В каква мазнина пържете?

  • 10 045
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
в смес от олио и зехтин, за да не прегаря зехтина, но не пържа, задушавам под капак  Peace

# 16
  • Мнения: 5 183
Рапично олио, мисля че така се превежда.
Живея в чужбина.
Тук слънчогледовото не е популярно.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.

# 18
  • Мнения: 780
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
В палмова мазнина / на белла / - само картофи , всичко друго с олио

# 19
  • Мнения: 27 524
В тиган - с олио. Зехтинът (студената преса) не се подлага на топлинна обработка. Има зехтин за пържене, ама не го купуваме. Иначе за фритюрника ползвам течна мазнина за фритюрник с нам си кви си диетични и здравословни (дрън-дрън  Crazy) добавки.

# 20
  • Мнения: 3 537
Във олио пържа само, и на мен палмовата мазнина не ми допада, поменя ми вкуса.
А най-вкусните картофки са пържени в мас, като деца само така карахме да ни прави майка ми, ядат се топли и не са особено диетични Crazy, но са невероятни Laughing

# 21
  • Мнения: 11 747
в олио,за някои манджи добавям маргарин или масло
никога не съм пържила със зехтин
царевично и рапично олио не съм и виждала как изглежда...

# 22
  • Мнения: 11 747
това за свинската мас и аз съм го чувала,че стават разкошни картофи и яйца,като малка май съм яла,ама не помня как беше

# 23
  • Мнения: 6 461
Готвя само със слънчогледово олио.
За някои ястия използвам и масло.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 798
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

 Peace

# 25
  • Мнения: 732
И аз пържа само в слънчогледово олио, мислех за фритюрника да пробвам фритюрна мазнина, но след като прочетох какво сте писали мисля да се откажа  newsm78

Иначе за салатките ползвам зехтин  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 804
Палмолина-за фритюрник само,много по-безвредна е.Използва се за фритюрник при многократно пържене в една и съща мазнина,не прегаря,не почернява.

Не се заблуждавайте от рекламите, работила съм няколко години в предприятие, което произвежда палмолина и други масла. Палмолината не е безвредна изобщо - само ако знаете каква технологията, с която с която течното масло се превръща в твърдо  Sick. По същата причина маргарина също не е за препоръчване! С чиста съвест мога да кажа, че много по-безвредно е да пържите в мас, от колкото в изкуствено създадените мазнини на растителна основа! Моя съвет е да си ползвате растително масло: течно! Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 444
Ползвам олио за пържене и зехтин за салати !
Не си падам по бланшираните картофи още по -малко по палмовото масло за пържене !
Няма нищо по хубаво от това да си обелиш картофчето и да си го изпържиш в прясна мазнина !

# 28
  • Мнения: 8 917
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

И аз Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 672
Само в олио пържа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт