Флуориране на водата

  • 39 454
  • 817
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 586
Грейс, Афродита, благодаря!
За сега мисля да не опирам до медии. Все още се надявам да решим въпроса мирно, кротко и егоистично - само за нашата група. За другите групи те имат силен коз - правили са анкета и родителите са се съгласили за синия девин. Какво да се прави, не можем да спасим целия свят  Tired. На следващата обща родителска среща обаче няма да пропусна случая да "се обясня" пред родителите...

# 646
  • Мнения: 4 150
Кьде да ги гледам и аz  теzи красиви варненки? Sunglasses

# 647
  • Мнения: 5 500
Кьде да ги гледам и аz  теzи красиви варненки? Sunglasses
Ще ти ги пратим на мейл Flutter

# 648
  • Мнения: 5 500
Грейс, Афродита, благодаря!
За сега мисля да не опирам до медии. Все още се надявам да решим въпроса мирно, кротко и егоистично - само за нашата група. За другите групи те имат силен коз - правили са анкета и родителите са се съгласили за синия девин. Какво да се прави, не можем да спасим целия свят  Tired. На следващата обща родителска среща обаче няма да пропусна случая да "се обясня" пред родителите...
Това на нищо не прилича!!!
На самия етикет трябва да пише, че ТАЗИ вода не е подходяща за деца и ежедневна употреба!!! Как може да се сключи такъв договор, я атакувайте Девин веднага!
Ето аз днес купувам вода, пише трапезна, а F 1,3!!! Сега ще я снимам и ще я пратя на БНАП!

# 649
  • София
  • Мнения: 5 203
На самия етикет трябва да пише, че ТАЗИ вода не е подходяща за деца и ежедневна употреба!!! Как може да се сключи такъв договор, я атакувайте Девин веднага!
Ето аз днес купувам вода, пише трапезна, а F 1,3!!! Сега ще я снимам и ще я пратя на БНАП![/color][/b]
Абсолютно! Хората са направили супер таблици и по закон има сурови изисквания!

Като си спомня, че и в нашата градина се пиеше от огромните туби с машинка само Девин, дори не знам кой цвят! Там всичко , което не се вари, се правеше с вода Девин - таратор и др.

# 650
  • Мнения: 1 586
Обърнах им внимание върху надписа на самия етикет още в началото на учебната година, но явно това не ги смути особено (макар че определено бяха изненадани). В крайна сметка щом са взели поединично съгласие от всеки родител, на мен не ми остава нищо друго освен да се опитам да информирам тези родители, почвайки от родителите на децата в нашата група. Това ми е планът за действие.

А договорът е от миналата учебна година, когато Девин им е доставял вода с розов етикет. Но за тази учебна година спират бутилирането на розова вода и съответно единственият избор остава синята вода. Опитах се да им обясня, че всъщност Девин са некоректни по договора в случая, но нещо май не ги убедих. Пък и истината е, че не знам подробностите около тоя договор... Само им усложнявам живота значи  Laughing.

# 651
  • Мнения: 2 652
Вижте на какво попаднах - спуках се от смях. Четете коментарите!
Извадка: "може и да умрем млади от последиците на флуорната интоксикация, но важното е, че ще сме без кариеси."
Цък

# 652
  • Мнения: 2 652
Къде изчезнахте, бе хора? Дуци, Цигара? С листовките нищо не направихме.
Айде, че ни чака нова мисия.

# 653
  • София
  • Мнения: 5 203
грейс, това е още по-гадно, защото дебне навсякъде!
Защото носи много повече опасности и са ангажирани много повече сектори богохулни печалбари.
Нека не си вирим носа, вярно, че поизплашихме Шарков, но виж във Варна си драпат за отровата в млякото и не я дават без бой.
А за ГМО е толкова напреднало, че ще трябва да се случи чудо в световен мащаб, за да се спрат. Ммного хора просвещават, но...
Аз бих се включила във всяко начинание.

# 654
  • София
  • Мнения: 410
Грейс, тук сме, но няма нищо важно за писане. За какви листовки става дума? За Варна ли?

# 655
  • Мнения: 2 652
Дуци, за София. Бях писала някъде по-горе - готова съм да поема финансово изработката и отпечатването на листовки за детски градини. Но не съм в час с детските градини, а и няма как да участвам евентуално в разпространението им. 

# 656
  • София
  • Мнения: 410
Дуци, за София. Бях писала някъде по-горе - готова съм да поема финансово изработката и отпечатването на листовки за детски градини. Но не съм в час с детските градини, а и няма как да участвам евентуално в разпространението им. 
Това с разпространението е трудна работа. Аз също нямам допир до държавните детски градини и въобще не знам как стоят нещата там. Ако някой има желание можем да съберем пари и да отпечатаме листовки, но аз не се наемам с разпространение.

# 657
Ужас!!!
Чак сега разбрах за опасностите!!!

Имате моя глас!!!

# 658
  • Мнения: 119
Вчера като си избирах каква сол  да купя ( по-точно заместител на сол ) от Била забелязах , че предлагат сол със флуор !!! Тук добре , че е написано на етикета , но наистина трябва много да се внима като се пазарува и както и д-р Гълъбов каза : " Сега ще се опитат да пласират флуора на някое друго място , след като няма да е във водата , затова трябва да сме нащрек !!!"  Peace

# 659
  • Мнения: 2 655
Не мога само да разбера как петицията е подписана само от 4071 човека.
Аз също пуснах тема тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265251.0
Писах и на всички приятели, но ...

Общи условия

Активация на акаунт