"Колет от чужбина"

  • 33 677
  • 378
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 413
  La Dolce, знаеш, че във Виена си имаме всичко я в българския магазин, я в българските ресторанти, или на Наш маркт си го поръчваш на някой и ти го доставят.  Кеф ти турски, арабски, френски, индийски, ...магазини, в общи линии имаме всичко.
 

  За колет от Италия е нормално да бъде разопакован, аз получавах навремето колети от там и нямаше някой да не бъде отворен, всичко беше разрушкано, даже ми липсваха някои неща, но колкото и да се жалваш, нали и митничарите трябва да си "получат" подаръчета от нашите колети.

 

# 136
  • Мнения: 413
...а междудругото Новогодишните сладкиши от Австрия и Германия са ужасни, миришат на канела и камфор, красиви са, но само да ги гледа човек, не са направени за вкуса на българина.

# 137
  • Мнения: 7 106
...а междудругото Новогодишните сладкиши от Австрия и Германия са ужасни, миришат на канела и камфор, красиви са, но само да ги гледа човек, не са направени за вкуса на българина.

Ааааа, въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката  Mr. Green

Канела, кардамон, джинджифил, ром, пунш.....така мирише Коледа  Grinning!

# 138
  • Мнения: 324
@Арабела - разбра ли се с някой вече за коледни сладки и т.н.?
Не, с никой не съм се разбирала.
Междудругото, забравих да уточня, че засега участвам в акцията  Laughing, най-късно до средата на ноември.
След това, не мога да гарантирам, че ще мога да се организирам с новородено бебе, живот и здраве.
Така че,ако някой иска нещо - давайте!  Laughing
Честно казано незнам какво точно да предложа - примерно вафли, бисквити, билки, подправки, боров или друг мед. За Коледа - ошаф, сушени чушки, новогодишни късмети - готови напечатани за баницата или питката /за последното не съм сигурна дали ги има по това време в книжарницата, но ще разпитам/ - това се сещам, ако е разрешено да се праща. Ако някой иска нещо друго - да пише.

# 139
  • Мнения: 580
Clementina, не става дума за нямане и имане. Българския магазин, ако е този за които и аз знам, няма да го коментирам.
Става въпрос за друго нещо - явно не мога да го обясня така, че всеки да каже: "Ааааа! Ясно!"

Малко се отклонявам от темата, но съвсем накратко: За коледните сладки не съм съгласна  Naughty На какво друго да мирише Коледа ако не на канела, пунш, джинджифил, ванилия, портокал и т.н  Rolling Eyes? Който си цени тези неща, за него няма български или небългарски вкус  Peace
Камфор на немски е Kampfer и не знам кое в коледните сладки мирише на него, понеже в Германия и Австрия е забранен като прибавка в храните.

@Арабела, добре, ще гледаме да ти намерим партньорка за колетче Simple Smile

@QYT, тогава те слагам в списъка на първа страница (който още не е готов)

# 140
  • Мнения: 11 747
QYT,аз май съм навита  newsm78
Кажи какво горе долу предлагаш,никога не съм била във Франция,идея си нямам какво се продава там!! Thinking
Аз какво мога да ти пратя от БГ,какво ти трябва или ти се иска.А,знаеш ли какво е разрешено??

Аз клоня да си искам някакви сладки (или соленки),типични за района (Тулуза  Heart Eyes ),или друго интересно,което не предполагам,че имате.

# 141
  • Мнения: 4 435
Някой провери ли какво е позволено и какво не?

# 142
  • Мнения: 7 106
За Германия е позволено вафли (и изобщо такива пакетирани храни) и чушлета  Mr. Green със сигурност. Утре едно такова колетче ще пътува за там  Grinning.

# 143
добре де, наистина ли бихте си дали домаШния адрес на 4овек от форума за едни бисквитки, примерно  Shocked Shocked Shocked

# 144
  • Мнения: 4 435
За Германия е позволено вафли (и изобщо такива пакетирани храни) и чушлета  Mr. Green със сигурност. Утре едно такова колетче ще пътува за там  Grinning.




Ok.Защото утре ще пращам едни бисквитки и да знам, че няма да е проблем.

# 145
  • Мнения: 4 435
добре де, наистина ли бихте си дали домаШния адрес на 4овек от форума за едни бисквитки, примерно  Shocked Shocked Shocked


Е,защо не?Какво може да стане според тебе.То който иска адрес много бързо може да намери.

# 146
  • Мнения: 7 106
добре де, наистина ли бихте си дали домаШния адрес на 4овек от форума за едни бисквитки, примерно  Shocked Shocked Shocked

Ееее, много черногледо от твоя страна  Peace. Нима ще хукна до Милано, да ти претършувам апартамента, без да знам дали си заслужава да го тараша  Wink. Ако съм печен крадец, аз ще знам какво търся и дали ще го намеря изобщо в съответния апартамент.

А и Slav4e_Av4e е напълно права, че да откриеш нечий адрес или телефон, понякога е достатъчно да пуснеш само един Гугъл  Wink. Или да върви след мен, докато се прибирам за обад с малката от парка  Grinning.

# 147
  • Германия
  • Мнения: 8 101
добре де, наистина ли бихте си дали домаШния адрес на 4овек от форума за едни бисквитки, примерно  Shocked Shocked Shocked
Че тук адреси заради картички се разменяха вече.

# 148
  • Мнения: 11 747
не ме притеснява да си дам домашния адрес,не виждам какво може да произтече от това... newsm78

ако не се лъжа,колет може да се прати и до поискване!От БГ за БГ със сигурност може,за международни не знам.

# 149
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
QYT,аз май съм навита  newsm78
Кажи какво горе долу предлагаш,никога не съм била във Франция,идея си нямам какво се продава там!! Thinking
Аз какво мога да ти пратя от БГ,какво ти трябва или ти се иска.А,знаеш ли какво е разрешено??

Аз клоня да си искам някакви сладки (или соленки),типични за района (Тулуза  Heart Eyes ),или друго интересно,което не предполагам,че имате.
Pina, аз се бях замислила за някои сирена (вакумирани и не силно миришещи), вина, разни сладки работи, гъши дроб, патешки специалитети (угоените патици и гъски са типични за югозападна Франция).
За Тулуза типични са продукти на основата на виолетки, бонбонки, желета, ликьор, чай, аз специално не съм голям почитател на виолетките, но ако обичаш аромата сигурно има хубави работи. Иначе предлагам шоколад с лют пипер, макар и да не е традиционно френски специалитет, на мен ми е любим.
Какво е позволено и какво не не знам, пращала съм разни сладки работи до България и винаги са стигали, храни явно е позволено, ще се осведомя за виното.

Аз домашния си адрес давам без никакъв проблем, не мисля, че форумката, на която ще пратя адреса си  ще цъфне у нас с 4 членното си семейство и домашните любимци, а пък ако реши да го направи добре дошла да е  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт