Консултативен кабинет по кърмене към МД (Сф) - Ден на отворените врати!

  • 48 310
  • 399
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 4 381
Много се радваме на обратна връзка и още повече, че сте останали доволни от лекцията ни.
Използването на позитивни мисли спомага за по-лесното задействане рефлекса на потичане. С упражнения човек задобрява  Hug

# 376
  • София
  • Мнения: 4 381
Лекцията за бременни този месец е на 10.04.10 от 16 ч.

# 377
  • Мнения: 30
На 10-ти април пропуснах лекцията за бременни. Ще има ли дата и за май месец? Ще е супер, ако е пак през почивните дни.

# 378
  • София
  • Мнения: 4 381
Да, ще има дата за месец май. Някъде след 20-ти ще бъде, със сигурност ще бъде почивен ден. Ще обявим новата дата в темата. За повече подобности може да се свържете с нас на тел. 0896418488.

# 379
  • София
  • Мнения: 4 381
Лекция „Кърмене на близнаци и недоносени бебета“
12.06, МД, София


Лекцията се организира от Консултативния кабинет по кърмене към Националния комитет по кърмене.

Лектор:

д-р Анета Попиванова, педиатър-неонатолог

Къде:

Майчин дом – София

Лекцията ще се проведе в Аулата на втория етаж. Татковците са добре дошли, както и всеки друг от семейството, който има желание.

Майките се събират обикновено във фоайето и след това се качват заедно горе. Ако някой закъснее и не намира залата, може да се обади на тел. 0896 418 488, за да го вземат.

Кога?

12 юни 2010 г. 16:00 – 18:00 ч.

Ще научите:

■преимуществата, които кърменето носи за Вас и бебето Ви;
■как функционира млечната жлеза и как тя се променя по време на бременността и кърменето;
■кога е най-добре да поставите бебето на гърда;
■как да разберете дали бебето суче добре;
■как да разбирате кога бебето е гладно;
■как да прецените дали бебето получава достатъчно мляко;
■как да се справите с най-честите трудности при започване на кърменето;
■как да се храните по време на кърмене.

И още:
■какви са уменията на бебето на съответна гестационна възраст;
■какво можете да очаквате в болницата;
■как да изцеждате и поддържате адекватно количество мляко;
■как да приучите бебето (-ата) да сучат на гърда

# 380
  • Мнения: 134
Искам да попитам такива лекции има ли някъде в Пловдив или са само в София?

# 381
  • София
  • Мнения: 12 255
  Да има подобни лекции и в Пловдив, ето информация за предстояща такава

# 382
  • Мнения: 30
Благодаря на д-р Попиванова и на мамчетата консултанти по кърмене за лекцията на 12.06. в Майчин дом - София   bouquet. На мен ми беше изключително интересно, както и полезно.  Най-хубавото е, че разбрах, че има на кого да се обадя в труден момент, свързан с кърменето. Страхотни сте!  smile3501

# 383
  • Мнения: 3
Здравейте, бихте ли ми казали кога и къде ще са следващите лекции в София? Благодаря, Ви!

# 384
  • София
  • Мнения: 12 255
  Началото на август ще се отбележи Световната Седмица на кърменето, тогава ще има множество мероприятия в това число и лекция. За съжаление още не са ясни датите и часът, веднага след като това се изясни, ще се публикува информация.

# 385
  • Мнения: 3 869
Айла, има ли дата за лекция през септември?

# 386
  • София
  • Мнения: 12 255
  Не доколкото знам, докторката каза, че чак след 20-ти се връща, така че сигурно ще остане за следващият месец. Ако не забравя ще питам утре...

# 387
  • Мнения: 110
И аз се интересувам кога ще има лекция, за една приятелка. На нея терминът и е края на другия месец

На менмного ми помогна за което сърдечно благодаря  Heart Eyes

# 388
  • Мнения: 223
 Вече не се ли провеждат лекции?
Благодарение на Вашите лекции и специалното участие на Асенцето и Любо (който тогава беше на 6мес.) ние се кърмим все още успешно, вече година и половина.
 Асенце, д-р Попиванова, благодаря Ви.
Току-що дадох координатите на кабинета на една бъдеща майка, а не погледнах, че няма движение в темата отдавна. Дано не съм я излъгала.

# 389
  • Мнения: 1 376
Здравейте, момичета  Hug
Първо пак ще благодаря, защото в тежък за мен момент (преди почти три години) имаше на кого да се обадя за съвет и подкрепа   bouquet  bouquet  bouquet
Сега друга мама се нуждае от помощ и съвет... Към кого може да се обърне? Тя в момента е в МД с едно малко подранило бебче, като и двете са на АБ...  Cry

Общи условия

Активация на акаунт