Флуориране на водата

  • 39 416
  • 817
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 5 192
Стига бе! Минахме 4 000 ! Ако знаеш как се беше закучило по Коледа, по 10 подписа на ден и никакви медии насреща... На мен ми се виждат много, на Шарко също - иначе нямаше да даде заден ход. А и варненки са много печени и подеха на друг фронт!
Шарко_ сега сигурно крои други ходове, но медиите са на наша страна и му развалихме бизнеса...

# 661
  • Мнения: 2 655
Защо не пуснем теми и по другите форуми?
Мисля, че от тук само магат да гласуват на 5000 човека.

# 662
  • Мнения: 2 652
Пела, мисля че има пуснати по доста форуми. А в бг-мамма поне в 3-4 подфорума - в кърмаческия, в майки, в здравния. Има тема за флуорираното мляко в ДГ в нашите деца. "Измамата, наречена "флуорна профилактика" на д-р Гълъбов също е в майки, но сега нямам много време да търся линкове.

Ако се сещаш за нещо друго, пусни и дай линк да се нахвърляме и ние Wink

# 663
  • Мнения: 2 652
В днешната притурка на Труд Петъчник, Шарко се е изказал отбранително "Не се плашете от мляко с флуор". Има цели 2 страници, споменават се и варненските майки, които са подскочили, но като цяло статията ми е незадоволителна. Не са успяли много много да го притиснат, въпреки някои по-остри въпроси.

# 664
  • Мнения: 163

    Ето становището на доц.Йотова относно "Програмата за флуорираното мляко", предоставено ни с любезното съдействие на проф.Клисарова - ректор на МУ - Варна.
  Бих казала, че може да се използва като официален документ в подкрепа на петицията против флуорирането на водата и изобщо за подхода към подобни профилактики. Въпреки че защитава ползата от флуоридите за заздравяването на зъбния емайл, тя е против прилагането на подобни масови профилактики, които изискват индивидуален подход, точно заради реалната опасност от предозиране и противопоказания, аналогично с флуорирането на водата.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 20:25 от Маришка

# 665
  • Мнения: 2 652
Цигара, може ли да се качи становището на сайта, като се маркират онези места с флууорирането на водата? Може би момичетата да ти го изпратят в подходящ вид?

# 666
  • Мнения: 2 655
Само да пиша какво измислих тази нощ, докато не можах да спя.
Сега след като варненските мами се регистрират като сдружение, предлагам да заведем едно дело от сдружението срещу Държавата в част. Общината, за това флурно мляко в градините и яслите. Тук дори и да го загубим ще го продължим в Европейският съд по правата на човека.
Имам известен опит по тези дела. Там няма да им се размине. Rolling EyesДелата са безплатини!
Ако спечелим парите ще отидат в сдружението и ще се използват за добри дела. Може да минат години, но си струва да се опита!

# 667
  • София
  • Мнения: 410
Цигара, може ли да се качи становището на сайта, като се маркират онези места с флууорирането на водата? Може би момичетата да ти го изпратят в подходящ вид?
Грейс, мъжът ми цяла седмица ще е в чужбина, но ако му остане време ще го помоля да качи становището. Ще ти пиша на лични да ти дам имейл, където да ми го пратиш.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 056
Пела,  newsm10аз подкрепям идеята ти. Най-малкото ще се вдигне медиен шум по въпроса...

# 669
  • Мнения: 8 769
Само да пиша какво измислих тази нощ, докато не можах да спя.
Сега след като варненските мами се регистрират като сдружение, предлагам да заведем едно дело от сдружението срещу Държавата в част. Общината, за това флурно мляко в градините и яслите. Тук дори и да го загубим ще го продължим в Европейският съд по правата на човека.
Имам известен опит по тези дела. Там няма да им се размине. Rolling EyesДелата са безплатини!
Ако спечелим парите ще отидат в сдружението и ще се използват за добри дела. Може да минат години, но си струва да се опита!
Това е прекрасна идея. Само че може ли срещу общината да се заведе дело? Не трябва ли да е срещу съответния отдел или представител, който е отговорен? Само питам, защото действително не ми е ясно. А и селд последната информация, се оказва, че всеки ще си измие ръцете с другия, и отговорни едва ли ще могат да се намерят... ooooh!

# 670
  • Мнения: 2 655
Аз ще дойда на следващото Ви събиране и ще обясня всичко подробно.
Води се срещу ДЪРЖАВАТА по ЗОДВПГ.

# 671
  • Мнения: 2 652
Това е прекрасна идея. Само че може ли срещу общината да се заведе дело? Не трябва ли да е срещу съответния отдел или представител, който е отговорен? Само питам, защото действително не ми е ясно. А и селд последната информация, се оказва, че всеки ще си измие ръцете с другия, и отговорни едва ли ще могат да се намерят... ooooh!

Доня, нали ти е ясно, че няма да се намери виновен. И да се намери, ще е някоя изкупителна жертва или накрая родителите ще се окажат виновни. Това не означава, че не трябва да се пробва естествено. Напротив, моето мнение е бой до дупка.

# 672
  • София
  • Мнения: 12 237
Всяко второ хлапе с развалени зъби
Цитат
Всяко второ хлапе с развалени зъби
Петгодишните имат по 5 кариеса, готвят национална програма за профилактика

СОФИЯ/ВАРНА. Всяко второ дете у нас е с болни зъби. Петгодишните хлапета имат средно по 5 кариеса, а тези до 12 години - по три. Всеки четвърти на 18 г. пък е с поне един изваден зъб.
 За ужасяващата статистика алармира вчера д-р Марияна Златарова от варненското сдружение "Стоматологично здраве".
 Лошите показатели се дължат на занемарена профилактика и слаба информираност на родителите, обясни Златарова.
 Тя напомни, че децата трябва да приемат всеки ден определени дози флуор, за да имат здрави зъби.
 Още миналата година дадохме на здравния министър програма за профилактика на тези болести, заяви пък шефът на Българския зъболекарски съюз д-р Николай Шарков.
  Проф. Радослав Гайдарски вече е сформирал работна група, която до 2-3 месеца трябва да е готова с разчети по проекта.
 Според сметките на съюза трябват около 15 млн. лв. годишно.
 Парите ще са за безплатни прегледи на децата в забавачките и школата в цялата страна по два пъти в годината.
 Хлапетата ще се учат и какви грижи да полагат за зъбите си, а освен това ще получават и флуорни таблетки всеки ден, обясниха докторите.
 Децата обаче могат да си набавят нужния флуор и чрез мляко или минерална вода, както и ако хапват риба поне два пъти седмично, посъветваха още стоматолозите.
 Румяна Милева

# 673
Здравейте,
ето една карикатура по темата:
http://bgsviat.narod.ru/fluor.htm



Въпреки, че не отпуснаха пари за флуориране на водата, според мен тази програма е много добър повод да се вдигне шум за вредата от флуора изобщо - в млякото в детските градини, таблетките, зимафлуор, пастите, лекарствата и пр.

Мисля да се опитам да направя някоя беля и за бизнеса на д-р Шарков в Македония и да пусна мухата и на македонските блогери. В мк-гугъла и мк-мрежата не откривам изобщо НИЩО - никакво инфо, че е избран да флуорира и Македония. Там се отнасят към България с неистов страх и омраза и бягат от всичко българско като дявол от тамян. Затова, самия факт, че Шарков е български доктор, с една снимка на която изглежда по-противен, ще даде повече ефект от всички научни данни.  Laughing
Някой разбира ли от фотошоп - да му направи един колаж с надпис "Wanted" или нещо подобно?

# 674
  • Мнения: 2 652
Aila, те са си решили да похарчат 15 милиона и това е.
ivan4o17, идеята ти да алармираме братята македонци е много добра - щом имаш такива възможности, давай. Пък току виж го уволнили нашия приятел и взел, че се запътил към Албания.

Общи условия

Активация на акаунт