Barcelona Chair

  • 4 153
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
В момента правим ремонт на дневната в къщи.Изхвърляме всички стари мебели и подменяме с нови...Харесали сме си ето тези столове http://architecture.about.com/od/findproductsservices/ss/chairs_5.htm
Доста са скъпички,но сме решили да си вземем поне два,обаче сега се чудим с какво друго обзавеждане бихме могли да го съчетаем.Дневната ни е голяма 40 квадрата.Покажете ни снимки моля с какво да ги съчетаем

# 1
Mai samo na men mi hareswat tezi stolowe.Nikoi li ne e sre6tal interior s tqh?

# 2
  • Мнения: 8 999
Столовете са достатъчно семпли, че може да ги комбинираш с всякакъв интериор. Просто си харесай още нещо и действай. Може да е модернистично, може да е нещо по-ретро, може да е шарено, може и да е отново бяло. И тъй като рамките им са метални, а не дървени, по никакъв начин не те задължават да съобразяваяш останалата дървения /по цвят и стил/ с тях. Важното е на вас да ви е удобно и да ви харесва.

# 3
Столовете са достатъчно семпли, че може да ги комбинираш с всякакъв интериор. Просто си харесай още нещо и действай. Може да е модернистично, може да е нещо по-ретро, може да е шарено, може и да е отново бяло. И тъй като рамките им са метални, а не дървени, по никакъв начин не те задължават да съобразяваяш останалата дървения /по цвят и стил/ с тях. Важното е на вас да ви е удобно и да ви харесва.

Snimki nqkakvi nqma6 li?

# 4
  • Мнения: 8 999
Нямам, но ако се поразровиш във форума, ще откриеш много варианти и модели за останалите мебели. Виж темите  "покажете си хола", "покажете си къщата" и т.н. А най-добре е да се поразходиш по магазините и да си избереш нещо.

# 5
  • Мнения: 1 107
За тези столове беше писал и някой друг във форума, значи не само на теб ти харесват Grinning-наистина са страхотни.
Потърси иаз архивите на форума, ако не ме лъже паметта и наистина са ги обсъждали може да им идеи за комбинирането им...

# 6
  • Мнения: 1 107
Хоп, намерих тук някой преди теб си ги е заплюл...и като гледам така май е специалист в областта Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210525.msg4584518#msg4584518

# 7
Хоп, намерих тук някой преди теб си ги е заплюл...и като гледам така май е специалист в областта Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210525.msg4584518#msg4584518



Blagodarq za linka oba4e 6ansa tazi jena da vidi temata mi edva li e golqm  newsm78

# 8
# 9
Blagodarq!prodaljavam s tyrseneto,no tuk ima interesni idei i nie imame kamina v staqta mojem da izmislim ne6to interesno

# 10
  • Мнения: 6 039
Хоп, намерих тук някой преди теб си ги е заплюл...и като гледам така май е специалист в областта Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=210525.msg4584518#msg4584518



Blagodarq za linka oba4e 6ansa tazi jena da vidi temata mi edva li e golqm  newsm78


ето ме....
намериха се хора, които да ми пратят линк с темата  Grinning
аз съм известна с любовта си към Mies Van der Rohe,точно както с George Micheal

та, кажи нещо повече
освен столовете нищо друго не си избрала, така ли?
и от бг ли си, не става ясно?
цвят на кожата - маш ли претенции?

# 11
Да от BG съм.Изхърлихме всички стари мебели,килима всичко.Започваме от нулата.Както казах стаята е 40 квадрата,има камина и голям прозорец с изглед кам градината.нямам никакви претенции за цвят на кожата само искам да се получи някакво хубаво съчетание на цветовете с другите мебели,ще търся и подходящ килим.много ми харесват тези столове.Ти май си първата която срещам на която са6то да и харесат

# 12
  • Мнения: 6 039
е, това не е стол за всеки
нито по вкус нито по цена

столът е актуален почти от 100г, цената му се покачва всяка година с около 3-4% /говоря за
така ,че ясно е че се харесва
откривам го във всякакви реклами и шоуруми

# 13
# 14
Blagodarq!Qvno si dosta naqsno.S kakwo se zanimava6,ako ne e taina?

# 15
  • Мнения: 6 039
архитект съм
а ти защо не е регистрираш, много повече хора ще се отзовават на въпросите ти?

а не знам дали си гледала американски психар.
ако не си - гледай го
та героя е зверски, ама мега сноб и естествено в апартамента, нямаше как да не присъстват тези столове

абе страшно мнго звезди имаснимани на този стол или кошетка
както и реклами на коли, мебели, настилки
много са
трябва да ги изровя от дисковете

виждала съм и съм пробвала оригинала на живо

# 16
Qvno osven ot arhitektura se interesuva6 i ot interioren dizain.Radvam se,4e v tozi forum ima pone o6te edin kato men,koito da haresva stolovete.Pozdravqvam te   bouquet

# 17
  • Мнения: 6 039
от много неща се интересувам в тези сфери, а и в други

# 18
от много неща се интересувам в тези сфери, а и в други

Bravo!Ve4e rqdko se sre6tat hora,koito da se interesuvat ot ne6to.Vsi4ki sa stanali kato roboti,nikoi ne 4ete i ne se opitva da se razviva.
Ina4e eto tova mi haresa: http://time-blog.com/looking_around/glass%20house%20interior.jpg
Mislq,4e podobna ideq pi bila dobra v na6iq dom.Mislq si oba4e za dva stola,masi4ka i nqkakav divan.4udq se dali da e v bqlo ili 4erno.Parketa ni e tamen,za sega stenite sa ni beli,no moje i da gi boqdisame ne sme re6ili o6te,tavana e sa6to bql.Idei???

# 19
  • Мнения: 6 039
първообразът е бял
на всяка цена трябва да има килим
снимката, която гледаш е в къща, проектирана от Рое и столовете са си съвсем на мястото

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 20:17 от Malenna10293948309

# 20
Moje pak ne6to takova da napravim: http://www.istockphoto.com/file_closeup/?id=1112112&refnum=675431  Sega kato se zagledah na6eto razpolojenie e gore dolu takova.Samo deto stenata kadeto e kaminata nqma prozorci.Ina4e drugata stena e edin ogromen prozorec.Moje ne6to takova da napravim i otdelno da obosobim edin kat s divan ot,koito da e udobno da gledame TV.Zadaljitelno kilim,za men staq bez kilim ne e staq.Osven 6te si preboqdisame staqta pak bqla.Beli stol4eta,masi4ka,kilima mai nai-dobre 6te e da e ednocveten i svetal,a divana kak cvqt da e i kakav model bi se varzal s tazi obstanovka?

# 21
  • Мнения: 1 116
http://www.modernlinefurniture.com/deco.html#top

Бях ги гледала в този сайт, бих си взела стол и отоман и в магазин съм пробвала столовете, за мен са удобни, за мъжа ми това са мебели за чакалня, не и за къща и дума не може да става да имаме нещо такова у нас.

# 22
  • Мнения: 486
http://www.modernlinefurniture.com/deco.html#top
за мъжа ми това са мебели за чакалня, не и за къща и дума не може да става да имаме нещо такова у нас.

Tannita, да не сме омъжени за един и същи човек? Grinning

Според мен столовете добре се връзват с Eileen Gray Table (странична масичка) и диван тип Le Corbusier. Масата за кафе на снимката е Barcelona table (доколкото виждам), но добре би подхождала и Eames, Noguchi или Breuer маса, особено ако столoвете са черни.

# 23
  • Мнения: 6 039
на мен натрупванията на мебели тип Баухаус ми идват в повече. Като се има предвид ,че китайският пазар бълва ментета тип Корбюзие.

лично аз, тъй като все още си мечтая за тези столове, винаги съм си ги представяла комбинирани с нещо модерно

ето например, този диван на Ролф Бенц е другата ми любима мебел. Мисля, че бял или черен, стол на Рое би паснал чудно до него

още повече, за да се избегне анти-ефекта на чакалня, добре би било да се вкара повече уют, топлина, текстил и дърво. Стъклените маси не ми харесват за дом. приложение.
Никого не азнгажирам с мненеито си.

# 24
# 25
I o6te ne6to Malena znae6 li kolko struva gore dolu tozi divan.Mnogo e hubav

# 26
  • Мнения: 386
каква е цената на столовете?
много са яки!!!

# 27
  • Мнения: 6 039
I o6te ne6to Malena znae6 li kolko struva gore dolu tozi divan.Mnogo e hubav

 Price: $6490, Предполагам в европа още повече

столове
ако са на Аливар
които държат правата му е окоо 5000
но съм виждала китайски за 1100 лева

# 28
  • Мнения: 386
WOW
но признавам че са хубави
(дали пък да не питам в клуб хоби как да си ги направя сама)

# 29
  • Мнения: 6 039
WOW
но признавам че са хубави
(дали пък да не питам в клуб хоби как да си ги направя сама)

100%  ще те посъветват
 Peace

# 30
Stola e naistina mnogo skap,no e unikalen

# 31
  • Мнения: 486
За Corbusier имах предвид LC5.F,

на който не съм виждала имитации, а и като че ли не е толкова познат и изтъркан. Иначе си  права си, че има доста китайски ментета на  LC2 и 3, но всъщност Barcelona chair май държи рекорда. Напоследък виждам столовете под път и над път, даже  и зъболекарят ми се е сдобил с 2 (естествено от китайските).
Диванът на Ролф Бенц, въпреки наградата за дизайн не ми харесва особено... може би защото изглежда ужасно неудобен. А защо цената му е в долари?

# 32
  • София
  • Мнения: 847
Вчера в списание "Къщата" видях представен интериор със столове на Рое. Но не видях кой брой, довечера ще ти кажа.

Диванът, показан от Малена, е разкошен, също така за мен представлява интерес настилката от плочи в хола (вместо паркет по дифолт) - половинката ме навива за такова нещо, но аз не мога да се реша...

# 33
  • Мнения: 6 039
Ellie,
 диванът е много хубав, но всички дивани без подлакътници не са за у дома. Как да си полегнеш, ако възглавницата ти винаги пада

На Ролф бенц дивана, точно този раирания, защото го им и едницветен страшно ме впечатли когато го видях за 1 път в Германия. Невероятно качество, детаил. Тези тънки подлакътници... абе какво да кажа, мечта ми е  Laughing

цена в $, защото беше първата, на която попаднах.

Общи условия

Активация на акаунт