Вътрешна изолация на стени

  • 45 673
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Уриел, не разбрах, в смисъл че между оргиналната стена и новата от гипсокартон е останал само въздух ли? Ако е така, защо не го натъпкахте с вата това пространство?

# 16
  • София
  • Мнения: 794
Става въпрос за нова кооперация, която е в строеж. Чак другата година по това време трябва да е готова. Външната изолация си е включена по договор, но се чудех дали да не сложиме и вътрешна изолация.

# 17
  • Мнения: 14 490
Уриел, не разбрах, в смисъл че между оргиналната стена и новата от гипсокартон е останал само въздух ли? Ако е така, защо не го натъпкахте с вата това пространство?

е колко вата да сложат? не знам, тя ватата си я закрепват с едни метални лайсни /доколкото видях и помня/, не е да слагат гипсокартона и да пълнят вътре с маркуча  Mr. Green

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ако изолацията по договор не е особено дебела (отговарят на БДС, но все пак...) си струва да инвестирате, мисля аз. Има и бои с топлоизолационни свойства, фасадни, мисля, че и вътрешни, но цените са леле-мале, доколкото знам.

# 19
  • Мнения: 2 309
Е, сега ми се изясни  Wink

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Вижте, вижте. Разрових за тази изолационна боя - Термошилд - и чета много приятни неща... Със сигурност нанасянето й е много по-лесно от майстори, изолации и прочее...
http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm
Сега чакам един по-опитен колега, който се изказва ласкаво за тази боя, да сподели повече по въпроса.
Има ли пробвали я?

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А каква цена излезе на квадратен метър изолацията ви - вид, дебелина и цена с всички материали без труд?

# 22
  • Мнения: 460
И все пак да питам... според вас нужно ли е да се слага вътрешна изолация при положение, че има външна?
не!! Naughty

# 23
  • Мнения: 460
Вижте, вижте. Разрових за тази изолационна боя - Термошилд - и чета много приятни неща... Със сигурност нанасянето й е много по-лесно от майстори, изолации и прочее...
http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm
Сега чакам един по-опитен колега, който се изказва ласкаво за тази боя, да сподели повече по въпроса.
Има ли пробвали я?
тази боя я знам на изуст!!като започне р-нт в децката стая ще бъде с нея!
коцев е на ти с тези неща!
а,бе ще ви го пусна една вечер за лекции и ще бъдете в час от всякъде! Hug

# 24
  • Мнения: 2 865
Нашата е 10 см. минерална вата, ватата се слага между метални профили, а за тях се закрепва гипсокартона. По-малко от 10см. вата не слагай. Цени не мога да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт