69та есенна от Италия

  • 9 797
  • 288
  •   1
Отговори
# 285
Боже седя тук и си мисля какво да сготвя днес,я дайте идея.
Линдита така ми се яде баница,а пак ме мързи да си направя.Я прати малко on line.

# 286
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Морена, аз не съм ходила на север, но живях 7 години в Таранто, бившият ми мъж бе от Майори, та родата там ходехме често да виждаме, широки души, обикновени хорица, но някои доста шумни и джаста-праста, детето на едните омацано в суратя бе все с нещо де лигавеше ядейки и се търкаляше ( есенно време бе, помня) по голия под полуголо и врещеше нещо на диалект. В Таранто пък все начумерени и скандалджии и за най-малкото нещо, гадна пастмина, някои сами си критикуват съгражданите, че не ставали, но една дружка имам тарантинка- душица, още сме във връзка с нея. Тук ви казах как стоят нещата. Има и приятни колежки и съпруги на друзьята на конвивентето ми, но понякога излизаме с едни, аууу не трая жена му- с 8 клас била и и личи, че не доразвила мозъка си, като ме види все ме оглежда и разпитва, все колко хубаво съм гримирана, всеки път- защо не се направя на кичури руси, все ме пита, сякаш съм току-що дошла дали ми харесвало тук и все възкликва колко хубава била Италия, нали?
Я кажете задушаваха ли ви и вас като дойдохте тук с въпроси глупави около България и с дежурния въпрос Ти пияче л'Италия? Си манджа бене, веро, хихиххи? За тях гладни и слабички идваме. И все тълпи рода и приятели ме оглеждаха нон стоп, сякаш съм в 6 рпу едновремешното.

# 287
  • Мнения: 5 475
Заповядайте в новата тема  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228704.0

# 288
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Морена, зависи какви продукти имаш, я извърти омлети или палачинки с плънка от шунка и скаморца и гъби, ако не- паста с чесън. олио и пеперончино или семпла с помодорино. Или салата с рибатон, маслини, домати, листни салати и прочие, или пиццайола или студена паста с моццарелла, риба тон, оливе греке доамти а кубетти...Олях се! Ама си в НАполи се папка добре и едни латтичини....пица, баба' и други сладости, е ла пастиера....Какви неща сме си носили навремето от там, и едни наденици сухи направо кеф!

Общи условия

Активация на акаунт