Холандска Тема - 15

  • 15 007
  • 286
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 638
Milika
все си казвам...ами ако бяха близнаци? Thinking...ама по-леко не ми става Joy... ама важното е да е здраво детето, че като беше с температура ми беше многооо тежко на душата Rolling Eyes


Звезди, недей така с близнаците, че ние сме наоколо, въпреки че хич ни няма Naughty Иначе както можеш да забележиш от "честите" ми включвания си е малко въртележка  Joy

Момичета, използвам случая да ви поздравя всичките, честито на рождениците и на всички, които са имали поводи, които съм пропуснала   bouquet

Мимката и Калинка, какви са тези досиета? И на нас в консултацията попълват някакво "киндер досие", това същото ли е или е различно вече в училище? Да си кажа честно малко ме притесняват тези "досиета", кой ги попълва, какво се пише? Тук ходих в консултации бюрото на една среща за родителите на близнаци и веднага ни раздадоха някаква брошура как при близнаците имало изоставане с езика  Sad, а пък за Мариза написаха в досието, че била "фанатик", защото споменах, че като суче е неспокойна и плаче понякога... Та не знам, вече едната е "фанатик", и двете "ахтерстанд", страх ме е да не си вървят с тези "определения" в досието, тук от познати съм чувала, че в училищата не се занимават много-много с децата, които имат трудности и веднага им лепват някой етикет като "аде-аде" или изоставащи и съответно лечение... Така ли е наистина?   

 

# 121
  • Мнения: 7 914
fata morgana
сериозно ли им правят от сега досиета на децата? #Crazy

аз го казах  с най- искренни чувства Hug Hug Hug

# 122
  • Мнения: 1 559
Какви са тези досиета ??? newsm78...за първи път ги чувам #Crazy..,освен да съм пропуснала нещо,квато съм забляна понякога. Joy

# 123
  • Мнения: 7 914
аз като чуя досиета и за комунизъм се сещам Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Milika
 хайдеееее чакаме на отчет днес! Hug


къде се изгуби Миленски? newsm78 newsm78 newsm78

# 124
  • Мнения: 1 550
тук съм, ама не съвсем. хванала съм се на едно есенно чистене Rolling Eyes

Милика, леко и безпроблемно раждане и от мен Hug чакаме нови ни от теб stork-girl

и аз нищо не съм чувала за тия досиета Thinking

Звезди, хубаво е, че вече температурата на Ерик е спаднала Hug ти си почивай  bouquet

лек ден  bouquet

# 125
  • Мнения: 1 132
Fata mograna,
Да са ти живи и здрави малките принцески.
Аз съм пропуснала раждането им, докато бях в България.
В най-тежките и ревливи моменти на Софи, ходех да чета Близнашкия форум за да се успокоявам, че може и по зле  Mr. Green .
Milika,
То не останало.  Hug Желая ти едно бъзро и леко раждане и неревливо бебче  Hug
Честито на рожденниците на патерици. Да ги слушат мамите и татковците   Mr. Green
Моето Софи пак е в период на събуждане вечер и ходя като зомби по цял ден, а и гледаме за нова къща и съвсем  Crazy .
Какви са тия досиета?То по- зле и от по Татово време. Големите капацитети , та определят така набързо какви са децата ....Не съм разбрала пак за тях.
Звезди, браво за Ерик!
Мимка, успех!
Снощи си закупихме билети за лятото за БГ и съм много хепи.
Гледах новините от протеста, но ми се стори много повърхностно отразяването, а за други незначителни неща, както винаги отделиха сума време.  #Cussing out

# 126
  • NL
  • Мнения: 520
Само наминавам днес да ви видя как сте.При мен-нищо ново ,продължавам да си мързелувам.
звездичка
Цитат
все си казвам...ами ако бяха близнаци
Е,така е да и аз това съм си мислела.Имам един колега с близнаци (между другото пак италианец,като на фата моргана съпругът) та като говореше какви бели правели-дабъл и си виках-леле,хич не е за завиждане човека.От друга страна пък се моля само да е живо и здраво,пък ако ще и квартала да оревава от сутрин до вечер.
А иначе спор няма,че на Фата Моргана златен медал трябва да и се даде  bouquet.
fata morgana
Цитат
а пък за Мариза написаха в досието, че била "фанатик", защото споменах, че като суче е неспокойна и плаче понякога...  Та не знам, вече едната е "фанатик", и двете "ахтерстанд"...
Ама това сериозно ли ooooh!???
***********
Благодаря пожеланиятаЛек ден на всички.

# 127
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Разсмяхте ме се досиетата. Joy

Още от първа група се води наблюдение на децата, което се записва. На 4 може да прави, на 6 това и т.н. Отбелязват се проблеми ( не можеда играе с децата, отговаря се и т.н.), ако има помощ от социални работници, се отбелязва каква, кога и защо е прилагана. Това досие се дава след 8 група на средното училище. По принцип е много интересно да се прочете, но не го дават на всеки, а предимно на класните учители (ментори) . Педагози ( не преподаватели, а занимаващи се с проблеми с децата)  редовно ги четат и сигнализират, когато забелязват, че дадено дете има проблем от дълго време ( може да е дислексия, може да малтретиране в семейството). Обикновените учители могат да поискат извадка.
Аз получих такава за един клас и за пореден път се убедих, че всяко нещо си има причина. Майка болна от рак, проблеми в семейството= детето не говори или малко, ай кю, терапии и т.н

И още повече за пореден път се убеждавам колко е хубаво да си в нашата провинция. Тъй като няма такова голямо струпване на хора, много училища са малки, много се отделя внимание на тези неща, които в град като Утрехт, например, не биха стигнали квалифицираните лица да свършат цялата работа ( причина за голяма част от проблемите в тези региони).

# 128
  • Мнения: 247
Ето развитието по темата за децата,много ми се иска и вие да си кажете мнението по въпроса....аз се опитвам да се свържа с госпожа Кукова от БХК за да разбера какво ще се случва от тук нататък!Поздрави!Ели


http://www.mediapool.bg/show/?storyid=132608

# 129
  • Мнения: 2 195
Чухте ли вече за това ? Прочетох го тази сутрин и не ми излиза от главата ...
Доколко са защитени децата в училище  Rolling Eyes

Leerling (16) dood door steekpartij bij school

anp | Gepubliceerd op 11 oktober 2007, 19:12
Laatst bijgewerkt op 11 oktober 2007, 19:22

 AMSTERDAM -  Een 16-jarige scholier is donderdag overleden door een steekpartij bij het Technisch College in Amsterdam. Dat heeft de politie laten weten. De politie heeft een 14-jarige verdachte aangehouden. Beiden zijn leerling van het college.


De steekpartij vond rond half een donderdagmiddag plaats aan de Vlaardingenlaan voor het schoolplein. Het slachtoffer raakte zwaargewond en overleed later in het ziekenhuis.

De politie onderzocht donderdagmiddag de achtergrond en de toedracht en zette de straat bij het college af. In het schoolgebouw waren op dat moment mensen maar de lessen leken stilgelegd.

De twee zouden volgens omstanders ruzie hebben gekregen over een pen. De 14-jarige verdachte zou daarbij het slachtoffer in de nek hebben gestoken en daarna naar een nabijgelegen metrostation zijn gerend. Daar zou hij in elkaar zijn geslagen door andere jongens en volgens zijn opgepakt door de politie.


# 130
  • NL
  • Мнения: 520
Eddita-радвам се,че проблемът получава все повече международна гласност но все си мисля,че колкото и инициативи да се поемат от частни лица,ако не оправят законите от тези които зависи всичко ще върви бавно и без трайни резултати.Виж дори и от статията става ясно ,че не се получава спойка между неправителствените организации и държавните органи:ooooh:.Абе всичко си е до политическа воля,не само за този проблем Close.
Kalinka
Цитат
И още повече за пореден път се убеждавам колко е хубаво да си в нашата провинция.
И на мен ми харесва вашата провинция именно ,защото е спокойно но аз Хелдерланд не си го заменям за нищо Wink.Била съм в твойто градче преди години и ми хареса.Ако е това от снимката ,горе в закованата тема.

