниво.И при едно запушване на сифона водата излиза в коридора и прави големи поразии.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 742
Аз да повторя вече зададен въпрос- Някой да е монтирал алуминиева или ПВЦ врата върху стара метална каса? По ред причини не мога да я махна, като основната е, че няма къде да идем,  прахта от рязане на панел е отврат, а детето е с астма. Питах в една фирма и те отказаха,защото щяла да се стесни. Не казаха с колко. В този ред на мисли- колко са широки вашите врати?

Профилите на касата са по 5см .Значи смятате 10см  плюс още 2см за пяна и ще видите колко отвор ще ви остане.А иначе металната каса се вади за около 30мин.Можете да изведете детето някъде докато се кърти касата.И друго се сещам вратата ще ви стане по ниска с 6см и ще се удряте главата.

# 63
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
На мене също ми предстои ремонт на баня и нашата каза, ако не се отреже, ще стане 41 см вратата, което е супер тясно. Така че ако не може да се реже , ще мисля друг вариант. При нас ширината е 51 см с касата без 10 см....става супер тясно, ако се сложи така вратата.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 742
На мене също ми предстои ремонт на баня и нашата каза, ако не се отреже, ще стане 41 см вратата, което е супер тясно. Така че ако не може да се реже , ще мисля друг вариант. При нас ширината е 51 см с касата без 10 см....става супер тясно, ако се сложи така вратата.

Спокойно може да се отреже.Най лесно се сваля като отрежете касата при бравата.После с чук и секач или ако имате някакъв лост или "кози крак" разкъртвате двете половини на отрязана каса.Сигурно долу в замазката малко трябва да разкъртите,зада извадите долното парче на касата.Като къртите в замазката внимавайте,че в старите апартаменти кабелите минават в замазката близо до касата.После като свалите страничното парче на касата после свалето горното,а то другото с пантите ще падне по лесно.Като свалите касата божете да разкъртите и част от тънкия бетон за да разширите отвора.Също така преценете и височината на вратата.Ако трябва и отгоре поразкъртете.Ако има още нещо мога да помогна.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 375
а дали можете да ми помогнете - ремонтираме банята и искам да сменя вратата. но тъй като планирам смяна на всички врати догодина, ми се иска да ги купя заедно. т.е. ремонтът сега и смяна на каса и врата след време води ли до някакъв проблем? Напр. дали смяната на каса на по-късен етап няма да разбие отремонтиран участък? нищо не разбирам, затова благодаря.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 742
Щом правите банята в момента сега е момента да смените и вратата.Защото рязането с флекс може да остави големи следи по плочките и после и тях трябва да смените.Също така е добре да смените и мръсната канализация на банята и старите тръби обезателно.Обикновено като отида да правя бани казвам на хората какво е добре да се направи и те самите преценят дали ще им е финансово изгодно.

# 67
  • Мнения: 35
Ние преди около година си сложихме врати от тази фирма  http://www.hoermann.de/vrati/vtreshni-vrati/   .Всички врати в апартамента, включително и тази на банята и на мокрото помещение са  от типа ZK....... .За съжаление още не сме се нанесли и не мога да кажа до колко са качествени,но имам познати който са много доволни.До колкото си спомням вратата на банята ни струваше  около 300лв(с ъглова каса ).

# 68
  • Мнения: 2
Щом ти е малко мястото си сложи плъзгаща с огледало от вън или от вътре , където ти е по - удобно, недостатък е само това че ако огледалото е от вътре след баня се изпотява !!!

# 69
# 70
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Някой от вас правил ли си е стъклена, матирана врата за баня и въобще: къде мога да намеря фирма, която предлага такива врати на сносни цени? Sad

# 71
  • Мнения: 5 393
Уточни, моля- искаш вратата на банята да е изцяло от стъкло, без профили и каса, или искаш да отделиш душа от останалата част от банята?

# 72
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Искам врата за баня изцяло от стъкло. Wink

# 73
  • Мнения: 5 393
Може да се направи, да, ако те интересува, ще ти дам координати. Но цената не знам дали ще ти се стори сносна. Confused

# 74
  • София
  • Мнения: 7 990
Вратата на хола ни е от закалено матирано стъкло (8 мм), така че би трябвало да може да се монтира и в банята. Зависи и какво разбираш под "сносна" цена. Нашата струваше около 600 лв. с ДДС, монтаж и профили, които се слагаха върху старите метални каси. 
Ако те интересува, ще напиша фирмата, която я е правила.

Общи условия

Активация на акаунт