КИТАЙ

  • 152 011
  • 857
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 747
Да, да.За Америка съм на същото мнение  Sick ,но това е друга тема.
И на мен просто ми става жал за слабите и бедните!Но...това е животът - империя с жал не се създава.

# 121
  • Мнения: 3 461
Доколкото разбрах Далай Лама е почетен жител на Канада. Мерси за отговорите. Hug

Сега нещо любопитно за олимпиадата. 3500 деца до сега са кръстени на игрите. По-голямата част от тях носят името "Aoyon", което на китайски означава олимпиада и са родени през 2000 година, когато Китай се кандидатира за летните олимпийски игри през 2008. Децата с това име са главно от мъжки пол. Повече от 4000 души носят имената Bei Bei, Jing Jing, Huan Huan, Ying Ying и Ni Ni. Свързани заедно образуват:"Beijing welcomes you!". В страна с население от 1,3 билиона, 87% имат същите фамилни имена.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 075
Доколкото разбрах Далай Лама е почетен жител на Канада. Мерси за отговорите. Hug

Сега нещо любопитно за олимпиадата. 3500 деца до сега са кръстени на игрите. По-голямата част от тях носят името "Aoyon", което на китайски означава олимпиада и са родени през 2000 година, когато Китай се кандидатира за летните олимпийски игри през 2008. Децата с това име са главно от мъжки пол. Повече от 4000 души носят имената Bei Bei, Jing Jing, Huan Huan, Ying Ying и Ni Ni. Свързани заедно образуват:"Beijing welcomes you!". В страна с население от 1,3 билиона, 87% имат същите фамилни имена.

Доуточнявам само: не Aoyon, a Aoyun от 奥林匹克运动会 Aolinpike yundonghui Олимпийски игри. Bei Bei, Jing Jing, Huan Huan, Ying Ying и Ni Ni са имената на петте кукли-животинки, които символизират петте олимпийски кръга, а децата, наречени с тези имена, слава Богу, няма да ги носят цял живот Wink
В Китай човек може да си смени името на няколко пъти, като изборът на име е изключително отговорна задача и е свързана с хороскопа на детето. Гледа се дали има липса на някой от петте елемента и се избира йероглиф с липсващия елемент. Например имаш прекалено много огън и, за да си в баланс, гадателят или друго специално лице, избира в някой от йероглифите на името да се появи елементът вода. Преди името се е избирало от конкретен роднина, доколкото помня най-възрастният чичо по бащина линия.
Моя приятелка роди син, когото за една година така и не кръсти никак и му викаше "бебе". Други си кръщават децата с "детско" име, както са тези горе, а по-късно името се сменя.
Съвсем отделно нещо са прякорите или псевдонимите, ако щете. Великият китайски писател Лу Сюн например е публикувал под 114 псевдонима (отново ако не ме лъже паметта), но все пак той е бягал от властите.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 075
Направо не мога да се сдържа, хехе:

http://p-inx.com/win/

# 124
  • Мнения: 11 747
Направо не мога да се сдържа, хехе:

http://p-inx.com/win/
ееееее,не мога  Crazy

# 125
  • Мнения: 2 254
 hahaha а аз даже се загледах за минута-две  ooooh! каква съм заблуда...Занда,ти можеш ли да се справиш? Simple Smile))
 

# 126
  • Мнения: 1 184
Направо не мога да се сдържа, хехе:

http://p-inx.com/win/
ееееее,не мога  Crazy
Ехей, аз отговорих на всички въпроси  Mr. Green  Joy.

# 127
  • Мнения: 11 747
хм,а дали правилно си отговорила?
То и аз погледах... Mr. Green
Абе те не всички китайци са с такива очи...

абе,то да не е пързалка и да е само един човек,но с различни коси? ooooh!

# 128
  • София
  • Мнения: 1 075
хм,а дали правилно си отговорила?
То и аз погледах... Mr. Green
Абе те не всички китайци са с такива очи...

абе,то да не е пързалка и да е само един човек,но с различни коси? ooooh!

Имаме познал верния отговор!  Joy
Аз самата не го видях, но едно от момичетата в друга тема разкри измамата.

# 129
  • Мнения: 3 461


абе,то да не е пързалка и да е само един човек,но с различни коси? ooooh!

И аз така си помислих. Laughing

# 130
  • Мнения: 11 747
Искам наградатааааа! Mr. Green

# 131
  • София
  • Мнения: 1 075
Печелиш!
Имаш отговор (ако изобщо знам) по каквото ще да е, което ти е интересно за Китай от мен  Hug

# 132
  • Мнения: 3 461
Печелиш!
Имаш отговор (ако изобщо знам) по каквото ще да е, което ти е интересно за Китай от мен  Hug

+ билет за олимпийските игри. Wink

# 133
  • София
  • Мнения: 1 075
Печелиш!
Имаш отговор (ако изобщо знам) по каквото ще да е, което ти е интересно за Китай от мен  Hug

+ билет за олимпийските игри. Wink

Искам и аз!

# 134
  • Мнения: 11 747
Мене на олимпийските игри не ми се ходи много,щото сигурно ще е голяма тарапана Confused
Ама ако може да си ползвам билета по друго време?! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт