Комбинация синьо/жълто

  • 16 676
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 380
"Правилно" отнесено конкретно към цветовите комбинации е понятие определяно в колористиката. "Правилното" се определя от хармоничността на съчетанието и не се влияе от това доколко ни е негативно мнението за него поради разпространеността му сред съседите или употребата му в евтини и кичозни мебели.

Кичът също може да бъде определян по различни признаци. Има си определение за кич, има си и конкретни ясни и сравнително точни признаци на разпознаване.

страхотно! ксения, спорът ви не ме интересува, но бих искала да знам 2 неща:
- правилни цветови комбинации? може ли да обясниш повече, както и
- понятието за кич и сравнително точните признаци за разпознаване

Това ще ми спести много драми за мен в бъдеще, например, ако приложа Вивиан Уестуоод към тази табличка на  признаците за разпознаване и най-после си отговоря на въпроса - Вивиан Уестуоод гениален артист ли е , или просто кич-баба.  Peace

Лени, искаш от мен да ти разкажа кратко неща, които се изучават с месеци и години. Има много книги написани по тези въпроси. Има в крайна сметка Гугъл където също се понамирва доста информация. Просто отвори и чети щом те интересува. Колористиката и хармонията на цветовете е цяла наука. Кичът също е много широко изучаван като явление. Определян, описван, категоризиран....

# 91
  • Мнения: 6 167
Аха. Добре, в смисъл, препратката към Гугъл ( в крайна сметка) е много удобна.  Wink
Надявах се поне да разбера критериите за кич, които са сравнително ясни, но .. остави, щом не може да се обясни с 2 думи. Не знам всъщност. Теорията на относителността на Айнщайн заема едва 2 странички.
т.е поне общите критерии на кича би трябвало да могат да ми се обяснят, но ако не ти се разправя - здраве да е  Peace

Що се отнася до цветовете - баба ми твърдеше, че една дама никога не бива да съчетава зелено и червено.
Не знам дали е вярно от гледна точка на колористиката, но аз не комбинирам тези цветове , освен по коледа, когато добавям и трети.

# 92
  • Мнения: 4 380
Аха. Добре, в смисъл, препратката към Гугъл ( в крайна сметка) е много удобна.
Надявах се поне да разбера критериите за кич, които са сравнително ясни, но .. остави, щом не може да се обясни с 2 думи. Не знам всъщност. Теорията на относителността заема едва 2 странички.
Т.е поне общите постулати на кича би трябвало да могат да ми се обяснят, но ако не ти се разправя - здраве да е  Peace

Кратичко щом искаш.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B8%D1%82%D1%87

# 93
  • Мнения: 6 167
Мерсаж! Уикипедия ми е Библията просто. Руският ми е беден, но се разбора горе-долу.
Сега остава да прочета и критериите и най-после ще класифицирам тази ужасна баба Вивиан  Laughing

# 94
  • Мнения: 4 300
Що се отнася до цветовете - баба ми твърдеше, че една дама никога не бива да съчетава зелено и червено.
Не знам дали е вярно от гледна точка на колористиката, но аз не комбинирам тези цветове , освен по коледа, когато добавям и трети.
Представям си пуловера с еленчето от "Дневникът на Бриджит Джоунс" Mr. Green- стил ,класа, everything.
Тук е форум  все пак. Намирисва ми как Ксения учи Малена да се възползва от популярността си Mr. Green. Зрител, но и сеирджия все пак.

# 95
  • Мнения: 6 039

Що се отнася до цветовете - баба ми твърдеше, че една дама никога не бива да съчетава зелено и червено.
Не знам дали е вярно от гледна точка на колористиката, но аз не комбинирам тези цветове , освен по коледа, когато добавям и трети.


що ми се струва, че на аватара ти Сара Джесика е със зелено палто, и чадър цинобър? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 96
  • Мнения: 281
И е много красиво  Grinning

# 97
  • Мнения: 6 167

Що се отнася до цветовете - баба ми твърдеше, че една дама никога не бива да съчетава зелено и червено.
Не знам дали е вярно от гледна точка на колористиката, но аз не комбинирам тези цветове , освен по коледа, когато добавям и трети.


що ми се струва, че на аватара ти Сара Джесика е със зелено палто, и чадър цинобър? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ама каква дама е Кари Брадшоу с тия златновати чантички Диор  Laughing

# 98
  • Мнения: 1 800

Това пък е  Sick.
 Имам чувството, че като поизостане темата, качваш нова снимка. Няма нужда, мнението на никой няма да промениш. Всеки, който чете темата от първите 20 снимки има добра представа за какво става на въпрос.

Всеки може да използва Гугъл Имиджес или г-н Уики Rolling Eyes
 

# 99
  • Мнения: 1 063
Друг път ще чета назад.
Преди 5-6 г. много харесах мезонет в синьо и жълто, но нежни цветове (трябва да кача снимки). Запазих от тази идея само бледо жълтият кожен диван у дома.
Тези дни за своя изненада ме впечатлиха шикозни зелени тапети. Нещо, което никога не ми е харсвало.
За цветове си мисля, че думата демоде не е подходяща, по скоро всичко е (личностна) нагласа и въображение.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 18:01 от Ив

# 100
  • Мнения: 6 164
Много харесвах тази комбинация, но заля масово всичко последните години. Не, че не я харесвам сега, но ми е дотегнала. Дори кафето пред блока, в което всеки ден ходим е изцяло в синьо и жълто и никакъв друг цвят. Две години почти, денят ми минава там, ако и вкъщи бяха тези цветове, вече бих се побъркала. Комбинацията си е класическа и естествена, наистина, винаги съм я асоциирала с небето и слънцето.

# 101
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
xenia,
пак се заяждаш.
Самата ти обяви фризовете за демоде, което е голяма глупост, а сега обвиняваш Маленна, че се опитва да насажда вкуса си.
Просто всички си споделят мнението.
Преди малко четох в една друга тема, че има толкова мнения, колкото и задници. Ще ме простиш за израза, дано не вечеряш в момента.

Моето скромно мнение на не-дизайнер е, че е подходяща всяка цветова комбинация, която създава чувство за уют и хармония на обитателите.
Аз специално обожавам резидавия цвят и се чувствам уютно навсякъде, където той присъства.
По същия начин комбинациите от синьо и жълто биха карали някой друг да се чувства уютно.

Бедни духом и неуверени в себе си са тези, които се обзавеждат според модните тенденции, а не според собственото си чувство за комфорт.

# 102
  • Мнения: 4 380
Една изключително красива комбинация.



Цитат
xenia,
пак се заяждаш.
Самата ти обяви фризовете за демоде, което е голяма глупост, а сега обвиняваш Маленна, че се опитва да насажда вкуса си.
Просто всички си споделят мнението.

Пълно е с неща, които стават демоде, цветове-демоде НЯМА.

# 103
# 104
  • Мнения: 2 161
Изобщо не харесвам комбинацията синьо и жълто.Преди много години една кухня на Метрон в синьо ми спря дъха.После купихме обзавеждане за детска стая в синьо и жълто.Синьото и жълтото заляха пазара и направо ми втръснаха.Сега харесвам бяло.

Общи условия

Активация на акаунт