В каква мазнина пържете?

  • 10 071
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
В олио, зехтин, палмолина.......Друга мазнина?

Реших да пробвам палмолина, но нещо ми мирише....така ли е по принцип или повредата е в моя ТВ? И , не ми се смейте Embarassed, но какви на вкус са бланшираните картофи за пържене?

# 1
  • Мнения: 4 496
Само в олио.Все ми се иска да ползвам и зехтин,но предпочитам за салати да го ползвам...
Палмолина не съм купувала никога.
Бланшираните картофи,поне тези които аз съм яла,са с коричка отвън,а отвътре са мекички.Вкусът им незнам как точно да го опиша. newsm78

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Използвам само олио. Е, чат-пат и масълце или маргарин.

 И , не ми се смейте Embarassed, но какви на вкус са бланшираните картофи за пържене?
   Мамо Цоцоланке, не си ли яла пържени картофи в заведение, там обикновено пържат бланширани. Иначе вкусът им е такъв, както е описала красим. Продават се в различни разфасовки по магазините. По-лесно е, защото само вадиш от плика и пържиш. Но аз лично предпочитам обикновените.   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 622
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

# 4
  • Мнения: 1 427
В слънчогледово олио само. Зехтин използвам за салати или за ястия неподлежащи на топлинна  обработка.

# 5
  • София
  • Мнения: 581
Пържа само в олио,преди време бях купила за фритюрника специална мазнина твърда като мас ,е по гадно нещо не бях срещала особено като изстинат примерно картофките и по тях остане от мисля че беше палмова мазнина.Зехтина само за салатки и марината .

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В зехтин.

# 7
  • варна
  • Мнения: 1 830
Пържа само в олио, пробвала съм със зехтин - ама не ми харесва Crossing Arms

# 8
  • варна
  • Мнения: 263
Палмолина-за фритюрник само,много по-безвредна е.Използва се за фритюрник при многократно пържене в една и съща мазнина,не прегаря,не почернява.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
 Пържа в слънчогледово олио.Пробвала съм и с царевично и с рапично олио.И те стават , но съм свикнала със слънчогледовото и него си ползвам за пържене.Зехтин използвам за салати(скъпичък е за готвене).Палмово олио не използвам, мирише ми адски неприятно. Peace

# 10
  • Мнения: 4 435
Пържа в олио.Зехтина за салатки и някои други неща.

# 11
  • Мнения: X
В редките случаи, в които пържа винаги ползвам зехтин.
Олио ползвам само ако не мога да го заменя със зехтин, например в сладкиши.

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Палмовото масло ми смърди гадно. Пържа само в олио /картофи/ или в зехтин.

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
цареви4но или смесено със зехтин, за да не прегаря! зехтин за салати!

# 14
# 15
  • Мнения: 3 034
в смес от олио и зехтин, за да не прегаря зехтина, но не пържа, задушавам под капак  Peace

# 16
  • Мнения: 5 183
Рапично олио, мисля че така се превежда.
Живея в чужбина.
Тук слънчогледовото не е популярно.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.

# 18
  • Мнения: 780
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
В палмова мазнина / на белла / - само картофи , всичко друго с олио

# 19
  • Мнения: 27 524
В тиган - с олио. Зехтинът (студената преса) не се подлага на топлинна обработка. Има зехтин за пържене, ама не го купуваме. Иначе за фритюрника ползвам течна мазнина за фритюрник с нам си кви си диетични и здравословни (дрън-дрън  Crazy) добавки.

# 20
  • Мнения: 3 537
Във олио пържа само, и на мен палмовата мазнина не ми допада, поменя ми вкуса.
А най-вкусните картофки са пържени в мас, като деца само така карахме да ни прави майка ми, ядат се топли и не са особено диетични Crazy, но са невероятни Laughing

# 21
  • Мнения: 11 747
в олио,за някои манджи добавям маргарин или масло
никога не съм пържила със зехтин
царевично и рапично олио не съм и виждала как изглежда...

# 22
  • Мнения: 11 747
това за свинската мас и аз съм го чувала,че стават разкошни картофи и яйца,като малка май съм яла,ама не помня как беше

# 23
  • Мнения: 6 461
Готвя само със слънчогледово олио.
За някои ястия използвам и масло.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 828
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

 Peace

# 25
  • Мнения: 732
И аз пържа само в слънчогледово олио, мислех за фритюрника да пробвам фритюрна мазнина, но след като прочетох какво сте писали мисля да се откажа  newsm78

Иначе за салатките ползвам зехтин  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 807
Палмолина-за фритюрник само,много по-безвредна е.Използва се за фритюрник при многократно пържене в една и съща мазнина,не прегаря,не почернява.

Не се заблуждавайте от рекламите, работила съм няколко години в предприятие, което произвежда палмолина и други масла. Палмолината не е безвредна изобщо - само ако знаете каква технологията, с която с която течното масло се превръща в твърдо  Sick. По същата причина маргарина също не е за препоръчване! С чиста съвест мога да кажа, че много по-безвредно е да пържите в мас, от колкото в изкуствено създадените мазнини на растителна основа! Моя съвет е да си ползвате растително масло: течно! Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 444
Ползвам олио за пържене и зехтин за салати !
Не си падам по бланшираните картофи още по -малко по палмовото масло за пържене !
Няма нищо по хубаво от това да си обелиш картофчето и да си го изпържиш в прясна мазнина !

# 28
  • Мнения: 8 917
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

И аз Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 672
Само в олио пържа  Peace

# 30
  • Мнения: 5 001
И аз пържа само в олио,но през зимата понякога използвам и свинска мас,особено за запържване на киселото зеле(ние не сме много по здравословните и диетични неща Laughing)

# 31
  • Мнения: 119
ssiillvvyy е много права, всичко що е хидрогенирана растителна мазнина е вредно. Аз по принцип не пържа, готвя предимно със зехтин Peace

# 32
  • Мнения: 5 362
В олио пържа.
Бланшираните картофки са със хрупкава златиста коричка,а от вътре меки.

# 33
  • Мнения: 1 802
Във олио. Нещо не ми е по вкуса във друга мазнина да пържа. Усеща се особения вкус...

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Ако е в тиган - с олио.

Ако е във фритюрник - със съответната мазнина.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Пържа само в олио.

# 36
  • София
  • Мнения: 36 032
Само в олио

# 37
  • Мнения: 6 028
Само в олио, зехтин ползвам само за салати и някое и друго ястие в което е необходимо.

# 38
  • Мнения: 6 315
Зехтин.

# 39
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз пържа и в зехтин, и в олио от соя.
По принцип знам 4е като се пържи в зехтин, храната става по калори4на, тъй като от топлото образува пове4е мазнини , отколкото едно олио, но някои неща ги приготвяме в къщи само в зехтин, като сосовете за паста, като задължително се по4ва с зехтин и 4есън, морков, целина, лук  Peace

# 40
  • Мнения: 3 360
Само в олио.

# 41
  • Мнения: 1 951
Слънчогледово олио  Peace

# 42
  • Мнения: 2 591
аз избягвам пърженето, но иначе - в олио!

за фритюрника (който ползваме рядко) последно купихме някаква фритюрна мазнина или нещо подобно на Белла, уж е диетична, не се поема от картофите и т.н., но не бих казала, че е точно така  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 502
Почти не пържим, но иначе нормално олио от магазина - каквото купим.

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Пържа в олио, зехтина го слагам само на ядене, салати и т.н. Жал ми е да захабя 2л. зехтин за да напълня фритюрника, а и да не говорим от финансова гледна точка колко по скъпо е.  Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 1 043
Само в олио  Peace

# 46
  • Мнения: 101
В слънчогледово олио само. Веднъж за фритюрника взех някакво палмово ли беше, какво беше, ми то по-зле от свинска мас Sickи едно гадно миришеше и се отказах от такива масла за фритюрник. Икаче за салатките - зехтин.

# 47
  • Мнения: 11 016
Избягвам да пържа. В краен случай в малко олио. Зехтин слагам на салатите.
За палмолината - чувала съм, че е само за фритюрници.

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Предимно в олио. Понякога зареждам фритюрника с палмова мазнина.

# 49
  • Мнения: 11 607
 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

ох, защо първо не питах за палмолината тук, във форума и тогава да си купувам #Cussing out.....

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969

Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати

И аз Peace

# 51
  • Мнения: 4 546
в олио или маргарин - зависи какво пържа.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 941
Олио.

# 53
  • Мнения: 2 922
Само в олио.

# 54
  • Мнения: 7 474
Почти не пържа, но кагато се наложи в зехтин.

# 55
  • Мнения: 13 199
И аз не пържа. В краен случай със зехтин, защото при по- висока теммпература се разгражда, отколкото другите мазнини.

# 56
  • Мнения: 3 456
В олио. За фритюрника съмкупувала палмово олио- дразнеше ме , как замръзва-като мас.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 423
Почти не пържа, но когато се наложи използвам олио.

# 58
  • Мнения: 2 609
В олио.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Само в олио. Зехтин слагам на салати, а палмова мазнина съм ползвала мноооого отдавна за фритюрник.

# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За пържене трябва да се използват рафинирни масла... аз пържа в слънчогледово олио или от гроздови семки.... ще ми се да пробвам от авокадо, но не намирам такова... зехтин студено пресован слагам в манджите, след като ги сваля от котлона, в салатите...но обичам да използвам различно мазнини...  много харесвам шарлан...това е нерафинирано слънчогледово олио с много силна миризма на семки ..сусамовото също  супер

# 61
  • Мнения: 3 419
аз пък правя много хубави пържени картофи и колкото и неприемливо да се вижда за някои смесвам олио+мас(това само за картофи) и аз отначало се мусех,ама като опитах е супер на вкус,бланширани картофи не обичам Naughty

# 62
  • Мнения: 1 564
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
PeaceИ аз така.

# 63
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
PeaceИ аз така.


значи станахме четири  Simple Smile

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Мнооого рядко ми се случва да пържа - използвам зехтин или масло + малко водичка да не се препържват(по-скоро задушаване се получава). Просто не купувам мазнина за пържене, щото рядко ми се случва  Blush - имам студено пресован зехтин и орехово олио (пак студено пресовано). Купувала съм и олио от тиквени семки и студено пресовано слънчогледово и не ми допадат.

# 65
  • Мнения: 217
Мами, малко глупав въпрос може да ви се стори, ама за първи път взех фритюрна мазнина на белла, една твърда замразена такава,,,,,,,,,е не разбрах как да я размразя, направо във фритюрника ли как??? Embarassed

# 66
  • Мнения: 812
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
PeaceИ аз така.


значи станахме четири  Simple Smile

Вече сме пет  Mr. Green

# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
зехтин.Готвя само със зехтин, единствено във фритюрника слагам мазнина за фритюрници.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пържа само в олио.  chef

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Фритюрника ползвам само лятото. През зимата, ако се наложи да пържа, ползвам тиган и съответно олио или зехтин. Във фритюрника слагам фритюрна мазнина.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 891
аз пък правя много хубави пържени картофи и колкото и неприемливо да се вижда за някои смесвам олио+мас(това само за картофи) и аз отначало се мусех,ама като опитах е супер на вкус,бланширани картофи не обичам Naughty
  И аз така, за картофи смесвам 50/50 олио и свинска мас и стават чудни !  Peace Пак със свинска мас правя меденки, нито мирише, нито нищо и всички ми искат рецептата !
  Зехтин купувам само екстра върджин, а доколкото знам той не подлежи на топлинна обработка.

# 72
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
за тиган ползвам олио, а за фритюрник ползвам на БЕЛА палмовата мазнина.

# 73
  • Мнения: 3 241
Пържа със слънчогледово олио или олио от рапица. Но понякога и със зехтин.

# 74
  • Мнения: 3 830
Слънчогледово олио за пържене, зехтин за салати Peace

# 75
  • Мнения: 423
Използвам само олио за пържене.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 294
Пържа в олио  Peace

# 77
  • Мнения: 1 505
зехтин.Готвя само със зехтин, единствено във фритюрника слагам мазнина за фритюрници.
И аз така
 Peace

# 78
  • Мнения: X
Само в олио. Зехтин слагам на салати, а палмова мазнина съм ползвала мноооого отдавна за фритюрник.
............и не ми хареса,както и фритюрните мазнини...нещата ми бяха като че ли по-мазни/особенно тиквичките/..ползвам си олио и зехтинче за салатките и готвене.

# 79
  • Мнения: 1 526
Много, много рядко пържа. Но, ако се случи ползвам олио- слънчогледово или царевично. Иначе ползвам зехтин.

# 80
  • Мнения: 656
Слънчогледово или царевично олио за пържене,зехтин за салатки и таратор.Фритюрника не го ползвам повече от година.

# 81
  • Мнения: 1 953
Пържа само в слънчогледово олио.

# 82
  • Мнения: 2 587
Пържа в олио,зехтин за салатите.

# 83
  • София
  • Мнения: 478
във фритюрника пържа с олио, иначе всичко готвя и запържвам със зехтин

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт