Магазините "АРОН" - с децата дотук!

  • 5 827
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 520
Aгата ®, нито Метро, нито Арон го правят заради децата ни, в Метро специално е от чисто финансово естество - при злополука детската застраховка е по-висока ... И си е само българска измислица, в Метро Австрия и Германия няма такова нещо  Stop

И няма да са само тези, още ще се навъдят, докато българите не защитят правата си и тези на своите деца. В една цивилизована държава това е недопустимо! изключвам секс шоповете  Mr. Green

Не знам тези, които са ги върнали към кого трябва да се обърнат. Може би към Комисията за защита на потребителите?

# 31
  • Мнения: 2 323
Aгата ®, нито Метро, нито Арон го правят заради децата ни, в Метро специално е от чисто финансово естество - при злополука детската застраховка е по-висока ... И си е само българска измислица, в Метро Австрия и Германия няма такова нещо  Stop

И няма да са само тези, още ще се навъдят, докато българите не защитят правата си и тези на своите деца. В една цивилизована държава това е недопустимо! изключвам секс шоповете  Mr. Green

Не знам тези, които са ги върнали към кого трябва да се обърнат. Може би към Комисията за защита на потребителите?

Аз не казвам, че в Арон е заради децата, а за да си предпазят мебелите от нараняване Mr. Green  Т.е. не пречи в тесен магазин да влезем с кенгуро или без количка.....Аз поне не се занимавам с ,,отстояване на тези права,,

# 32
  • Мнения: 722
За новия магазин в Шумен говоря аз. Вече и не мисля да влизам, де.

# 33
  • Мнения: 7 106
  Но нищо не оправдава отношението им.Там не се движат с мотокари и палети и не би трябвало да е опасно.Това според мен си е дискриминация или пък не си сглобяват както трябва мострите и е опасно за клиента.


Опасно е за скапаните им мебели, дето се държат на светикрепки и се разпадат само от поглед, да не говорим от ползване  Close Twisted Evil.

Преди 4-5 години много спешно трябваше да обзаведем спалнята и тогава нищо още не разбирах от "качествена мебел". На пръв поглед Аронските (за неразбирач) хващат окото, тогава бяха много рекламирани, и ние като последните балами си купихме спалнята от тях + скрин и две нощни щкафчета. Е няма такъв боклук  Twisted Evil. Всичко се разкриви, разклати за няма и 1 година и съвсем скоро с удоволствие ще се отърва от нея.

# 34
  • Мнения: 5 362
В нашият магазин "Арон" пускат с деца.
За вериги като "Метро" и аз съм на мнение,че си е дискриминация това с децата.Не го одобрявам Naughty

# 35
  • Мнения: 1 734
Това е скандално, ами детето е човешко същество и има равни права, как така няма да пускат с деца!!! ЕЕЕ, ама те се самозабравиха  #Cussing out

# 36
# 37
  • Мнения: 109
Може би идеята е да не се удари някой ръб с количката....И акосе замислим реално, може би имат право. Тук нека не коментираме качеството, аз също не съм доволна, това мисля няма връзка.
Както в Метро не се пускат деца - само с кенгура /тук вече по малко по-други причини/
Ако логиката е да не нараним някой ръб то тя е смешна. Ако възрастен човек в инвалидна количка влезе и него ли ще изгонят поради тази причина? За мен това си е дискриминация. На мен ми се е случвало да откажат да ме пуснат с количката в сладкарница, защото щяла да заема място, мисля че няма нужда да ви описвам какъв скандал  вдигнах.

# 38
  • Мнения: 2 323
Може би идеята е да не се удари някой ръб с количката....И акосе замислим реално, може би имат право. Тук нека не коментираме качеството, аз също не съм доволна, това мисля няма връзка.
Както в Метро не се пускат деца - само с кенгура /тук вече по малко по-други причини/
Ако логиката е да не нараним някой ръб то тя е смешна. Ако възрастен човек в инвалидна количка влезе и него ли ще изгонят поради тази причина? За мен това си е дискриминация. На мен ми се е случвало да откажат да ме пуснат с количката в сладкарница, защото щяла да заема място, мисля че няма нужда да ви описвам какъв скандал  вдигнах.

Може и да е смешна, но това е бг действителността Confused

# 39
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние сме ходили в бургаските, русенския и варненските представители на Арон - както преди с количка, така и сега с дивеещо хлапе - не са ни правили забележка никога. 

# 40
  • Русе
  • Мнения: 659
Аз също съм влизала в русенския Арон с количка, не са ми правили забележка, даже кухня си бях харесала там, но в последствие се разубедих като прочетох хиляди отрицателни мнения за тях.
Но в други магазини са ми правили проблем. В Русе имаме една измислена верига магазини Алмарт, редовно не те пускат с количка, а ако случайно си допуснат, се лепва един от охраната за теб и те следва, чувстваш се като последния крадец.
За ощ един случай се сещам, влизам една сутрин към 10.30 в магазин Georgе`s, а продавачката - някаква лелка, която въобще не е за там,  мете магазина, се развика като една селянка: Какв о сте тръгнали да влизате с тази количка? Другите си ги оставят навън" Много неприятно ми стана и си тръгнах. После съжалих и си помислих, че май трябваше да вляза без количка и да оставя малката да ошета из целия магазин без да й направя забележка. Бях си харесала летни роклички и бански, на мъжа ми съм купувала къси панталони оттам, хубави са им нещата.

# 41
  • Мнения: 6 155
Не знам тези, които са ги върнали към кого трябва да се обърнат. Може би към Комисията за защита на потребителите?
Към комисията за защита от дискриминацията  Peace
http://kzd-nondiscrimination.com/


Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.

(2) Пряка дискриминация е всяко по-неблагоприятно третиране на лице на основата на признаците по ал. 1, отколкото се третира, било е третирано или би било третирано друго лице при сравними сходни обстоятелства.

(3) Непряка дискриминация е поставяне на лице на основата на признаците по ал. 1 в по-неблагоприятно положение в сравнение с други лица чрез привидно неутрална разпоредба, критерий или практика, освен ако тази разпоредба, критерий или практика е обективно оправдан/а с оглед на законова цел и средствата за постигане на целта са подходящи и необходими.

# 42
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Като се има предид качеството на мебелите в Арон, можеш да им благодариш, че са те предпазили от покупка.
100% вярно Peace
Но една жалба в комисията за защита на потребителите ще свърши чудна работа!

# 43
  • Мнения: 7 430
...в Сливенския АРОН не само, че пускат с количка ами и да искаш да купиш нещо - никой няма да ти обърне внимание Close
Три пъти сме влизали - единият път двете продавачки се "мъчеха" да влязах в НЕТа с карта и познайте какъв звук се чуваше  Tired
Вторият път си говореха с техни познати вътре и пак никакво внимание Tired...третият път мои приятели си поръчваха спалня и едва тогава ни забелязаха Peace

# 44
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
[Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.


  Не мисля, че става въпрос за дискриминация на основата на възраст. Според мен проблемът е в детската количка, а не в детето. С количката би могло да се нарани повърхността на мебелите, които после стават непродаваеми. А що се отнася до качеството на мебелите - има и буклуци, но има и по-скъпи и от по-висок клас мебели - за всекиго по нещо  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт