Хидроцефалия

  • 142 720
  • 802
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 137
А някой да се е чул вече  с Георгиев? Дали е вече на работа?

# 766
  • Мнения: 244
Теди, аз мисля от другия понеделник да го търся. За миналата седмица знам че го е нямало ...

# 767
  • Мнения: 255
Здравейте, аз се обаждах на д-р Георгиев, че трябва да ходим на контролен за двете операции на малката, но ми каза че на 12.10 ще е наработа и тогава да му звънна.

# 768
  • Мнения: 137
О, добре, благодаря, Фифи.
Аз планирам да си взема 2 дена отпуск, за да ходим до София, значи ще отложа.

# 769
  • Мнения: 9 973
на моят син утре му предстои скенер.Той е на 2м.Роди се с обиколка 32см.,а сега е 37.5см. Гърдички-31см. Thinking
Дано се окаже фалшива тревога! Praynig
резултатите ни са добри,няма нищо тревожно в тях.Това ни казаха и аз си поотдъхнах малко Hug

# 770
  • GYM
  • Мнения: 814
на моят син утре му предстои скенер.Той е на 2м.Роди се с обиколка 32см.,а сега е 37.5см. Гърдички-31см. Thinking
Дано се окаже фалшива тревога! Praynig
резултатите ни са добри,няма нищо тревожно в тях.Това ни казаха и аз си поотдъхнах малко Hug
Много се радваме за вас Hug

# 771
  • Мнения: 137
Браво, поздравления!!!

# 772
  • Мнения: 133
Браво и от нас мнаго се радваме за вас Grinning

# 773
  • Мнения: 375
Здравейте майчета!Засега още няма да влизаме в болница.Д-р Георгиев ни иска за преглед около 20-ти,а и нали  е отпуска сега.Обиколката е пораснала 5мм(вчера ходихме на консултация при нашта педиатърка,която ни изпусна така да се каже,сега е много любезна,мои познати ме питат защо изобщо ходя при нея newsm78) за около 1.5 месеца,ама както се има предвид,че допреди 2 седмици имахме налягане.Сега започваме  рехабилитация,от понеделник .Иначе малкия се опитва да седи ама пада и се клати,има опора на крачетата,прави стъпки ама когато той си иска ама не е като да ходи,защото не може дори да се държи прав даже и хванат за кошарата.Не иска да почуква 2 играчки,уча го.Още и боц не иска да дава от няколко дена се опитвам да го уча.Ама все пак енормално да имаме изоставане,след като 7 месеца и половина му  е бил притиснат мозъка.Казва мам баб,когато си поиска той.Като му повтарям ма ма ма ма,не иска да каже нищо.Играе с играчки иначе.Ако скенера покаже налягане ще слагат клапа,ако няма тогава незнам Thinking.Дано нис е размине калпата,колкото и минимален да е шанса.
ДЕСИ,по форма на главата приличате малко на моя син,радвам се,че нямате проблеми,много хубава новина Simple Smile.Пишете майчета Hug.

# 774
  • Мнения: 244
Много се радвам за Деси, дано всичко е наред. Рони, детето ти е много добре от това, което пишеш, така че търпение и всичко ще се нареди.
За Георгиев това, което аз знам е че сега в понеделник ще е тук вече, т.е. в София, но дали ще е на работа незнам. Сега е в провинцията, а е бил и в чужбина май ....
Целувки!

# 775
  • Мнения: 137
Рони, дано да нямате вече налягане в главичката! Praynig Защо между другото не направиш една трансфонтанелна ехография, докато чакаш скенера? Тя също ще покаже, ако има налягане.

# 776
  • Мнения: 133
Майчета,привет и от нас!Рони,незнам да ли мога да ти кажа да не се притесняваш,защото знам ,че няма майка,която да не се притеснява за състоянието на детето си.Пък и когато детето вече има някакъв проблем го следим под лупа,но как иначе???Аз ви пожелавам да не се налага да слагате клапа,добре е че започвате да се рехабилитирате ще му е от полза на детето.Що се отнася до това,,малкия не иска да повтаря това ,което му показваш не се притеснявай ние също сме така.Показвам му с дни едно нещо и когато той си реши тогава  започва сам да го прави.В момента сме на годинка и 23дни,още не ходим,изправя се сам,но не се чувства сигурен ,когато го държа за една ръка итогава не отцепва да ходи.Аз мисля ,че първо трябва да започне да седи самостоятелно и после идва ходенето.Не се предавай имай търпение всичко става постепенно.Водили ли сте го при др.Чавдаров на консултация?Той е много критичен.Преди месец ходихме при него и ни каза ,че доста сме дръпнали напред,че имаме двигателно изоставане само един месец от възрастта ,но същевременно ни повиши степентта от втора/лека/ни постави четвърта/тежка/въпреки ,че детето е на етап прохождане.Първоначално се притесних много,дори не зададох въпроса защо по-тежката стапен при положение ,че имаме голям напредък.Но малкия е упорит и съм сигурна ,че с рехабилитация нещата ще са оправят,малко като се поработи с него и бързо наваксва.Аз му казах на доктора ,че съм благодарна на ГОСПОД затова,че детето ми е стигнало до тук а именно ,че вече се опитва да ходи и че не ме притеснява дори да има някаъв малък недостатък в походката,защото имаше лекари ,които се осмелиха да ми кажат ,че от моето дете няма да стане човек.

# 777
  • Мнения: 375
Ами не сме ходили при Чавдаров newsm78.Чакам д-р Георгиев с нетърпение да го прегледа.Надявам се да наваксаме изоставането.На рехабилитация ще ходим в центъра до Св Иван Рилски от другата страна,незнам как му  е името,където прегледжда доц Маринова и доколкото знам Литвиненко,ако се сещате.А и след няколко дена ще ходя да ни изпишат Фризопеп с притокол,че се разорих през 3 дена 18 лева за една кутия.Чудя се какво да яде Боци baby_neutral(аз така му казвам).Варя картофи,тиква,спанак,зеле,сега му варя компот от круши.Стават понякога страхотни буламачи.Ама от готовите почти всичко има нещо забранено.Не мога да избегна всичко забранено.Одве го слагам да седи и се килва и пада или се клати и се подпира напред на ръцете почти до легнало положение,ако не го изправя.А и зъби са ни наболи и нещо мрънка май и заради това.А мами,какво ще кажете за Вигантола,давате ли го,аз го бях спряла и пак го започнах преди няколко дена?Пишете мами Hug.

# 778
  • Мнения: 133
Това е педиатрията.Ние също сме ходили там за 5 дни,защото клиничната пътека е толкова.Др.Литвиненко  ни беше лекуващ лекар.Довална съм от там,защото случихме на добра рехабилитаторка,но за пет дни чудо не става.За доц.Маринова също съм чула добри отзиви,а като цяло от педиатрията съм доволна,защото там оказаха първа помощ на бебчо и случихме на добър специалист. HugА иначе алергите са кошмарна работа.Не ни стигат другите проблеми та и това ,но какво да се прави всичко е по хората.

# 779
  • Мнения: 9 973
отново потвърдиха,че нямаме отклонения на скенера.Докторката се изуми,защото очаквала тъкмо обратното Shocked

Общи условия

Активация на акаунт