# 131
  • Мнения: 1 132
Милика,
Видях, че днес ти е термина. Хайде, чакаме новини .
Аз останах с погрешното впечатление, че досиета правят в бюрото по консултация. В училище естествено е нормално.
Могилино между другото има блог, но на български, може би можем да се преведем на английски и холандски.
Приятна вечер от мен,

# 132
  • Мнения: 3 638
Все нямам време да пиша  Whistling

Аз останах с погрешното впечатление, че досиета правят в бюрото по консултация. В училище естествено е нормално.

Досие се прави точно в бюрото по консултация и после се предава на училищния лекар. В училище има и училищно досие, не знам дали в него са включени данни и от другото, но предполагам, че е така. От 2008 искаха да въведат за всяко дете т.нар. electronisch kind dossier, което ще съдържа всякакви данни от 0 до 19 години, но засега е отложено. Ако се разровите в интернет ще видите и какво съдържа - сред останалото и много лични данни, които не са свързани пряко с училището.
А и защо трябва да определят едно дете като "фанатик" още но 1 месец и после да си го мъкне това определение??? Нямаше да имам нищо против ако беше само за бюрото за консултации, но после тези данни се изпращат и на други. Не че искам да се оплаквам, но тук ме е малко страх от тези психологически "диагнози". Защо организират среща за близнаците и вместо да ти дават съвети как да се справяш с 2 деца веднага те "информират", че близнаците изоставали с езика? А като ще са и дву- или три-езични какво да правя, в специално училище ли ще трябва да ходят? И кой ще определи дали и колко изостават с майчиния си език, който не е холандски?
Както посочва и Калинка "Майка болна от рак, проблеми в семейството= детето не говори или малко, ай кю, терапии и т.н" Не знам защо имам чувството, че тук езикът е много голям проблем, кой изостава с езика, кой с дислексия, кой с други проблеми  Sad Та само това ми беше притеснението

Милика, стискам палци за леко раждане!  Hug

# 133
  • Мнения: 292
Здравейте холандски мами!

извинявайте че така се намесвам в темата ви, но искам да ви питам за рецептата на едно нещо, което ми беше любимото ядене докато учех в Холандия.За съжаление му забравих името, но е много известно национално ястие. Питах после готвачи с интернационален опит, но всички вдигаха рамене.

Чакайте да ви го опиша-на външен вид прилича на кебапчета, кафяво е на цвят и продълговато, вътре има месо на"фъндъци" и разтеглива маса, пак в кафяво. Вкуса еее....божествен, не е сладко.

Навремето не се замислих въобще да питам за рецептата, макар че бях в хотелското училище в Хага, ъкъл мой...
Сега покрай гледането на детето си седя в къщи и си мисля какво мога да сготвя по - така.
Ако се сещате за какво става дума пишете, ако не -извинявайте  chef

# 134
  • Мнения: 1 559
Fata Morgana по спокойно,не им обръщай чак такова внимание за всичко. Peace Wink
Мойта принцеска,днес вече е по добре...3 дена беше с мн висока температура,та искаше много внимание,sамо да е гушкам,и все да виси на циzkата.Скоро ще я спирам вече Rolling Eyes..,ама като че ли да мине нова година и тогава. newsm78Много по лесно минават нощите,като никнат зъби,просто е взимам при нас на леглото,слагам е  na цицока,и да си смучка Joy...тишина,без мрънкане,без ревове Laughing..,а иначе незнам как ще я успокоявам,затова и още се услушвам. Crazy
 Susan въобще не мога да зацепя за какво иде реч newsm78 Joy newsm78

Общи условия

Активация на акаунт