Имате ли омразен съсед-ка?

  • 9 013
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Четейки се радвам, че скоро отивам да живея в пущинака на Алабама  Mr. Green
На - завиждайте - съседи никакви и след оградата на къщата започва гората  bowuu КЕФ!!!

# 46
  • Мнения: 750
Не си познавам съседите!
Така,4е не могат да са ми омразни... Mr. Green

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Омразни нямам,но има един дядка,който ми е доста неприятен защото от апартамента му идва страшна воня на запръжки и готвено и е вмирисал половината кооперация.И понеже живее на първия етаж всеки ден минавам покрай апартамента му и понякога даже се налага да си запушвам носа,че иначе ще се издрайфам.Междудругото вместо олио ползва свинска мас,така че можете да си представите за какво става въпрос.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 178
Любимата ми съседка от горния етаж,ходи непрекъснато на високи токчета.Та "манекенката" търкаля, мести и изпуска на пода тежки мебели и предмети всякакви.Пуска една и съща музика и/или филм по едно и също време около часовете за почивка 14 или 22 часа.Звъни на вратата и бяга.Последно хвърли по вратата/на апартамента/ един празен и 2  пълни с компот буркана.Случая е тежък,има още неприятни подробности.След много такива простъпки-тя е юрист/какво съвпадение аз също /  беше уведомена полицията,която......отправи предупреждение.Това е защитата, която мога да получа от закона и властта в БГ.За сега обаче съседката се кротна,аз не я подценявам и съм на щрек:)

# 49
  • Мнения: 975
Предишната ми съседка беше ужасна .Само да чуе че се прибирам и веднага излизаше да мете ,за да не изпусне нещо,че и щпионката и се виждаше малка.А като дойдеше у нас цял ден я обикаляме и не се сеща да си ходи,ей нахални хора бреййййй box

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
И аз да се оплача. Съседите до нас са чалгари - фенове на Азис - правете си изводите. Над нас - мърльотината си събира мръсните чинии и чаши във ваната. Чак като се напълни, тогава ги мие, от което тръгват пълчища хлебарки. Заради което у нас винаги е напръскано с разни отрови. Едно на ръка са наводненията, които прави поне веднъж месечно. Съседката на последния етаж пък си умира да си мие мръсната тераса като плисва кофа вода и цялата помия тече по прозорците на остъклените тераси на всички надолу. Тийнейджърите на съседите осреща са техно-фенове. Така надуват техното до дупка, че дрънчат стъклата на прозорците. Комшията от долу пък решава че "няма ред в тази къща" и заформя скандал с хвърляне и трошене на стъкларии; нямаше да е необичайно ако не се случваше около 3 след полунощ... Съседката от първия етаж има най-лигавите деца на земята и всеки ден поне по 2 пъти не и издържат нервите и яко ги напердашва отвън, точно във входа пред асансьора, като писъците им се носят с ехо в целия вход по всяко време. Защо не си ги бие в къщи само тя си знае. Другия комшия над нас през ден организира пияндурски купони и някъде след 1 часа нощес се почва шумна дискусия на тема "ти мене уважаваш ли ме". След изясняването на това кой кого уважава гръмва мазна чалга. Лудница, бетер виетнамско общежитие, как да не ги мразиш ...

# 51
  • Мнения: 660
ОХ успокоихте ме с вашите случаи,нараво моят е бял кахър,ма все пак от 2 днис е е кротнала малко,да не е прочела тука какво съм написала,може и тя да е тука в кюпа хихихих hahaha
Цитат
Любимата ми съседка от горния етаж,ходи непрекъснато на високи токчета.Та "манекенката" търкаля, мести и изпуска на пода тежки мебели и предмети всякакви.Пуска една и съща музика и/или филм по едно и също време около часовете за почивка 14 или 22 часа.Звъни на вратата и бяга.Последно хвърли по вратата/на апартамента
Това е подобно на моя случай,я виж ти newsm78 Joy
Цитат
Четейки се радвам, че скоро отивам да живея в пущинака на Алабама 
На - завиждайте - съседи никакви и след оградата на къщата започва гората   КЕФ!!!
Абе не ти завиждаме,ама си е страшничко май до гората и то с тия психопати американците,ама то едното за другото Peace

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 10:21 от Ирра

# 52
  • София
  • Мнения: 10 858
От съседи не мога да се оплача, но ужасно омразен ми е един от портиерите на входа ни. Толкова е отвратителен, че не мога да го гледам. Говори ми отвратителни неща, явно за него това са вид свалки, но направо са  Sick Sick Sick И винаги не пропуска да спомене мъжът ми, че ако го чуел щял да му откъсне главата. Отвратителен просто!

# 53
  • Мнения: 2 407
Имам един съсед,който пуши в коридора и винаги светка лампата и през деня, не се вози с никой в асансиора и като ни види бърза да се качи сам.

# 54
От съседи не мога да се оплача, но ужасно омразен ми е един от портиерите на входа ни. Толкова е отвратителен, че не мога да го гледам. Говори ми отвратителни неща, явно за него това са вид свалки, но направо са  Sick Sick Sick И винаги не пропуска да спомене мъжът ми, че ако го чуел щял да му откъсне главата. Отвратителен просто!

Ами кажи на мъжа си, пък да видим  Mr. Green


Аз май съм случил на съседи - отгоре живее семейство с две деца (момичета тийнейджърки), но освен, че понякога, мнооооого рядко, чувам скърцане на пружината вечер, други шумове няма. Веднъж нещо беше протекла вода от тяхната баня, казах на мъжа и той веднага намери и изолира течащата си фуга. Единственото, което ме дразни е, че когато пушат на терасата си, понякога пада пепел на моята, ама като че ли това не е болка за умиране.

Живея в панелен апартамент, ама като че ли е добре изолиран, щото от никъде не се чуват някакви силни шумове - да речем, че никои от съседите ми не се карат, ама и телевизор не се чува, нищо. Имам добро озвучаване в хола и редовно като гледам екшъни все едно става земетресение от силата на звука, но съседите ми не се оплакват, че чуват нещо  - специално съм ги питал.

И една интересна случка: в съседния вход живеят някакви абсолютни селяндури, които имат апартамент там, защото земята е била тяхна и са ги компенсирали с него за събарянето на къщата им. Освен, че редовно се занимават пред входа си с най-различни селяндурски дейности, свързани с къщата им на село - веене на боб, варене на компоти (на открит огън пред блока  Shocked ), белене на лук и т.н., по едно време гледам чичката разчиства едно място между двата входа, по-близо до нашия, едно такова закътано, където обикновено децата си оставят колелетата. Като го питах какво ще прави там ми заяви, че щял да строи зайчарник и да гледа зайци  #Crazy . Даже дъски си беше насъбрал. Аз бях в кофти настроение тоя ден и доста рязко му казах, че не може да гледа зайци в блока, щото миришат и ако иска, да си върви на село да прави каквото му душа иска.

Следващата сутрин към 7 часа се събуждам от яко чукане под прозореца ми - поглеждам, оня кове зайчарниците...  #Cussing out . Принципно съм много спокоен човек - трябва някой много, ама много да ми скача по търпението, за да се изнервя - ама тогава направо издивях. Не стига, че ми кове на главата безбожно рано, ами си мисли, че той като е миризлив аграр и всички трябва да търпят вонята на животни под прозорците си, само щото той така е решил. Слязох долу по гащи, взех му чука и давейки се от яд му казах, че ако не спре да кове, ще му счупя главата с него. Опита се да ми се кара....  Грешка - наритах каквото беше наковал, отковах с шутове няколко дъски и на висок глас заявих, че ако направи зайчарници, ще ги полея с бензин и ще ги запаля, а после, докато спи, ще запаля и него.

Трябва да съм изглеждал ужасно (недоспал, необръснат...) щото имах чувството, че ще се насере, ей такива очи беше оцъклил  Shocked и нищо не каза. След като се наспах, дъските ги нямаше, повече не се чу или видя нищо за зайчарници. От тогава ме заобикаля от далече и само ми мятат с лелката му (бе чиста бабичка си е) мръсни погледи. Немам грижи Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 563
От съседи не мога да се оплача, но ужасно омразен ми е един от портиерите на входа ни. Толкова е отвратителен, че не мога да го гледам. Говори ми отвратителни неща, явно за него това са вид свалки, но направо са  Sick Sick Sick И винаги не пропуска да спомене мъжът ми, че ако го чуел щял да му откъсне главата. Отвратителен просто!

Ами кажи на мъжа си, пък да видим  Mr. Green


Аз май съм случил на съседи - отгоре живее семейство с две деца (момичета тийнейджърки), но освен, че понякога, мнооооого рядко, чувам скърцане на пружината вечер, други шумове няма. Веднъж нещо беше протекла вода от тяхната баня, казах на мъжа и той веднага намери и изолира течащата си фуга. Единственото, което ме дразни е, че когато пушат на терасата си, понякога пада пепел на моята, ама като че ли това не е болка за умиране.

Живея в панелен апартамент, ама като че ли е добре изолиран, щото от никъде не се чуват някакви силни шумове - да речем, че никои от съседите ми не се карат, ама и телевизор не се чува, нищо. Имам добро озвучаване в хола и редовно като гледам екшъни все едно става земетресение от силата на звука, но съседите ми не се оплакват, че чуват нещо  - специално съм ги питал.

И една интересна случка: в съседния вход живеят някакви абсолютни селяндури, които имат апартамент там, защото земята е била тяхна и са ги компенсирали с него за събарянето на къщата им. Освен, че редовно се занимават пред входа си с най-различни селяндурски дейности, свързани с къщата им на село - веене на боб, варене на компоти (на открит огън пред блока  Shocked ), белене на лук и т.н., по едно време гледам чичката разчиства едно място между двата входа, по-близо до нашия, едно такова закътано, където обикновено децата си оставят колелетата. Като го питах какво ще прави там ми заяви, че щял да строи зайчарник и да гледа зайци  #Crazy . Даже дъски си беше насъбрал. Аз бях в кофти настроение тоя ден и доста рязко му казах, че не може да гледа зайци в блока, щото миришат и ако иска, да си върви на село да прави каквото му душа иска.

Следващата сутрин към 7 часа се събуждам от яко чукане под прозореца ми - поглеждам, оня кове зайчарниците...  #Cussing out . Принципно съм много спокоен човек - трябва някой много, ама много да ми скача по търпението, за да се изнервя - ама тогава направо издивях. Не стига, че ми кове на главата безбожно рано, ами си мисли, че той като е миризлив аграр и всички трябва да търпят вонята на животни под прозорците си, само щото той така е решил. Слязох долу по гащи, взех му чука и давейки се от яд му казах, че ако не спре да кове, ще му счупя главата с него. Опита се да ми се кара....  Грешка - наритах каквото беше наковал, отковах с шутове няколко дъски и на висок глас заявих, че ако направи зайчарници, ще ги полея с бензин и ще ги запаля, а после, докато спи, ще запаля и него.

Трябва да съм изглеждал ужасно (недоспал, необръснат...) щото имах чувството, че ще се насере, ей такива очи беше оцъклил  Shocked и нищо не каза. След като се наспах, дъските ги нямаше, повече не се чу или видя нищо за зайчарници. От тогава ме заобикаля от далече и само ми мятат с лелката му (бе чиста бабичка си е) мръсни погледи. Немам грижи Simple Smile

Да, кротките разговори по определен проблем обикновено се пропускат в България.  Нямаш повод за гордост според мен.

# 56
Е, може би трябваше да добавя, че целият вход бе пропищял от туй семейство и никой не искаше да се разправя с тях по никакви поводи, щото много агресивно се държаха - а поводи ме липсваха...

С постъпката си, вместо да се опитвам да се разправям мирно с прост човек, което си е мисия невъзможна, както много добре знаят всички тука, аз спестих много главоболия и неприятности както на себе си, така и на съседите си. Затова съм доволен.

Тука гледам как се жалват всички от темерутести и шумни съседи... ами вместо да се жалвате и да продължавате да живеете, вие и децата ви в стрес, може да направите нещо по въпроса...

# 57
  • София
  • Мнения: 2 227
И аз имам една съседка мършояд под нас. От тях постоянно се носят някакви зловония... не може да готви явно жената... (трябва да й дам линк към готварския форум) Mr. Green. Идва да ми вдига бясни скандали, че детето ми било ходело и й пречело. Обясних, й че не мога да вържа дете на 1 г. и 4 м., нито смятам да му давам приспивателни. Чашата преля когато дойде да крещи и обижда мен и детето (аз съм била говедо, а детето ми идиот Close). За капак ми изрита врата, зщото й казах, че ако има проблем с нервите - да ходи да си пие хапчетата Laughing. Ако още веднъж се качи "да ми вдига гири" или да се опита да съсипе вратата ми, ще я направя луда. И полицията няма да й помогне. Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 660
Цитат
Трябва да съм изглеждал ужасно (недоспал, необръснат...) щото имах чувството, че ще се насере, ей такива очи беше оцъклил   и нищо не каза. След като се наспах, дъските ги нямаше, повече не се чу или видя нищо за зайчарници. От тогава ме заобикаля от далече и само ми мятат с лелката му (бе чиста бабичка си е) мръсни погледи. Немам грижи 
 
 

 Joy и аз щях да направя така,да му разбия дъските и гадните зайчарници,това не е ферма все пак,със селяндури спокойно не можеш се разбра Peace

# 59
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Освен че ми е съседка, ми е и роднина, навремето баща ми и чичо ми са взели съседни апартаменти  Sick Не си говорим от години и вече взех да свиквам да не я забелязвам, когато се разминаваме по стълбите. Отвреме-навреме ми устройва проверки от енергото, от кабелната и от други подобни институции, като твърди, че се привързвам към нейните уреди за отчитане или към нейния кабел  newsm78 Засега издържам, ще видим докога...

Общи условия

Активация на акаунт