Кафе машина - каква?

  • 16 131
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
[ Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78
[/quote]
Има такава машина-моята -ТСМ, не за пръв път я хваля, наистина е супер, за съжаление още не мога да качвам снимки. Каймакът е страхотен и си стои по чашата дълго след като кафето е изпито.

# 31
  • Мнения: 206
нашата е на DELONGHI  EC 190,но да ви кажа не сме доволни,
не прави кафе със каймак.Не знам но мойе би кафето е също важно.
не знам споделете..

# 32
  • София
  • Мнения: 1 890
[ Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78
Има такава машина-моята -ТСМ, не за пръв път я хваля, наистина е супер, за съжаление още не мога да качвам снимки. Каймакът е страхотен и си стои по чашата дълго след като кафето е изпито.
[/quote]

 Дай поне модела, да питам в някой ТСМ-ски магазин  Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 1 423
Та искам такава кафемашина, която да прави плътен гъст трицветен каймак, който да стои, докато си изпиеш кафето. Има ли такова чудо ?  newsm78
Има такава машина-моята -ТСМ, не за пръв път я хваля, наистина е супер, за съжаление още не мога да качвам снимки. Каймакът е страхотен и си стои по чашата дълго след като кафето е изпито.
И аз търся кафе машина. Кой модел на ТСМ е това? И наистина ли прави толкова хубав каймак  Grinning

# 34
  • Мнения: 120
  Здравейте, девойки.
  Преди две години моят мил съпруг ми донесе от Германия кафе машина ( втора употреба). Сигурно някоя лигава германка си е сменяла електроуредите и затова е изхвърлила тази страхотна машина. До този момент не бях виждала кафе-машина, която прави кафето по този начин. Първо се налива толкова вода, колкото кафета искаш да направиш. След това кафето се слага в нещо като фуния и се затваря с капак. Когато водата загрее, включваш машинката и тази фуния започва да се върти с висока скорост, като центруфуга. Утайката, която остава е абсолютно суха.
  Става страхотно кафе, каймака си остава дори след като изпиеш кафето. А ако не измиеш веднага чашата , след това трябва да го търкаш с усилие. И това при положение, че пия "Нова Бразилия" Ако пък случайно се докопам до "Ла ваца" тогава не мога да ви опиша с думи какво кафенце пия.
  Стига толкова - няма да ви описвам повече моето богатство . Кафе машината е "Simens" Единствената подобна машина, която прави кафе на този принцип съм виждала в магазина на ТСМ и машинката имаше съвсем прилична цена.

# 35
  • Мнения: 204
бих го дала с удоволствие, но не пише нищо, само ТСМ, а кафето наистина е страхотно, ползвам предимно Tschibo

# 36
  • София
  • Мнения: 1 890
 То се е видяло, че ще се ходи до ТСМ, мерси за инфото и на двете !  bouquet П.С. От техните уреди съм изключително доволна, имам кантар за тегло и кухненска електронна везна - и двете са номер 1 ! bowuu

# 37
  • София
  • Мнения: 1 423
mama Nina1 и Marchela, благодаря ви за информацията!   bouquet
Ще проверя в магазин на ТСМ какви модели се предлагат.  Peace

# 38
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Споделете какво видяхте в ТСМ?  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 1 423
Споделете какво видяхте в ТСМ?  bouquet
Ами аз нищо не си харесах в ТСМ  Tired

Кафе машината е "Simens" Единствената подобна машина, която прави кафе на този принцип съм виждала в магазина на ТСМ и машинката имаше съвсем прилична цена.
mama Nina1, в Техномаркет видях модел на SIEMENS. Ето такава ли е твоята http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09003075? Пише, че е за шварц кафе и има завъртащ се носител на филтъра. Предполагам, че това е, което ти си описала.

Иначе, аз си харесах един модел SAECO , повече парички е, от това което бях решила да отделя за кафемашина, та още му се чудя  newsm78

# 40
  • Мнения: 120
  Flores, моята кафе машина е много стар модел и е доста обемиста. Тази, която ми показваш на снимката е само за шварц кафе. Моята машина има кана за шварц кафе и отделно за еспресо ( на принципа, който съм описала ) Отделно може да се прави и капучино. Машинката, която видях преди време в магазина на ТСМ беше само за еспресо.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 423
mama Nina1, благодаря за отговора   bouquet

# 42
  • Мнения: 77
И аз имам SAECO, наистина прави страхотно кафе. Проблема и е ,че още когато я купиме (трябваше ни спешно,за едно заведение и нямахме възможност да дадем много пари в момента) част от уплътнението на цетката беше изрязяно и течеше ,като лейка. Нямаше за кога да я връщаме, а и по-принцип цетките нямат гаранция. Три месеца,докато беше в кафето правеше по 100-тина кафета на ден после я занесохме в къщи и продължава да работи перфектно и да прави страхотно кафе.
     И има значеие какво е кафето или по-скоро колко едро или ситно е смляно.Каимака ,зависи това дали кафето е смляно подходящо за цетката и машината. Wink

# 43
  • Мнения: 545

Нашата машина е ето такава


нищо особено, но си я имаме от няколко години и сме доволни.
[/quote]
Аз също съм доволна,нашата е същата,прави невероятен каймак!

# 44
  • Мнения: 3 640
Rowenta Adagio



Много сме доволни от машинката. Прави страхотно кафе с каймак. И капучиното става разкошно - парата разбива млякото много добре. Освен това е полуавтомат. Нагласяш дължина на кафето и само натискаш бутон за 1 или 2 кафета. Тя сама си спира, когато трябва.

Общи условия

Активация на акаунт